Куди піти у Львові із 4 по 9 червня: "Розстріляне відродження. Голоси крізь час"
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Презентації, майстер-класи, лекції та екскурсії
Лекція "Сторінки з історії львівського трамвая"
У четвер, 6 червня, Медіатека запрошує на лекцію "Сторінки з історії львівського трамвая" Олександра Арістархова.
Тут можна дізнатися цікаві та оригінальні факти про трамвай, адже його історія – невіддільна та вкрай важлива складова історії Львова.
Олександр Арістархов – директор відділу "Музей історії науки і техніки" Львівського історичного музею, знаний краєзнавець та екскурсовод.
Початок лекції о 18:30.
Книжковий клуб "Мовити" із Юлією Сливкою та Лілею Чех
У суботу, 8 червня, Дім Франка запрошує на книжковий клуб "Мовити" із видавчинею Юлією Сливкою та авторкою Лілею Чех, оговорюватимуть книжку "Підростеш – побачиш".
"Побалакаємо про жанр, задум, мету цього тексту. Ділитимемось враженнями й тим, як приватну історію вдається відчути універсальним досвідом. Буде змога запитати про все, що цікавить, тож готуйте запитання", – кажуть у Домі Франка.
Початок о 16:00. Вхід на подію безкоштовний, але за попередньою реєстрацією.
Читанка для дітей з Олександром Шатохіним
У суботу, 8 червня, Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Стрийська 200а) запрошує гостей на читанку з Олександром Шатохіним.
Олександр Шатохін – дитячий письменник та ілюстратор книжок. Нещодавно у Видавництві Старого Лева вийшла найновіша його книга – "Фоґі", яку автор і читатиме разом із маленькими гостями.
Подія розрахована на дітей віком 3-6 років. Початок о 14:00.
Солід: від книги до коміксу
У суботу, 8 червня, Бібліотека Іваничука (площа Ринкок, 9) запрошує на розмову автора книги "Солід: взуттєва фабрика життя" Юрія Скіри з ілюстраторками Анастасією Брожиною, Софією Ценюх та Софією Чайкою.
У фокусі буде погляд молоді на складні сторінки минуло у Львові: чому важливо говорити про це і доступного доносити у цікавому форматі та як комікс перетворює минуле на захоплюючу історію.
У травні студентки другого курсу Львівського поліграфічного фахового коледжу Анастасія Брожина, Софія Чайка та Софія Ценюх стали переможницями XXIV конкурсу дослідницьких і творчих робіт "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Студентки підготували на конкурс творчі роботи за виданням Юрія Скіри "Солід: взуттєва фабрика життя". Анастасія Брожина та Софія Чайка створили мальопис, на сторінках якого розповіли історію порятунку родини Фінків. Їхню роботу журі визнало найкращою серед лауреатів творчої секції. Тим часом Софія Ценюх підготувала комплект листівок з портретами та короткою інформацією про рятівників із фабрики "Солід".
Початок о 16:00.
Літературно-музичний перформанс "Розстріляне відродження. Голоси крізь час"
У неділю, 9 червня, у Митрополичих садах відбудеться літературно-музичний перформанс "Розстріляне відродження. Голоси крізь час".
Це подія, присвячену талановитим митцям 20-30-х років XX століття, які сміливо творили українську літературу, попри ризик розстрілу тоталітарним режимом.
Проєкт розкриває звʼязок минулого та сучасності: сьогодні, як і багато років тому, росіяни вбивають найкращих українців, вже у час повномасштабної війни.
У програмі вечора читання поезії авторів "розстріляного відродження" у виконанні дітей акторської студії "Авантюристи" та студії гармонійного розвитку для дівчат "Панянка", музичний супровід від струнного оркестру "Quattro corde" та солістки Івано-Франківської обласної філармонії імені Ірини Маланюк Оксани Кречко, чуттєвий контемп про минуле й сучасність від танцювальної школи "MAASAI". Ведучий – Олексій Гнатковський.
