Львівська митниця віддала Тернопільському художньому музею дві давні контрабандні ікони Слобожанської Богородиці та Спаса
Образи XIX – початку XX століття, які намагалися незаконно вивезти через митний кордон України, поповнили фонди Тернопільського обласного художнього музею
Про це повідомили в Тернопільській обласній військовій адміністрації.
До музейної колекції передали ікону "Богородиця Замилування Вишгородська", створену у другій половині XIX століття на території Слобожанщини, а також образ «Спас Нерукотворний», написаний наприкінці XIX – на початку XX століття в традиціях західноєвропейського іконопису.
За висновками експертів, обидві пам'ятки мають історичну та культурну цінність.

фото: Тернопільська ОВА
На митниці зазначили, що ікони були вилучені працівниками відомства під час незаконного переміщення через державний кордон. Після завершення необхідних процедур їх передали на постійне зберігання до Тернопільського обласного художнього музею.
- Львівські митники виявили в поштовому відправленні партію колекційних монет
- Актуальне
- Важливе