Національний музей у Львові вперше науково опрацював свої покутські вишиті сорочки
У Львові підготували альбом-каталог "Вишиті сорочки Покуття другої половини ХІХ – середини ХХ століття зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького"
Про це повідомив Національний музей у Львові, інформує Еспресо.Захід.
11 грудня у головній будівлі Національного музею у Львові імені Андрея представлять альбом-каталог "Вишиті сорочки Покуття другої половини ХІХ – середини ХХ століття зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького". Мова про перше наукове опрацювання колекції покутських вишитих сорочок з музейного зібрання, яке реалізувала очільниця відділу народного мистецтва Любава Собуцька. В альбомі репрезентовано понад 100 сорочок з Городенківщини, Коломийщини, Снятинщини, Тисмениччини та Тлумаччини.
Як деталізовано у повідомленні, Любава Собуцька представила історіографію дослідження, розглянула шляхи надходження пам'яток до музею, здійснила поділ сорочок за характерними ознаками в межах певного району Покуття, простежила особливості крою та різноманітних технік вишивання. Альбомна частина містить світлини загального вигляду сорочок, а також вибраних деталей.
- У Національному музеї у Львові жива легенда українського художнього металу Олег Боньковський представив "Ковані хрести
- Актуальне
- Важливе