Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 19 по 25 лютого: концерт-збір на багі у Дзизі та NOKTURNAL MORTUM на FestRepublic

24 лютого, 2024 субота
12:21

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Зустрічі, майстер-класи, лекції та презентації

Екскурсія вулицею Героїв Майдану з Орестом Лильо

У вівторок, 20 лютого, львів'ян та гостей міста запрошують на відкриту екскурсію вулицею Героїв Майдану з Орестом Лильо.

"Озирнувшись в минуле, ми зупинимося на подіях новітньої історії – подіях 2014 року, адже вулиця названа на честь тих, хто загинув під час Революції Гідності у лютому десять років тому. І наша екскурсія буде нагодою нагадати собі про важливий момент в українській історії та про наших співгромадян", – розповідають організатори.

Орест Лильо – гід, історик, доцент кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини НУ "Львівська політехніка".

Початок о 15:00. Збір на перехресті Стрийської – Героїв Майдану, біля паркінгу. Для участі потрібно зареєструватися за посиланням.

афіша

Вечір з нагоди Дня Народження Василя Барвінського

У вівторок, 20 лютого, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться вечір з нагоди Дня Народження Василя Барвінського.

"Життєвий і творчий шлях Василя Барвінського є найтрагічнішою сторінкою в історії української музики. Видатний український композитор, талановитий піаніст, педагог, блискучий музичний критик, авторитетний музично-громадський діяч у розквіті творчих і життєвих сил був позбавлений усього: батьківщини, свободи, і, нарешті, усього творчого доробку. Але попри усі намагання ідеологічної машини СРСР стерти з пам’яті ім’я композитора, музика Василя Барвінського "постала з попелу", його твори в найдивовижніший спосіб віднаходяться, музика звучить і зачаровує слухачів в усьому світі", – розповідають у Палаці.

Про драматичний життєвий шлях Василя Барвінського розповість музикознавиця Роксоляна Мисько-Пасічник.

Початок о 17:00. Вхід вільний.

афіша

Перформативне читання оповідань із книги Мар’яни Савки "Люди на каві"

У середу, 21 лютого, у Копальні кави відбудеться перформативне читання оповідань із прозової книги Мар’яни Савки "Люди на каві". У свій день народження, Мар’яна Савка традиційно запрошує на теплу зустріч усіх, хто не байдужий до літератури, музики і театру.

Зі сцени лунатимуть тексти про звичайних людей, які живуть своє життя, з його драмами, болючими розривами і вічним прагненням щастя. Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подорожі та будують плани.

Музичну атмосферу вечора творитимуть джазові мотиви контрабасу та пісні з репертуару тріо "Мар’яничі".

Початок о 19:00. Вхід вільний.

афіша

Презентація книги Оксани Середи "У полоні арту: українська мистецька преса Галичини міжвоєнного двадцятиліття"

У середу, 21 лютого, у читальному залі ім. Тетяни та Омеляна Антоновичів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника (вул. Стефаника, 2) відбудеться презентація книги Оксани Середи "У полоні арту: українська мистецька преса Галичини міжвоєнного двадцятиліття".

Книга побачила світ завдяки підтримці благодійників Олександра Свіщова, українського бізнесмена, мецената, президента Федерації водного поло України, та Юрія Котика, юриста, громадського діяча, голови Міжнародної громадської організації "Культурно-дослідницький центр України та Китаю "Ланьхва"".

Початок о 15:00. Вхід вільний.

афіша

Бесіда Андрія Содомори "Античність і вино"

У четвер, 22 лютого, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудуться бесіда Андрія Содомори "Античність і вино".

Андрій Содомора – відомий український перекладач й самобутній прозаїк – автор тонких настроїв. У його перекладі вийшло чимало античної літератури: від Гесіода, Овідія й Горація починаючи і закінчуючи Верґілієм, Сенкою, Плінієм Молодшим, Есхілом, Еврпідом, Аристофаном, Софоклом, Менандром, Сапфо, Алкеєм, Архілох, Теогнідом та багатьма-багатьма іншими.

У серці Андрія Содомори живе вся духовна культура Античності й України, і все, про що б він не писав, гармонійно переплетено з Античністю.

Початок о 17:00. Вхід вільний.

афіша

"Війна 2022": Римма Зюбіна читає вірші українських поетів

У неділю, 24 лютого, львів'ян та гостей міста запрошують до Книгарні-кав’ярні Старого Лева (вул. Галицька, 17) на зустріч з Риммою Зюбіною. Українська акторка читатиме вірші з антології "Війна 2022".

"Два роки тому, 24 лютого, відбувся черговий акт російської агресії – повномасштабне вторгнення, що змінило життя не тільки України, а й усього світу. Нова воєнна реальність породила феномен нової літератури, що є не тільки рефлексією на ті чи інші події, а передусім реалістичним змалюванням боротьби українців за свій дім, землю, незалежність", –говорять організатори.

В антології "Війна 2022", яку впорядкував Володимир Рафєєнко, зібрано фрагменти щоденників, есеї та вірші сучасних українських письменників. Зокрема Юрія Андруховича, Вікторії Амеліної, Павла Вишебаби, Катерини Міхалциної, Ірини Цілик, Артема Чапая, Артема Чеха, Гаськи Шиян та багатьох інших.

Модеруватиме зустріч Мар’яна Савка. Початок о 17:00. Вхід на подію вільний.

афіша

Театр

"Маленькі ортопедичні сандалики". Вертеп за текстами війни

У суботу, 24 лютого, до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Шкільний театр Українського католицького Університету спільно з Театральним Центром "Слово і голос" запрошує на виставу за текстами, написаними у часі війни, "Маленькі ортопедичні сандалики".

