Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 9 по 15 вересня: Дні європейської спадщини та Coffee, Books & Vintage

14 вересня, 2024 субота
17:59

Із 9 по 15 вересня на львів'ян та гостей міста очікує низка відкриттів виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей та презентацій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Дні європейської спадщини

Із 13 по 15 вересня у різних локаціях Львова відбудуться 118 подій у рамках Днів європейської спадщини.

Львів'ян та гостей міста запрошують на ексклюзивні екскурсії, майстер-класи, лекції, квести та багато іншого. Через те, що кількість місць на події обмежена, охочих взяти участь просять не зволікати з реєстрацією. Цьогорічною темою заходу обрали "Маршрути, мережі та зв’язки".

Зареєструватися можна не більше ніж на 3 події в один день. Також не можна реєструватися на події, які відбуваються одночасно. Реєстрація триватиме з 9 до 12 вересня цілодобово за посиланням.

Детальну програму можна знайти за посиланням А про те, куди варто піти з дітьми та про цікаві акценти програми читайте тут.

Дні Європейської спадщини у Львові

Фото: Дні Європейської спадщини

Кіно

Дні литовського кіно

Із 12 до 15 вересня у Львові у Jam Factory Art Center відбудуться Дні литовського кіно за участі відомого кінофахівця з Литви Едвінаса Пукшти.

Глядачі матимуть нагоду переглянути знакові литовські фільми, а також поспілкуватися з їхніми творцями та потрапити на зустріч з відомим литовським кінофахівцем Едвінасом Пукштою.

Усі фільми показуватимуть мовою оригіналу (литовська та англійська) з українськими субтитрами. Окрім того, у рамках події 15 вересня відбудеться особливий показ.

Інформація про програму та реєстрацію за посиланням.

Дні литовського кіно

Фото: Дні литовського кіно

Фестивалі

Coffee, Books & Vintage

У суботу й неділю, 14 та 15 вересня, гостей запрошує вже традиційний фестиваль Coffee, Books & Vintage, цього року він матиме дві благодійні складові

Зокрема, під час п'ятого фестивалю збиратимуть книги для бібліотеки у Вільнянську Запорізької області. Також у всіх відвідувачів буде нагода задонатити на збір "Рій помсти 24/7". Тим часом у програмі вже звичні літературні заходи, ринок вінтажних цікавинок, кава та смаколики від львівських кав'ярень, кавові чемпіонати, концерти.

Окрім того, на відвідувачів очікують стендапи упродовж обох вечорів: 14 вересня з 18:30 до 19:50 виступатимуть Вадим Ковалик, Женя Коротков, Роман Щербан та Василь Байдак, а 15 вересня з 18:00 до 19:30 – Андрій Озарків, Катя Глініна, Сергій Афонський та Сергій Чирков.

Програма книжкових подій за посиланням.

Coffee, Books & Vintage

Фото: Андріана Стахів

Презентації, екскурсії та зустрічі

Презентація аудіокнижки "Жьиб’ївські новелі"

У середу, 11 вересня, Львівський скансен запрошує на презентацію аудіокнижки "Жьиб’ївські новелі" авторства самобутнього гуцульського новеліста і громадського діяча Онуфрія Манчука.

"На презентації у вільній бесіді ви почуєте про життя та долю Онуфрія Манчука, про написання та віднайдення його новел, про створення самої аудіокнижки та про гуцульський світ від Данила Ільницького – літературознавця та дослідника Гуцульщини, Лесі Салій – дослідниці локального, гуцульського тексту, Володимира Ольшанського – продюсера та звукорежисера аудіопроєкту, ну і звісно ж вечірню зустріч гармонійно доповнить одна з новел в аудіозаписі, яку начитав поет, краєзнавець, науковець з Криворівні Василь Зеленчук, який зараз перебуває на Східному фронті – служить у лавах ЗСУ", – розповідають у Львівському скансені.

Відвідувачі матимуть нагоду послухати "Жьиб’ївські новели" Манчука до кінця виставки – запис буде доступний для прослуховування на планшеті зі слухавками або окремо, через QR-коди, у власному смартфоні. Це особлива нагода: оглядаючи гуцульські ікони, зануритися у світ аудіоновел, начитаних голосом неповторного гуцула-поета.

Презентація розпочнеться о 18:30 у виставковій залі. Вхід на подію вільний.

афіша

Презентація книги Йосипа Ґронського "Львів: Історичні студії"

У п'ятницю, 13 вересня, Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника запрошує на презентацію книги Йосипа Ґронського (1902-1984) "Львів: Історичні студії".

Книгу презентуватиме упорядник видання Назарій Лоштин, кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу рукописів ЛННБ України ім. В. Стефаника.

Йосип Ґронський – одинь з найвідоміших львівських краєзнавців ХХ ст. У нещодавно опублікованій книзі вміщено тексти, що присвячені історії міського повсякдення XIII – XVIII ст., міській топографії та топоніміці, історії культури давнього Львова. Більшість текстів друкується вперше, на основі рукописів автора, що зберігаються у відділі рукописів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника.