"І не забувайте, кожен квиток – це допомога нашим Збройним силам, які роблять можливим цей вечір", – наголошують організатори.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 390 до 890 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Концерти
День народження органа
У середу, 5 червня, Львівський орган відзначає свій день народження. Із цієї нагоди на гостей чекає великий концерт за участі симфонічного оркестру Луганської філармонії, органістки Світлани Позднишевої та дириґента Івана Остаповича.
"На концерті до Дня народження органа ви почуєте рідкісні твори для органа з оркестром, які вразять вас своєю масштабністю, створять урочистий настій та подарують відчуття радості і піднесення", – кажуть у Львівському органному залі.
Урочисте відкриття органа відбулося 4 червня 1933 року. За свою історію монументальний інструмент пережив реконструкцію та кілька оновлень і сьогодні тішить своїм звучанням тисячі людей. Унікальний орган має 60 регістрів і майже 5 тисяч труб, є найбільшим історичним концертним органом України.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Придбати квитки можна за посиланням.
Музика світла
У четвер, 6 червня, Львівський органний зал запрошує на Музику світла, віри та надії, яка звучатиме на сольному концерті органістки Надії Величко.
"Ці твори сучасних композиторів, в яких втілилося все світле, що є в людині. Почуйте органну фантазію "Віра, Надія, Любов" Фелікса Бройєра, або твір "Fiducie" Еда Ваммеса, назва якого перекладається як "Довіра". Пориньте у подорож разом із "Мандрівником" Петеріса Васкса ("Viatore") та відчуйте спокій і впевненість із "Te Deum" Шарля Турнеміра", – кажуть в Органному залі.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Придбати квитки можна за посиланням.
Jam session
У четвер, 6 червня, артцентр "Дзиґа" запрошує на Jam session.
Звучання різноманітних музичних інструментів, вокалу та імпровізацій у різних джазових стилях таких як бі боп, хард хоб, кул – можна почути у вечір де джазові музиканти відточують свою майстерність та діляться своїми емоціями з публікою.
Дзиґа також запрошує приєднатися до участі студентів ЛНМА та всіх охочих хто грає, співає та підтримує джазову творчість.
Початок о 20:00. Вхід – 200 гривень.
Чиназес-концерт
У неділю, 9 травня, Львівський органний зал запрошує львів'ян та гостей міста на Чиназес-концерт.
Цього вечора в залі пануватиме атмосфера безтурботності, позитиву і захоплення, адже на сцені виступатимуть діти-органісти. Вихованці Ужгородської музичної школи навчаються в органному класі Катерини Гажо. У своєму юному віці музиканти вражають своїм талантом, виконуючи твори з “дорослого” органного репертуару.
Як розповідають в Органному залі, клас органа для дітей був заснований в Ужгородській музичній школі чверть століття тому. Реалізувати цей проєкт тоді вдалося завдяки ентузіазму солістки Закарпатської обласної філармонії Наталії Висіч, а також за підтримки директора школи Яна Шляхти і дирекції філармонії. Це був перший в Україні органний клас у первинній ланці початкової музичної освіти. Наталія Висіч дала путівку в музичне життя цілій плеяді юних органістів. Спадкоємицею її справи стала одна з перших вихованиць органного класу – Катерина Гажо. Ось уже понад 10 років Катерина гідно продовжує справу своєї наставниці, очолюючи органний клас музичної школи.
Початок о 17:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Придбати квитки можна за посиланням.
Мистецтво
"Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022"
У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка "Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022".
Експозиція приурочена до двадцятиріччя МСМХ. Виставка є хронологічною репрезентацією ключових проєктів від заснування локації до окупації міста.
Учасники та учасниці: Вʼячеслав Машницький, Поліна Райко, Стас Волязловський, Юлія Волязловська, Семен Храмцов, Микола Маценко, Олександр Жуковський, Олександр Печерський, Маргарита Болгар, Віктор Покиданець, Юрій Білей, Микола Карабінович, Сашко Довгий, Юлія Манукян, Лесь Касьянов.
Ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві"
У п'ятницю, 7 червня, Нацмузей запрошує на відкриття ретроспективної виставки Тараса Лозинського "Хвала Творцеві".
