Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 8 по 14 липня: Петрування в Гаю, "Літній СвітОгляд" і Триб'ют Мирославу Скорику

13 липня, 2024 субота
13:56

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Фестивалі

Міжнародний фестиваль візуального мистецтва "По-мости полікультурності"

У четвер, 11 липня, Львівський музей ісорії релігії запрошує відвідати міжнародний фестиваль візуального мистецтва "По-мости полікультурності" – Львів 2024 та виставку "Навколо sacrum".

Це виставка, яка в мистецький спосіб показує нюанси відносин людської духовності з потойбічним і божественним. Двадцять один митець проведе нас мистецьким дискурсом сакруму Центрально-Східної Європи, регіону, християнство якого (католицизм і православ’я) протягом століть зростало із слов’янських культів. Не можна також забувати про вплив юдаїзму на життя європейців цієї території, а також філософії, духовності та релігії Далекого Сходу, які стали більш популярними в цьому регіоні в XX i XXI століттях. Різноманітні роботи передбачають багато інтерпретаційних шляхів, якими глядач може пройти на експозиції.

Початок о 16:00.

афіша

Петрування в Гаю

У суботу, 13 липня, Львівський скансен запрошує відвідувачів зануритись у традицію та стати безпосереднім учасником обрядового дійства, відомого на західноукраїнських теренах як "Петрування".

"Дійство відбуватиметься у форматі "реконструкції", де ми не лише розповідатимемо про день апостолів Петра і Павла, що здавна вважався в Україні ще й пастушим святом, але й залучатимемо до творення спільного дійства: будемо робити обрядову випічку – "мандрики", матимемо гарну забаву зі співами, бесідами про звичаї та різні регіональні особливості свята, чаюванням і традиційними гостинцями", – рнозповідають у Гаю.

Початок о 14:00. Вартість участі для дорослого – 600 гривень, для дорослого з дитиною – 800 гривень. Зміст заходу буде цікавим діткам від 6 років. Реєстрація запосиланням.

афіша

Театр

Документальна вистава "Матері Азову. Діалоги сам з собою"

У четвер, 11 липня, Перший театр закриватиме сезон документальною виставою "Матері Азову. Діалоги сам з собою".

Театр запрошує на документальну виставу родин захисників Маріуполя у Львові, присвячену 10 річниці створення "Азову" та 2 річниці виходу оборонців Маріуполя з Азовсталі.

Вистава створена Першим театром спільно з Асоціацією родин захисників Маріуполя.

Початок о 18:30. Вікові обмеження – 18+. Вхід вільний, донат вітається.

афіша

Концерти

Piano Pop&Rock Meditation

У четвер, 11 липня, !FESTrepublic запрошує на незабутній концерт "Piano Pop&Rock Meditation", де гості зможуть зануритися у світ музики талановитого українського композитора та піаніста з Київщини – Alex Pian.

На відвідувачів чекають унікальні фортепіанні кавери та авторські аранжування таких легендарних виконавців, як Linkin Park, Adele, Nirvana, Billie Eilish, Lady Gaga та багато інших.

Як розповідають організатори, Alex Pian – зірка української неокласики. Його ім'я стало відомим завдяки благодійним концертам на львівському вокзалі у березні 2022 року, де він піднімав моральний дух свого народу на початку війни. Його ініціатива була високо оцінена як громадськістю, так і світовими ЗМІ. Вражаючий запис його гри під час повітряної тривоги навіть був показаний самим Гансом Ціммером під час концерту в Лондоні.

Початок о 20:00. Вартість квитків від 300 до 790 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Благодійний музично-поетичний вечір просто неба "Літній СвітОгляд"

 У суботу, 13 липня, Дім Франка запрошує гостей на благодійний музично-поетичний вечір просто неба "Літній СвітОгляд" на затишній Галявині під грушкою.

СвітОгляд – проєкт мистецької спільноти Львова, який утворився влітку 2022-го року з метою підтримки, висвітлення та популяризації представників української культури: поетів, письменників, музикантів та художників.

"Для вас і з вами читатимуть та музикуватимуть автори, що формують контексти та мистецьку спільноту міста, перетинаючи досвіди і сердечні історії різних регіонів нашої країни. Відчуваємо сьогодення. Тримаємо набуте. Обіймаємо словом та акордами майбутні надії", – кажуть у Домі Франка.

Початок о 17:00. Вартість: вхідний квиток у Музей + донат на підтримку актуальних зборів.

афіша

Триб'ют Мирославу Скорику у день його уродин 

У суботу, 13 липня, у день уродин свого патрона Львівська національна філармонія ім. Мирослава Скорика традиційно закриє свій філармонійний сезон. До цієї події вона підготувала грандіозну програму з творів Мирослава Скорика, Богдани Фроляк та Моріса Равеля.

