У Львові прем'єра вистави "Червона рута" зібрала повний аншлаг
У театрі ім. М. Заньковецької відбулася довгоочікувана прем'єра масштабного біографічного мюзиклу "Червона рута" до 75-річчя Володимира Івасюка
Про це інформує Еспресо.Захід.
На великій сцені Національного театру ім. М. Заньковецької представили прем’єру - біографічний мюзикл "Червона рута" до 75-річчя одного з основоположників української естрадної музики Володимира Івасюка у постановці генерального директора – художнього керівника Національного театру ім. М. Заньковецької Максима Голенка за сценарієм лауреатки Національної премії України Наталії Ворожбит.
І вистава, яка є найочікуванішою прем’єрою цього театрального сезону на сцені заньківчан, виправдала сподівання. Попри всі страхи, що братися у Львові ( де Івасюка особисто знало чимало людей із нині старшого покоління) – справа дуже непроста і дуже невдячна. Бо завжди хтось може бути незгідним.
Постановка, сценографію до якої втілила Юлія Заулична і в якій задіяний практично весь акторський склад та оркестр театру, чіпляє за живе і нагадує, як то було бути талановитим митцем, який щиро любив рідний народ і рідну землю, у тоталітарному радянському суспільстві. Про абсурдність того суспільства, про ту залізну завісу, якою керівництво радянської зони відгородило її від світу, про умови виходу за межі та про неймовірний тиск, який переживало все хоч трохи живе у цих умовах…Зрештою, про те, як важливо навіть маючи страхи їх долати…
Виконавець ролі Володимира Івасюка у виставі, український актор театру та кіно, заслужений артист України Марк Дробот дав собі раду з дуже непростими творчими завданнями на відмінно.
"Ця історія про злам радянської системи, одну з наших культурних перемог, - попередньо акцентував Максим Голенко, - дуже символічна: наче було враження, що система зламала митця, але насправді його творчість через певний час "добила" систему. Адже фундамент української естради – це Івасюк, а його трагічна загибель – частина легенди про нього. Майже релігійна історія про Христа від культури. Він не дожив до 33 років, лише до 30, принесена в жертву людина. Завдяки тому, що трапилося – зміцніло наше коріння, і сьогодні ми маємо театр, культуру, Незалежність".
- Генеральний директор – художній керівник Національного театру ім. М. Заньковецької Максим Голенко про те, чому у Львові з’явилася "Червона рута"
- Головна художниця театру ім. М. Заньковецької Юлія Заулична про те, як відтворила на сцені заміну синтетичних радянських цінностей справжнім музичним модним продуктом
- Актуальне
- Важливе