Тарас Лозинський (28 березня 1959 – 8 березня 2023) народився, жив і працював у рідному Львові. Тут він став відомим митцем, колекціонером, меценатом, видавцем та співзасновником Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ. Дивовижне вміння генерувати й утілювати в життя іноді найнеймовірніші ідеї, наполегливість, надзвичайна працьовитість і беззастережний талант – ось основні рушії формування його індивідуальності. Творам Тараса Лозинського притаманна оригінальна манера, яку він упродовж років відшліфовував щоденною ретельною працею.
Експозиція виставки, до якої увійшли малярство на склі, графіка та живопис, репрезентує увесь творчий шлях митця: від ранніх творів 1978 року до останніх робіт, намальованих уже наприкінці життя.
Початок відкриття о 16:00. Виставка триватиме до 14 липня.
Виставка "Спогади"
У п'ятницю, 7 червня, у Домі Франка відбудеться відкриття виставки "Спогади".
Куратори: студенти 1 курсу ІТМ ЛНАМ під керівництвом Христини Береговської.
"У часи, коли не знаєш, що буде завтра, коли щодня щось змінюється, а інфопростір переповнений інформацією, важливо оберігати свої спогади. Вони є частиною нас, вони є частиною пройденого шляху. Спогади формують історію, а без минулого неможливе майбутнє", – розповідають організатори.
Початок відкриття о 15:00. Триватиме виставка до 25 червня.
Виставка архівних світлин "Соля"
У п'ятницю, 7 червня, кав'ярня-галерея "Штука" запрошує на відкриття виставки архівних світлин "Соля".
Це спільний проєкт із Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької у Львові.
На противагу офіційним кабінетним фотографіям ательє Маґріні, де співачка постає в образах розмаїтих героїнь із опер, у червневій експозиції "Штуки" представлено невідому серію світлин. Це дві фотосесії, які співачка ймовірно замовила як приватні світлини та світлини для промоції концертного турне Аргентиною та Сполученими Штатами після І Світової війни. Ці фото були втілені на дагеротипних пластинах. Доволі складна техніка, проте давала можливість для першої ретуші світлин – додавання до них певних мистецьких "ефектів".
Початок відкриття о 18:00.
Виставка "Місто перснів"
Галерея "Зелена канапа" запрошує на виставку "Місто перснів" Олени Василевич.
Це колекція керамічних артоб’єктів, які можна носити. Кожен перстень має монументальну архітектурну форму і символізує нові споруди, що будуть побудовані після Перемоги України. Олена Василевич створила їх упродовж 2023 –2024 років.
Ідея виставки виникла близько року тому і тоді ж почалась її трансформація від першопочаткової – зображення руйнації та уламків, до яскравих, кольорових і життєствердних маленьких символів нового життя. Олена відкинула частину робіт, також вирішила відмовитись від рефлексій війни і спрямувати погляд у майбутнє, створивши колекцію де кожен перстень має назву українського міста і за кожним перснем стоїть асоціація з людиною, яка походить з цього міста, адже міста – це їх люди. У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення Олена змінила своє російське прізвище Хомякова на Василевич – прізвище діда по материнській лінії, адже каже: "Мої прикраси мені, як діти і я б не хотіла, щоб вони носили російське прізвище".
Початок відкриття о 18.00. Згодом виставка працюватиме з 12:00 до 19.00, щодня крім понеділка. Вхід вільний. Перстені продаватимуться.
Виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН - ВІЙНА - МАРЕ"
У головній будівлі Нацмузею експонується виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН – ВІЙНА – МАРЕ".
Виставка присвячена пам’яті дружини Марії та драматичним подіям революції Гідності й російсько-української війни. Використавши досвід роботи з сучасною сценографією, художник сконструював складний простір, де кожен твір є самодостатнім, але водночас не має замкнутої герметичної структури, він активно взаємодіє з суспільним та часовим контекстом, часто виходячи за рамки класичного полотна.
Експозиція триватиме до 30 червня. Вартість квитків для дорослих – 100 гривень, для студентів та пенсіонерів – 50 гривень, для учнів – 40 гривень.
- Актуальне
- Важливе