Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 25 по 31 березня: гаражний розпродаж від Тлум&Крам

30 березня, 2024 субота
12:51

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Ярмарки

Гаражний розпродаж від Тлум&Крам

У неділю, 31 березня, у Львові у парку Франка відбудеться вже традиційний весняний гаражний розпродаж від Тлум&Крам, долучитись до якого можуть усі охочі.

"На 36-й благодійній акції ми не лише дамо друге життя речам, а й продовжимо збір на покупку антидронних куполів разом з організацією Львівський лицар", – наголошують творці Тлум&Крам.

Такий весняний гаражний розпродаж – це вже традиційне місце зустрічі львівʼян та львівʼянок, куди можна принести свої різноманітні речі у доброму стані та вигляді, і таким чином долучитись до доброї справи.

Відвідувачі зможуть знайти книги, одяг, взуття, прикраси та багато інших цікавих речей.

Початок о 12:00. Вхід вільний.

афіша

Зустрічі, майстер-класи, лекції, екскурсії та презентації

Презентація віднайденого архіву родини Ліщинських

У вівторок, 26 березня, у Львівському палаці мистецтв відбудеться презентація віднайденого архіву родини Ліщинських. Презентуватиме директор Стрийського краєзнавчого музею "Верховина" Микола Закусов.

Подружжя о. Миколи Ліщинського (1891 - 1945) і Климентини Бандери (1890 - 1980), рідної сестри о. Андрія Бандери, довгі роки проживало в Стрию. Віднайдені сліди архіву проливають світло на церковно-релігійне, громадське й культурне життя міста.

Трагічна доля родини в умовах радянської дійсності вимагає гідного вшанування пам’яті. Діти Зеновій, Ірина, Богдан стали активними учасниками національно-визвольної боротьби та загинули. Тому фотографії є чи не єдиним свідченням про непересічні долі відомих стриян.

Початок о 17:00.

афіша

Вечір пам'яті та відкриття виставки поета й військового Максима "Далі" Кривцова

У середу, 27 березня, у Львові у Меморіальному музеї тоталітарних режимів "Територія Терору" відкриють фотовиставку й проведуть вечір пам’яті полеглого поета й військового Максима "Далі" Кривцова.

Виставка складатиметься із 24 фоторобіт Максима Кривцова і буде доповнена його поезіями.

Упродовж вечора всі охочі зможуть послухати вірші зі збірки "Вірші з бійниці". Їх читатимуть друзі та близькі Максима, а також українські поети й поетки, зокрема Остап Сливинський, Артур Дронь, Ростислав Кузик, Григорій Семенчук, Катерина Міхаліцина, Софія Челяк та Юлія Мусаковська.

Під час події усі охочі за вільний донат зможуть отримати листівки з ілюстраціями українських художників і художниць. Виручені кошти передадуть на збереження пам'яті про Максима Кривцова до фонду, який заснували його батьки. 

Початок о 18:30.

афіша

Агент 034: Юрко Вовкогон. Звукові краєвиди війни

У четвер, 28 березня, кафедра культурології УКУ запрошує на зустріч "Агент 034: Юрко Вовкогон. Звукові краєвиди війни".

Спікер: Юрко Вовкогон – менеджер культури, автор мистецьких інсталяцій, автор текстів, ветеран. Координатор фестивалю "Fort.Missia". Менеджер Опери-Міфу "Ukraine – Terra Incognita", присвяченій захисникам України та особисто воїну і співаку Василеві Сліпаку. У мистецьких колах Юрій відомий своїм унікальним підписом: "Відповідальний за долю Всесвіту". Модератор: Богдан Шумилович – доцент кафедри культурології Гуманітарного факультету.

Під час події гості разом зі спікером та модератором говоритимуть про звуковий краєвид, і що це таке. Який звуковий краєвид під час війни та які його особливості. А також  про проєкт "Рани" та краєвиди війни й травми: обставини їх існування, розгортання та збереження.

Локація: 405 авдиторія (м. Львів, вул. Козельницька 2А). Початок о 16:30.