Концерт для гобоя та симфонічного оркестру Богдани Фроляк (написаний у 2022 році на замовлення українського гобоїста, соліста та концертмейстера Вашингтонської національної опери Ігоря Лещишина) цього дня прозвучить уперше в Україні. 

Початок о 19:00. Вартість квитків від 190 до 450 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Презентації, майстер-класи, зустрічі та екскурсії

"Підзамче Mon Amour": презентація поетичної збірки Любомира Серняка та лайв-сет від Haido

У середу, 10 липня, простір Ganok запрошує на першу презентацію поетичної збірки Любомира Серняка "Підзамче Mon Amour" у серці району Підзамче.

"Вловити ритм цього магічного району допоможуть вірші Любомира Серняка і музичний лайв-сет "Volley" від електронного артиста Haido (Назара Гайдучика), – кажуть організатори. – За магічним збігом презентація книги співпала з 32-м днем народження автора Любомира Серняка. Тож на цій події маємо за мету зібрати 32 тис. грн на засоби РЕБ для батальйону безпілотних авіаційний комплексів "Рарог" 24 ОМБр ЗСУ".

Задонатити можна за реквізитами або безпосередньо на події.

Початок о 19:00. Вхід – донат від 200 гривень.

афіша

Презентація кіноперформенсу "Гра в хованки з паном Лятошинським"

У четвер, 11 липня, у Львові в Jam Factory Art Center презентують кіноперформенс "Гра в хованки з паном Лятошинським", який допоможе глядачам більше дізнатися про історію українського композитора.

Це короткометражний фільм, створений на основі перформансу, який відбувся у квартирі Бориса Лятошинського наприкінці 2023 року. Він занурить тих, хто переглядатиму стрічку, в атмосферу квартири митця та атмосферу Києва XX сторіччя.

Після перегляду фільму на відвідувачів очікує соната для скрипки з фортепіано і цикл "Відображення" Бориса Лятошинського. Виконуватимуть Єва Куліковська (фортепіано) і Борис Коблик (скрипка).

Окрім того, під час події гості матимуть нагоду поспілкуватися із автором і режисером перформансу Богданом Поліщуком та головою ГО Liatoshynsky Foundation Тетяною Гомон.

Початок події о 19:00. Вартість квитків 150 гривень, придбати їх можна за посиланням.

афіша

Мистецтво

Виставка "Ad Astra Infinita"

У вівторок, 9 липня, у Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки художника Володимира Буденкевича "Ad Astra Infinita".

Головною темою творів є космос і кожен елемент, чи то зірка, планета чи галактика, яка взаємодіє з іншими, створюючи динамічний взаємозв'язок.

"Спостерігаючи безмежність зірок на нічному чи ранковому небі – я часто заглиблююсь у філософські роздуми про наше місце у Всесвіті, про взаємодію людини з усім живим й неживим, що оточує її", – каже автор.

Початок о 17:00.

афіша

Відкриття виставки "Подих часу"

У вівторок, 9 липня, у Домі Франка відбудеться відкриття виставки "Подих часу – символи та легенди Львова", яка створена, щоб показати символи, що існували в давні часи і зберігаються до наших днів.

"Це вишукана вишивка, мотанка, національний одяг, рослини, що висаджували біля хат. Окремо на виставці експонуються ляльки, що показують легенди Львова", – розповідають у Домі Франка.

У виставці беруть участь лялькарки, майстрині і мисткині з України – Наталія Івженко (Львів), Ольга Черних (Львів), Мілена Коломієць (Львів), Ольга Ткач (Львів), Зінаїда Банах (Львів), Олена Вербець (Рівне), Віра Бочар (Запоріжжя), Ірина Кецько (Львів), Катерина Кирилова (Львів), Оксана Весна (Львів), Ольга Будіщева (Львів), Світлана Колеснік (Запоріжжя), Лана Ахмерова (Київ), Віра Бігун (Рава-Руська, Львівська обл.), Надія Абрамова-Городецька (Рава-Руська, Львівська область).

На виставці можна оглянути ліплені, текстильні та створені у мішаній техніці ляльки, а також вишивку і живопис.
Окрім того, тут будуть представлені етюди Сергія Йосиповича Степанюка, намальовані 1967 року.

афіша

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: У Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Виставку продовжили до 14 липня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

"Крим" Олега Тістола

У Палаці культури імені Гната Хоткевича експонується персональна виставка відомого українського художника, представника нової української хвилі Олега Тістола "Крим".