Початок о 16:00. Вхід вільний.

Концерти

Концерт фортепіанної музики Станіслава Людкевича

У вівторок, 10 вересня, Меморіальний музей Станіслава Людкевича запрошує на Концерт фортепіанної музики Станіслава Людкевича.

Концерт приурочений до 45-х роковин смерті композитора.

"Вибір саме фортепіанних творів зумовлений роботою музейної команди над виданням повного зібрання фортепіанних творів, що побачить світ вже восени", – розповідають у музеї.

У програмі концерту у виконанні співробітників музею Марії Дольної та Якима Горака прозвучать твори "Пісня ночі", "Романца", "Баркарола h-moll", вибрані обробки народних пісень зі збірника "Ще не вмерла Україна", "Тихий вечір (на тему Йоганнеса Брамса)", "Valse Lente", "Стара пісня", "Сирітка", "Заклик" і "Ноктюрн (після прочитання листа від О.Ю.)".

Початок о 16:00. Вхід вільний.

афіша

Театр

Кабаре "Псяча Буд(д)а"

У вівторок, 10 вересня, Театр Лесі запрошує на кабаре "Псяча Буд(д)а".

Як зазначають творці, кабаре створене на основі віршів обʼєднання "Бу-Ба-Бу", де висока духовність і тваринно-псяча сутність переплітаються між собою так, що важко вже сказати, що є чим.

""Псяча Буд(д)а" – місце, де одного вечора зібрались усі загублені душі. Комусь розбили серце невзаємним коханням, комусь плюнули в обличчя, хтось не зміг пережити екзистенційне потрясіння, відключення світла й пусті кишені, а хтось просто почав втрачати розум, бо життя – штука складна. І все це не страшно, адже "Псяча Буд(д)а" готова приймати усіх і навіть має дар зцілювати розбиті серця", – розповідають у театрі

Початок о 18:00. Вхід: будь-який внесок за умови обовʼязкової реєстрації за посиланням.

афіша

Мистецтво

Новий музей у Львові – Музей Патика

Відтепер у Львові, окрім музеїв Івана Труша, Олекси Новаківського, Леопольда Левицького, Олени Кульчицької, Теодозії Бриж і Михайла Дзиндри, можна відвідати ще й музей художника-модерніста Володимира Патика.

У 2023 році дружина митця Романа Василина зробила щедрий дарунок народу України, передавши приблизно 100 живописних та графічних творів, ескізи, архіви, а також особисті речі митця. Відповідно ця колекція стала основою нового Музею.

Відвідати музей можна щодня, окрім понеділка, з 12:00 до 20:00.

Музей Патика

Заповідаю любов: Марія Примаченко

Нацмузей запрошує побачити виставковий проєкт "Заповідаю любов: Марія Примаченко".

На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.

Читайте також: У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко

Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.

Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.

афіша

СВЯТІ в РАЮ, Наталя Русецька

Галерея IconArt запрошує оглянути виставку Наталі Русецької "СВЯТІ в РАЮ".

"Я запрошую вас оглянути образи святих і райські пейзажі. У кожній роботі я намагалася передати відчуття спокою та гармонії, – каже авторка. – Я малюю світ, де панує мир і гармонія. Святі – це провідники, вони відкривають двері в іншу реальність, де панують вічність і краса. Святі в раю – це мій особистий рай. У цих роботах я втілила все те, що мене надихає: віра, любов, краса природи. Кожен образ – це частинка моєї душі. Святий Юрій, Арх. Михаїл – герої, що символізують для мене боротьбу зі злом і прагнення до справедливості. Я хочу, щоб глядач, дивлячись на мої роботи, відчував себе частинкою чогось більшого, ніж просто матеріальний світ. Я вірю, що рай – це не тільки місце, а стан душі. І кожна людина, незалежно від віросповідання чи вчинків, заслуговує на те, щоб відчути цей стан".

афіша

"Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі"

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на відкриття виставки "Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі" куратора Андрія Боярова.

Виставка запрошує у світ фотографії та експериментів Влодзімєжа Пухальского – харизматичного митця й натураліста, чиє життя поділила війна на до і після. Образи дому та втрати, війни та повернення є тими темами виставки, довкола яких розгорнуться розмови у галереї, неподалік парку, звідки чутно спів птахів.

Усі роботи Пухальского та архівні матеріали походять зі збірки Королівського музею у Нєполоміцах. Вперше ця експозиція під куруванням Андрія Боярова відкрилась у Міжнародному Центрі Культури у Кракові у 2022 році, згодом – в Галереї Фотографії міста Жешува. А сьогодні куратор презентує її львів’янам та гостям міста у співпраці з Львівським муніципальним мистецьким центром та Центром міської історії.

афіша

Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко

Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.

"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.

Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.

Експозиція триватиме до 15 вересня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.

афіша

Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис

Нацмузей (просп. Свободи, 20) запрошує відвідати виставку "Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис".