афіша

Концерти

Концерт Хореї Козацької "Слава Вкраїні – любій Отчині!"

У понеділок, 25 березня, львів'ян та гостей міста запрошують на концерт Хореї Козацької "Слава Вкраїні – любій Отчині!", присвячений оборонцям України.

В програмі композиції Миколи Лисенка, Анатоля Вахнянина, Кирила Стеценка, Григорія Давидовського, Станіслава Людкевича, Миколи Леонтовича, Ярослава Ярославенка, Філярета Колеси, Михайла Гайворонського, Левка Лепкого, Якова Степового, Олександра Кошиця, Нестора Нижанківського. Пісні та гімни на слова Тараса Шевченка, Павла Чубинського, Олександра Колесси, Марка Кропивницького, Богдана Лепкого, Грицька Чупринки, Осипа Маковея, Бориса Грінченка, Романа Купчинського, Олександра Олеся, Спиридона Черкасенка, Миколи Вороного, Михайла Кураха, Антона Лотоцького, Степана Іванченка, Степана Чернецького, Василя Пачовського та Петра Карманського. Звучатимуть, також, кілька авторських пісень Тараса Компаніченка.

Початок о 19:30 у театральному центрі "Слово і голос" (вул. Городоцька, 38). Вартість квитків від 600 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Jam session у Дзизі

У четвер, 28 березня, Дзиґа запрошує на вечірній Jam session.

"Звучання різноманітних музичних інструментів, вокалу та імпровізацій у різних джазових стилях таких як бі боп, хард хоб, кул – можна почути у вечір де джазові музиканти відточують свою майстерність та діляться своїми емоціями з публікою", – кажуть в артцентрі. 

Початок о 19:00. Вхід – 200 гривень.

афіша

Музично-поетичне дійство від "Пиріг і Батіг"

У неділю, 31 березня, у Львівській національній філармонії відбудеться музично-поетичне дійство від "Пиріг і Батіг".

"Українська лірика у комплекті з музичними шмаганнями. Щемко, бурхливо та багатогранно", – описують його організатори.

Програма складатиметься з 2 частин:
1. Презентація альбому «Зелений» за творами Богдана Ігора Антонича;
2. Презентація співаної поезії з майбутнього альбому "Замордовані" (I) на вірші поетів, що були закатовані під час радянської окупації нашого Краю.

Початок о 18:00. Вартість квитків від 400 гривень, придбати можна за посиланням.

афіша

Джазовий концерт Квартету Петра Балога

У четвер, 31 березня, Jam Factory Art Center запрошує на джазовий концерт Квартету Петра Балога.

Спеціяльно для відвідувачів та відвідувачок артцентру музиканти виконають низку авторських композицій, що були написані ще до повномасштабного вторгнення.

Композиції Петра Балога, Леоніда Петкуна та Юрія Присяжного вразять своєю оригінальністю та емоційною глибиною, створюючи неповторний музичний світ для слухачів.

Початок о 18:30. Вартість квитків від 300 гривень, придбати їх можна за посиланням.

афіша

Мистецтво

Виставка "Тут був мій дім"

У Львові вперше показують виставку з найбільшої колекції панорамних фото війни "360war.in.ua".

Виставка, яка відкриється у Львові, вперше в Україні представить панорамну фотографію, як поєднання формату віртуальної реальності та класичної фотографії. 

Біля світлин розташовані QR-коди, за якими можна побачити цифрову панораму на сайті, також буде можливість роздивитися фото у VR-окулярах.

Читайте також: "Мрія" у віртуальній реальності та домівки, яких не стало: у Львові відкрили першу в Україні виставку панорамних фото війни

На глядачів чекають три дуже різні поверхи експозиції, на кожному з яких буде окремий етап. Це загальна хронологія вторгнення, його глобальні наслідки, руйнація життя, важливих для кожної людини місць та історія втраченого будинку, квартири, житла.

Експозиція розмістилася у Пороховій вежі, і триватиме до 17 квітня. Вхід за внесок від 200 грн на подальший розвиток проєкту.  

