У Львові "Гармонія простору" об'єднала скульптуру та графіку Віктора Проданчука
У Львові виставкою скульптури та графіки "Гармонія простору" відомий художник Віктор Проданчук відзначив своє 50-ліття та 20-річчя творчої діяльності
У львівській "PM Gallery" відкрили "Гармонію простору" - виставку скульптури та графіки Віктора Проданчука. Знаний як художник, скульптор, різьбяр, коваль, реставратор ( який зокрема брав активну участь у реставрації Успенського собору Києво-Печерської лаври та Михайлівського Золотоверхого собору) Віктор Проданчук відзначає цією експозицією своє 50-річчя та 20 років творчої діяльності.
Властиво, мова про митця, кожний творчий проєкт якого завжди збурює - як мінімум- творче середовище і змушує говорити про себе. До прикладу, проєкт "руйНАЦІЯ", над яким він працював разом зі своєю дружиною, художницею Наталією Проданчук, відображаючи трагедії, що кривавими літерами вписані в історію України, спричинив таке зацікавлення під час експонування у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку, що його продовжили ще на рік.
"Ми не можемо сьогодні знайти в Україні настільки плідного, енергійного митця, який за останні кілька років зробив стільки творчих проектів як Віктор Проданчук, - сказав на відкритті його ювілейної виставки доктор мистецтвознавства Ростислав Шмагало. - Його проекти дуже масштабні. У своїх творах Віктор Проданчук переосмислює практично весь космос мистецтва від архаїки української до тої модерністичної пошукової системи, яка склалася в XX столітті. Так творчо переплавляти і подавати це все в авторському ключі під силу далеко не кожному художникові".
Як схарактеризував художника на відкритті інший відомий львівський мистецтвознавець Роман Яців, Віктор Проданчук дійсно представник мистецтва XXI століття. Митець, який пройшов надзвичайно багато досвідів і експериментів та який надзвичайно прискіпливо ставиться до фактору виразу через символіку та глибокі виміри нашої етнічної і національної ідентичності, Віктор Проданчук дуже цікаво і самобутньо кореспондує із сучасним контекстом життя. А ще є одним із консолідаторів українців, який своєю творчістю теж докладається до скерування співвітчизників до перемоги.
"Коли мені було 20 років, то я думав, що 50 трапиться в моєму житті років за 100, а може, й 120, - підсумував численні виступи на своїй урочистості художник. - Сьогодні мені якраз 50, але я далі продовжую відчувати себе на 25 років. Мені пощастило знайти свою місію у житті. Намагаюся, щоб вона була недаремна. Працюю на те, щоб своїми творами щось змінювати в людських душах і людських головах. Бо Україна і мистецтво - те найосновніше, чим живу. Не уявляю, що міг би жити де-інде. Енергія цієї землі, усе те, що складає українську культуру від найдавніших часів до сьогодення, резонує в мені найкраще".
У межах відкриття виставки, яка триватиме місяць, Віктор Проданчук також представив мистецький альбом, створений на основі його однойменного з Наталією Проданчук проєкту у Львівському музеї історії релігії, що зафіксував дуже емоційні та відверті рефлексії обох митців на події війни в Україні.
У Львові відкрили виставку митців Ігоря Ковалевича та Андрія Дудченка "Вежі і башти"
- Актуальне
- Важливе