
Лауреат Шевченківської премії - 2025 Василь Вовкун віддасть грошову частину нагороди на дрони для ЗСУ
Очільник Львівської опери й водночас лауреат цьогорічної премії імені Тараса Шевченка в категорії "Театральне мистецтво" Василь Вовкун віддасть свою грошову винагороду на дрони для 24-ї ОМБр
Про це повідомив Детектор медіа, інформує Еспресо.Захід
Лауреатом цьогорічної Національної премії України імені Тараса Шевченка в категорії "Театральне мистецтво" став уродженець Львівщини, гендиректор - художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Василь Вовкун. Нагороду йому присудили за оперу "Лис Микита", балет "Тіні забутих предків", модерн-балет "Пізнай себе!" і театральну кантату "Псальми війни". На церемонії нагородження, яка відбулася у Національній філармонії України 9 березня, Василь Вовкун наголосив, що передасть свою грошову винагороду (а цього року вона становить 484 480 грн) на дрони для 24-ї Окремої механізованої бригади ЗСУ імені короля Данила.
Чим відомий Василь Вовкун
Український режисер, сценарист, культуролог Василь Вовкун, який зрежисирував понад 400 культурно-мистецьких подій, очолив Львівську оперу 13 березня 2017 року. До цього він чимало де попрацював. Зокрема - міністром культури і туризму України у 2007-2010 роках.
Читайте також: Юрій Іздрик: епатажний митець, феноменальний письменник, лауреат Шевченківської премії - 2025
Як зазначають на сайті Львівської опери, йому належать постановки таких опер: "Бал-маскарад" Верді (Львівська національна опера, 2005), "Богдан Хмельницький" Данькевича (Донецька національна опера, 2005), "Дон Жуан" Моцарта (спільний проєкт Львівської національної опери та Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка, 2015), "Весілля Фігаро" Моцарта (Варшавська камерна опера, Польща, 2015), "Безумний день, або Весілля Фігаро" Моцарта (спільний проєкт Львівської національної опери та Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, 2016), різдвяне дійство "З нами – Бог! Розумійте, народи!..", концерт-дійство "О моє сонце! O sole mio!", "Набукко" Верді (Одеський національний академічний театр опери та балету, 2017 р.), легендарна феєрія (фольк-опера-балет) "Коли цвіте папороть" Станковича (Львівська Національна опера, 2017), опера "Дон Жуан" Моцарта (Львівська національна опера, 2018), "Правда під маскою", яка об’єднує балети Стравінського "Пульчинелла" і "Весна священна" (2018), опера "Лис Микита" Небесного (2020), модерний балет-дійство "Пізнай себе" на музику Дмитра Данова (2022), опера "Лис Микита" (Дніпровський театр опери та балету, 2023), театралізоване музичне дійство "Псальми війни" Станковича (2023), сучасний балет "Тіні забутих предків" Небесного (2023), опера "Діалоги кармеліток" Пуленка (2024).
Чим цікавий балет "Тіні забутих предків"
Варте уваги, що балет "Тіні забутих предків", який є серед постановок, що подарували Василю Вовкуну Шевченківське лауреатство, включений до театральної афіші Львівської опери на березень. Мова про дійство на колоритну музику Івана Небесного, (що увібрала силу гуцульської автентики) та лібрето Василя Вовкуна, зреалізоване у модерновій візії міжнародної команди постановників. Відома історія кохання Івана та Марічки з двох ворогуючих родів втілилася у неокласичній хореографії відомого українського балетмейстера Артема Шошина. Він переосмислив сюжет повісті у неокласичній хореографії з елементами класичного балету, контемпорарі та модерну, намагаючись водночас зберегти впізнаваність першоджерела. Усе це - на тлі видовищної сценографії литовського митця Арвідаса Буйнаускаса та в костюмах Наталії Міщенко, яка пересотворила гуцульське вбрання від автентики до модерних зразків (понад 200 костюмів). Цікаво, що композитор Іван Небесний писав музику вже під повністю готову хореографію, що є доволі рідкісною практикою. Адже як правило балет ставлять на музику, а не навпаки.
- Шевченківська премія 2025 оголосила імена переможців
- Актуальне
- Важливе