виставка "Тут був мій дім"

Фото: Андріана Стахів

"Орнаментальні фуги Василя Кричевського"

У п'ятницю, 22 березня, у Львівському муніципальному мистецькому центрі відбудеться відкриття виставки та презентація альбому орнаментів українського архітектора Василя Кричевського.

"В цьому році український світ святкує 151 річницю Василя Кричевського (1873–1952) – архітектора, маляра, дизайнера, художника кіна, книжкового графіка. Діапазон художніх завдань, які виконував Майстер вражає: від монументальної споруди Полтавського земства до крихітного екслібрису", – розповідають організатори.

Проєкт складається з видання альбому та створення декоративних виробів. Це панно на полотні та деревʼяні листівки.

Початок о 18:00.

афіша

Виставка графіки "Чав Овна" одного з фундаторів національної моделі мистецької освіти в Україні Андрія Чебикіна

Національний музей у Львові запрошує на виставку графіки "Чав Овна" одного з фундаторів національної моделі мистецької освіти в Україні Андрія Чебикіна.

Цей знаменитий київський митець, життя якого останніх десять років було пов'язане з Закарпаттям, покаже графічні роботи, створені упродовж останніх років. Як наголошують у музеї, Андрій Чебикін – особистість із багатим творчим профілем, художник і педагог, віртуоз лінії в естампі та оригінальній графіці. Виразник ліричної і драматичної сутностей життя в численних мистецьких циклах.

Еспозиція триватиме до 22 квітня.

Фрагмент графіки Андрія Чебикіна

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Читайте також: Скорботний Христос у музеї Пінзеля: як виглядає відреставрована скульптура з каплиці Боїмів зблизька

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду із 26 січня до кінця лютого 2024 року у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

Яків Гніздовський. Світи близькі і далекі

У Shum Art Gallery можна переглянути майже дев’яносто робіт добре знаного і любленого у світі українсько-американського графіка Якова Гніздовського на виставці "Світи близькі і далекі".

Назва виставки, а також розділи, на які поділена експозиція: Дерево Мандрівника, Жак Гніздовський, Птахи і Звірі, Український Гротеск, Колекція Екзотичних Рослин, Епілог, Знак і Слово попровадять мистецькими та географічними дорогами українського емігранта, і відкриють світи митця такі близькі, хоч і ніби далекі.

Виставку доповнили твори із колекції Івана Гречка і Українського Католицького Університету, збірки меморіального музею художника в рідному селі Пилипче, твори надані родиною художника, а також роботи із приватних колекцій.

В рамках виставки відбуватиметься збір коштів на потреби українського війська, деталі якого у галереї озвучать згодом.

Галерея працює із вівторка по неділю з 12:00 до 18:00. Вхід: 50 гривень, пільговий – 25 гривень.

афіша

"Ретроспектива інтелектуального мистецтва України"

У Львові проєктом, який показує історію креативних зрушень у свідомості українців за останніх сто років, відкрили Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій" (у колишньому будинку "Укрсоцбанку").

Кожен твір із запрезентованих покликаний працювати на розкриття креативних зрушень у свідомості українців. У Центрі за допомогою мистецтва розставили маркери і, зрештою, роблять спробу повернути мистецтво ширшому колу глядачів. Інакше кажучи, продемонструвати, що підхід, коли мистецтво належить тільки вузькому колу певної тусовки, є хибним шляхом. Тим більше для інтелектуальної нації. 

Олекса Новаківський, Карло Звіринський, Євген Лисик, Яків Гніздовський, Марія Примаченко, Алла Горська, Сергій Якунін, Роман Петрук, Костянтин Зоркін, Альфред Максименко, Петро Старух та багато-багато інших знакових імен зі Львова, Києва, Харкова, Франківська, Тернополя та інших міст увійшли до експозиції Центру.

Вартість квитків від 150 до 400 гривень. Графік робботи: вівторок – п'ятниця: 11:00 – 20:00, субота – неділя: 12:00 – 21:00.

Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій"

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Виставку продовжили до 14 квітня 2024 року.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.3
    Купівля 41.3
    Продаж 41.8
  • EUR
    Купівля 45.88
    Продаж 46.55
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
18 вересня
11:05
перетин кордону
Скільки людей перетнули західний кордон України 17 вересня
10:57
новини Львівщини
Поблизу Тернополя буде чутно вибухи: причина
10:57
На Рівненщині чоловік побив та обікрав свого знайомого
10:35
У Львові нетверезий водій збив двох підлітків на самокаті, один загинув
10:25
Судитимуть мешканців Львівщини, які виготовляли липові посвідчення волонтерів для виїзду чоловіків за кордон
10:14
У Добромилі на Львівщині відкрили новий прихисток для вимушених переселенців
10:07
У Львові готують до протезування хлопця, який 7 років страждав від сильного болю у кістці ноги
09:47
У Львові за ніч сталось щонайменше вісім можливих підпалів
09:47
школа Брюховичі
Київський суд скасував дозволи на скандальну забудову в Брюховичах
09:34
загиблі військові
Львівщина 18 вересня попрощається з чотирма захисниками: ким вони були
09:17
Новини Львівщини
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 18 вересня
09:05
На Закарпатті 18 вересня пройдуть тактико-спеціальні навчання
08:48
Біля кордону на Буковині затримали ухилянтів зі Львівщини та Франківщини
08:19
Шахтар зі Львівщини встановив світовий рекорд із підтягування на перекладині
07:55
У Львові вночі горіло приміщення старого кінотеатру "Дзвін"
07:33
хмари
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 18 вересня
2024, вiвторок
17 вересня
22:55
Сказ лисиця
На Рівненщині розпочали кампанію вакцинації диких тварин від сказу
22:24
У Львові через півмарафон 12 травня громадський транспорт курсуватиме зі змінами
У Львові навчатимуть жінок-водійок автобусів
22:12
У Карпатах випав перший сніг: у мережі поширюють відео
22:01
відреставрований балкон
У центрі Львова відреставрували балкони з атлантами в будинку 1874 року
21:42
Врятував двох дівчат, які тонули: учитель із Хмельницького став "Героєм-рятувальником року"
21:17
Закарпатські митники розпиляли днище Citroen, щоб дістатись до контрабанди
20:58
усиновлення
Від початку року на Закарпатті всиновили 51 дитину
20:45
коронавірус тест
На Хмельниччині зросла кількість дітей, хворих на коронавірус
20:24
Захисник із Прикарпаття отримав відзнаку Хрест Десантно-Штурмових військ
20:14
вивіски у Львові
За два місяці у Львові демонтували понад 200 рекламних вивісок. Яка причина
20:04
У 19 років пішов добровольцем, а нині командує цілою ротою: бойовий шлях рівненського військового з позитивним "Космос"
20:02
FM Галичина
Радіо FM Галичина розпочинає новий сезон. Що зміниться
19:31
На фасаді львівського ліцею встановлять меморіальну таблицю Ірині Фаріон
19:14
На Тернопільщині офіційно представили нових заступників голови ОВА
18:58
На Львівщині 18-19 вересня 2 тис. абонентів будуть без газу. Адреси поселень
18:43
На Хмельниччині поліцейські розслідують причини отруєння учнів одного з навчальних закладів
18:29
У Славській громаді ремонтують дорогу, яка мала найгірший стан і була небезпечною для проїзду
18:13
Безпечні для людей: на Буковині розпочали розкидати принади з вакциною для диких тварин
17:57
У 24 бригаді показали моторошну екскурсію Часовим Яром
17:44
Кохання об’єднує: у День рятівника в Тернополі працівниця ДСНС одружилася з поліцейським
17:27
У львівській школі відкрили одразу 9 меморіальних таблиць випускникам школи, які загинули на війні
17:13
День Бердянська у Львові
У центрі Львова відзначають день Бердянська. Фото
17:10
Оновлено
"Руїни і репродукції" Сергія Савченка
Куди піти у Львові з 16 по 22 вересня: показ фільму "Земля" Довженка та мюзикл "Чарлі і шоколадна фабрика"
17:00
На Тернопільщині квартирантка знайшла сховок з грошима та вкрала майже 300 тис. грн
Більше новин