Експозиція складається з серії авторських малюнків найвідомішої гори Криму – Ай-Петрі. Це роботи з циклу, який налічує майже 300 полотен, створених художником від початку повномасштабного вторгнення. Кожен малюнок унікальний та неповторний. За словами митця, ця серія картин стала для нього своєрідною арттерапією.

Початок відкриття о 14:00. Під час виставки триватиме збір на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі".

афіша

"Об’єктив війни". Фотоспогади бійця 47-ї ОМБр

У Центрі Шептицького можна переглянути фото виставку "Об’єктив війни", створену воїном 47-ї ОМБр Олексієм Назаренком, який під час виконання завдань на лінії фронту фіксував події війни та побут своєї бригади на плівковий фотоапарат.

Виставка "Об’єктив війни" – це своєрідний фото та аудіощоденник повномасштабної війни, автор якого ділиться власним досвідом служби у війську, історіями підрозділу та особистими роздумами.

"Виставка присвячується полеглим Героям нашої бригади, нашого батальйону. Пам’ятайте, цей список поповнюється кожен день новими іменами", – каже про неї сам автор.

Експозиція триватиме до 28 липня.

афіша

Виставка "Сила моменту" Закентія Горобйова

Зелена канапа запрошує на огляд виставки "Сила моменту" Закентія Воробйова.

Раніше луганчанин, а з 2007 року киянин, Закентій Горобйов – мураліст, графічний дизайнер, каліграф і спеціаліст з леттерингу та книжковий ілюстратор.

На виставці можна буде побачити близько 30 робіт сучасного митця. До цього частково вони експонувались в Запоріжжі (туристичному центрі) та у Києві (на Книжковому Арсеналі). Роботи створені на полотні й фанері.

Триватиме експозиція до 21 липня.

афіша

Виставка "Хрест і тіло" Данила Мовчана

У галереї Iconart експонується виставка "Хрест і тіло" Данила Мовчана.

"Зіставлення світла і темряви. Це допомагає виявити та зрозуміти багато людських рис та діянь.
Сьогодні надмір емоцій та переживань народжує нові образи. Ці композиції показують людину, яка шукає опори та підтримки в трагічній реальності. І тут маємо пам’ятати про хрест та Спасителя на ньому", – розповідає Данило Мовчан.

афіша

До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис

У малих виставкових залах відділу "Палац Лозинського" (вул. Василя Стефаника, 3) експонується персональна виставка "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис".

Живописні та графічні твори – у змішаній авторській техніці, начерки, естампи – вагомий пласт доробку Михайла Дзиндри 1970-х – початку 2000-х рр. Осердям формотворчих пошуків майстра є редукція емпіричного та уречевлення посутнього в асоціативній, експресивній, консолідованій у самодостатній всесвіт пластичній драмі кольорів, ліній, площин.

Як розповідають організатори, тут представлені графічні і живописні твори художника з приватної колекції Софії Дзиндри, що засвідчують здатність графічної та живописної мови до о-мовлення світу, о-присутнення сутності, її здійснення як "домівки буття" (М. Гайдеґґер). Експозицію доповнюють 16 скульптурних композицій майстра зі збірки Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Триватиме виставка до 28 липня.

афіша

Виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”

У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”.

Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…

"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.

Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.

афіша

"Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022"

У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка "Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022".

Експозиція приурочена до двадцятиріччя МСМХ. Виставка є хронологічною репрезентацією ключових проєктів від заснування локації до окупації міста.

Учасники та учасниці: Вʼячеслав Машницький, Поліна Райко, Стас Волязловський, Юлія Волязловська, Семен Храмцов, Микола Маценко, Олександр Жуковський, Олександр Печерський, Маргарита Болгар, Віктор Покиданець, Юрій Білей, Микола Карабінович, Сашко Довгий, Юлія Манукян, Лесь Касьянов.

афіша

Ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві"

У Нацмузей запрошує відкрилася ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві". 

Тарас Лозинський (28 березня 1959 – 8 березня 2023) народився, жив і працював у рідному Львові. Тут він став відомим митцем, колекціонером, меценатом, видавцем та співзасновником Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ. Дивовижне вміння генерувати й утілювати в життя іноді найнеймовірніші ідеї, наполегливість, надзвичайна працьовитість і беззастережний талант – ось основні рушії формування його індивідуальності. Творам Тараса Лозинського притаманна оригінальна манера, яку він упродовж років відшліфовував щоденною ретельною працею.

Експозиція виставки, до якої увійшли малярство на склі, графіка та живопис, репрезентує увесь творчий шлях митця: від ранніх творів 1978 року до останніх робіт, намальованих уже наприкінці життя.