Олександр Сухоліт є видатним представником українського мистецтва кінця XX – початку XXI століття. Як зазначають у музеї, можливо, художник є менш знаним у Львові, проте його вплив на творче середовище Києва сьогодні важко переоцінити. Митець є представником "Нової хвилі" та засновником групи "Азбука", однак сповідує естетику модернізму, з його масштабністю універсальних тем та монументальною узагальненістю форм.

Виставка репрезентує доробок останніх років, у якому представлено чимало жіночих образів: через них митець розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Художник запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.

Експозиція триватиме до 24 вересня.

афіша

Виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання"

У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання".

Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…

"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.

Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.24
    Купівля 41.24
    Продаж 41.69
  • EUR
    Купівля 45.7
    Продаж 46.38
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
16 вересня
22:31
Вікторія Амеліна
У Львові ініціюють назвати вулицю на честь Вікторії Амеліної
22:00
Юрій Вірт став головним тренером тернопільської "Ниви"
Юрій Вірт став головним тренером тернопільської "Ниви"
21:35
Чернівецька облрада закликає уряд надати Буковинському медуніверситетові статус національного
21:17
залізнична колія
Під колесами потяга на Закарпатті загинув 10-річний хлопчик
20:58
На Хмельниччині перед судом постане чоловік, який викинув собаку з дев’ятого поверху
20:40
тюрма
На Прикарпатті чоловік проведе в тюрмі 8 років за побиття до смерті власної матері
20:25
На Шацьких озерах виявили незаконні знаряддя для лову риби
20:12
світло
На Волині через негоду понад 4 тис. споживачів без електроенергії
19:55
е-Тернопіль
У Тернополі від 17 вересня запрацює електронний портал мешканця
19:39
Прикарпатець фіктивно одружився, щоб виїхати з України "до тещі"
Прикарпатець фіктивно одружився, щоб виїхати з України "до тещі"
19:23
дитина_лікарня
На Хмельниччині розслідують отруєння учнів однієї зі шкіл
19:09
На Львівщині з 15 громад лише 3 запровадили безготівкову оплату в транспорті
18:53
дерева
Близько сотні львів'ян зголосилися подарувати місту дерева
18:45
Ексклюзив
Моршин
Моршин втрачає мільйони через помилку уряду, який "випадково" обвалив ціну земель курорту в 76 разів
18:43
хмари
Хмарно, але без опадів: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 17 вересня
18:40
представлення профілю міста Ужгород
В Ужгороді представили план інтеграції переселенців у громаду
18:28
Ексклюзив
е-квиток додаток
У Львові знову перенесли дату запуску мобільного застосунку е-квитка
18:17
 У двох населених пунктах на Львівщині 17 вересня не буде газу
18:04
Ексклюзив
До запровадження е-квитка у Львові водії АТП 1 забирали ввечері додому 20 млн грн, - Забарило
17:53
Підприємцю з Херсонщини, який обслуговує автопарк окупантів, повідомили про підозру
17:50
Ексклюзив
У Львові визнали, що запровадили найдорожчу в Україні готівкову оплату в транспорті
17:41
СБУ
На Закарпатті викрили любительку "русского міра"
17:38
Огляд
Куди піти у Львові з 16 по 22 вересня: День Бердянська та показ фільму "Земля" Довженка
17:33
п'ятиборець зі Львівщини
Львівський спортсмен здобув дві медалі чемпіонату світу U17
17:26
У Чернівцях водій мерседеса зніс світлофор: рівень алкоголю перевищував норму у 12 разів
17:11
Негода в Польщі
Львівські рятувальники готові допомогти Польщі в боротьбі зі стихією в разі необхідності
17:00
ДТП на Львівщині
Зіткнулися легковик з вантажівкою: на Львівщині трапилася смертельна ДТП
16:45
На Львівщині знайшли заблукалого грибника
На Львівщині за допомогою безпілотника знайшли заблукалого грибника
16:33
Прикарпатець віз до Польщі 75 незадекларованих виробів з хутра 
16:23
Рівненська АЕС
"Підвищений рівень радіації через обстріл Рівненської АЕС": у ЦПД попередили про фейкові листи українцям начебто від імені ДСНС
16:19
сигарети
Закарпатець удома організував виробництво сигарет
16:05
На Хмельниччині чоловік вбив пенсіонера, який надав йому прихисток
15:50
На Прикарпатті успішно пересадили нирку від посмертного донора, іншу повезли у Львів 
15:38
Збірна ветеранів з Волині здобула 6 медалей під час відбору до міжнародних змагань
15:28
Владислав Троцюк
На Харківщині загинув волинянин Владислав Троцюк
15:18
У потязі Київ - Перемишль пес-прикордонник знайшов марихуану 
15:04
шахрайський кол-центр
У Луцьку в одному з офісів викрили шахрайський кол-центр, працівники крали гроші з банківських карток українців
14:54
марафонці зі США
Пара зі США, яка біжить 1200 км на підтримку України, завітала до Тернополя
14:50
земля
Начальника Держгеокадастру Львівщини, якого звинуватили у роздачі землі, виправдав суд
14:35
Волинський драмтеатр відкрив сезон постановкою  режисера зі Львова Ореста Огородника
Більше новин