Виставка триватиме до 14 липня.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.03
    Купівля 41.03
    Продаж 41.5
  • EUR
    Купівля 45.25
    Продаж 45.92
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
6 жовтня
13:28
ДТП_знак ДТП
На Волині неповнолітній водій авто на смерть збив пішохода та втік
13:26
свято сиру і вина у львові
У Львові відбудеться Свято сиру і вина
12:57
На Рівненщині прибрали зображення Кремля з пам'ятника радянському солдату, сам монумент досі стоїть
12:51
рятувальники і знайдений грибник
Дві доби блукав у лісі: біля Надвірної знайшли загубленого 65-річного грибника
12:30
Заплатили по 5 тис. доларів: на Закарпатті біля кордону затримали трьох ухилянтів
12:24
Оновлено
концерт "Мертвого Півня"
Куди піти у Львові з 30 вересня по 6 жовтня: останній день Lviv BookForum і концерт KARNA
11:59
Малехів, що біля Львова, відзначає 647 років із дня першої згадки
11:29
Гість із румунських лісів: прикордонники на Закарпатті зафільмували ведмедя
11:05
На Рівненщині дві людини загинули в автотрощі
10:45
На Тернопільщині шукають двох пенсіонерок, які зникли в лісі
10:20
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
У небі над Хмельниччиною ППО збила російський дрон
09:50
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 6 жовтня
09:24
Учителька з Франківська стала переможницею національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2024
08:59
погода осінь
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 6 жовтня
08:44
Ексклюзив
будинки на Коновальця у Львові через місяць після атаки 4 вересня
Місяць після ракетної атаки по Львову: як виглядають будинки на Коновальця. Фоторепортаж
08:39
Помер багаторічний головний бухгалтер "Львіввугілля"
07:30
Огляд
У галереях висіли малюнки Рембрандта, а тепер руїна: таємнича історія й легенди Поморянського замку
2024, субота
5 жовтня
21:55
На Волині перевірять роботу МСЕК та ВЛК через нещодавні події на Хмельниччині
21:20
Українські дні в Молдові 2024: 12 громад Буковини уклали угоди про співробітництво з молдовськими громадами
20:47
Огляд
Осінь, дощ
Хмарно й мокро: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 6 жовтня
20:35
Відкриття світлозвукової мистецької інсталяції "Територія світанку"
Територія світанку: у Львові відкрили мистецьку інсталяцію, присвячену волонтеркам
20:01
Замість "парубоцької вечірки" потрапили до прикордонників: на Закарпатті виявили двох ухилянтів
19:27
Закарпаття прийняло ще один евакуаційний потяг з Донеччини
18:59
На Рівненщині пʼяний водій вʼїхав у світлофор і сам викликав патрульних
18:24
Пішов з дому через сімейний конфлікт: на Хмельниччині добу шукали підлітка
17:54
Як боротися з російською пропагандою – обговорили під час дискусії на LvivBookForum 2024
Як боротися з російською пропагандою – обговорили під час дискусії на LvivBookForum 2024
17:35
ДТП на Волині
На Волині у ДТП трактор затиснув двох людей
17:12
ДБР вивчає списки "ухилянтів", знайдені під час обшуків у керівниці МСЕК Хмельниччини
16:28
Акторка Юлія Буйновська заявила, що в Ужгородському ТЦК побили її батька-ветерана. Реакція центру комплектування
15:46
військовий квиток, мобілізація
Екскерівник Хмельницької МСЕК, засуджений за корупцію, мобілізувався до війська
15:20
На війні загинув 20-річний студент прикарпатського вишу Владислав Олексин
На війні загинув 20-річний студент прикарпатського вишу Владислав Олексин
14:36
ДБР затримало керівницю МСЕК Хмельниччини, яка викинула через вікно пів мільйона доларів
ДБР затримало керівницю МСЕК Хмельниччини, яка викинула через вікно пів мільйона доларів
14:20
перетин кордону
Скільки людей перетнули західний кордон України 4 жовтня
14:01
У Чернівцях відкрили унікальну виставку з фігурами видатних українців
У Чернівцях відкрили унікальну виставку з фігурами видатних українців
13:28
На війні загинув гандболіст зі Львова Роман Заєць
12:59
Студент із Донеччини передав Волинському краєзнавчому музею три мішки вишитих речей
12:25
Чернівці відзначають 616-ту річницю з часу першої писемної згадки
11:52
Біля кордону на Закарпатті розшукали 25-річного ухилянта, який заблукав у горах та подзвонив рятувальникам
11:23
Укрзалізниця, потяг, поїзд
Маршрути потягів через ремонт скоротили на ділянці Івано-Франківськ - Рахів. Що змінилось
11:00
Танкісти Закарпатської бригади показали свою роботу на полі бою
Більше новин