"Маленькі ортопедичні сандалики" – це плетиво поетичних текстів, які написані в часі повномасштабного вторгення та 10-ти річної війни, візій героїв Різдва та сценографії Сергія Савченка разом з колядою, яка оспівує складну історію Різдва, української боротьби та надії на нове народження. Народження Слова.

Режисер вистави: Євген Худзик. Художник вистави: Сергій Савченко. Співоча палітра: Діана Горбань та Тетяна Притулка.

Початок о 17:00. Вартість квитків 200 гривень, придбати їх можна за посиланням.

афіша

Концерти

Бах при свічках

У четвер, 22 лютого, Львівський органний зал запрошує на особливий концерт “Бах при свічках".

"Ви зможете насолодитися неймовірною атмосферою, коли в залі засяє сотня свічок, а у темряві лунатимуть найкрасивіші твори великого майстра, виконані талановитою органісткою Оленою Мацелюх", – діляться в Органному.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн. Вартість від 100 до 250 гривень.

афіша

За 8 днів до весни: NOKTURNAL MORTUM

У вівторок, 24 лютого, у Fest Republic відбудеться нове довгоочікуване шоу NOKTURNAL MORTUM "За 8 днів до весни".

Українські майстри epic metal art NOKTURNAL MORTUM презентують унікальну програму до 30-річчя команди та 10-річчя епохальних та трагічних подій на Інститутській.

Початок о 19:00. Вартість квитків 600 гривень, придбати їх можна за посиланням.

афіша

Благодійний концерт-збір на багі у Дзизі

У суботу, 24 лютого, артцентр Дзиґа запрошує на благодійний концерт-збір на багі.

Для гостей гратимуть Петро Балог – саксофон, Юрій Присяжний – гітара, Мирослав Веретельний – бас та Леонід Петкун – барабани. Окрім того, музикантів запрошують долучитись до спільного джему після концерту

Початок о 19:00. Вхід – донат від 250 гривень.

афіша

Мистецтво

Яків Гніздовський. Світи близькі і далекі

Із середи, 21 лютого, у Shum Art Gallery можна переглянути майже дев’яносто робіт добре знаного і любленого у світі українсько-американського графіка Якова Гніздовського на виставці "Світи близькі і далекі".

Назва виставки, а також розділи, на які поділена експозиція: Дерево Мандрівника, Жак Гніздовський, Птахи і Звірі, Український Гротеск, Колекція Екзотичних Рослин, Епілог, Знак і Слово попровадять мистецькими та географічними дорогами українського емігранта, і відкриють світи митця такі близькі, хоч і ніби далекі.

Виставку доповнили твори із колекції Івана Гречка і Українського Католицького Університету, збірки меморіального музею художника в рідному селі Пилипче, твори надані родиною художника, а також роботи із приватних колекцій.

В рамках виставки відбуватиметься збір коштів на потреби українського війська, деталі якого у галереї озвучать згодом.

Галерея працює із вівторка по неділю з 12:00 до 18:00. Вхід: 50 гривень, пільговий – 25 гривень.

афіша

Відкриття виставки Юлії Долинської "ЗЕМЛЯ"

У суботу, 24 лютого, галерея "Iconart" запрошує на відкриття виставки Юлії Долинської "ЗЕМЛЯ".

У своєму проєкті Юлія Долинська символічно закопує зло у землю і закликає на допомогу нашій українській землі й глибокі давні вірування, і новітні відкриття. Перформативний жест, з якого розпочнеться презентація проєкту, покликаний стати художнім ритуалом, що поховає в землю ворожу сутність. Сила тут проявляється у глибині віри і впевненості, що закони природи переможуть, і справедливість та рівновагу буде відновлено – хоча би на полотні.

Початок о 16:00. Вхід вільний.

афіша

"Ретроспектива інтелектуального мистецтва України"

У Львові проєктом, який показує історію креативних зрушень у свідомості українців за останніх сто років, відкрили Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій" (у колишньому будинку "Укрсоцбанку").

Кожен твір із запрезентованих покликаний працювати на розкриття креативних зрушень у свідомості українців. У Центрі за допомогою мистецтва розставили маркери і, зрештою, роблять спробу повернути мистецтво ширшому колу глядачів. Інакше кажучи, продемонструвати, що підхід, коли мистецтво належить тільки вузькому колу певної тусовки, є хибним шляхом. Тим більше для інтелектуальної нації. 

Олекса Новаківський, Карло Звіринський, Євген Лисик, Яків Гніздовський, Марія Примаченко, Алла Горська, Сергій Якунін, Роман Петрук, Костянтин Зоркін, Альфред Максименко, Петро Старух та багато-багато інших знакових імен зі Львова, Києва, Харкова, Франківська, Тернополя та інших міст увійшли до експозиції Центру.

Вартість квитків від 150 до 400 гривень. Графік робботи: вівторок – п'ятниця: 11:00 – 20:00, субота – неділя: 12:00 – 21:00.

Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій"

Фото: Ярина Коваль

Виставка "Образ воїна"

Центр Шептицького запрошує відвідати виставку "Образ воїна", це проєкт про воїнів Сил Оборони України, які отримали важкі поранення, захищаючи державу.

В експозиції представлена колекція з 34 картин, створених пораненими українськими військовими під час арттерапевтичних майстер-класів від львівського художника, іконописця та волонтера Лева Скопа.

Мультидисциплінарний проєкт реалізований як серія майстер-класів, що проводились у чотирьох різних закладах реабілітації, а картини намальовані воїнами є ретрансляцією тих подій, які вони пережили та їхнього особистого сприйняття образу захисника.

Відвідати виставку можна у Холі Центру Шептицького до 5 березня.

афіша

Виставка "...Тільки політ…"

У Львівському музеї історії релігії триває виставка талановитого львівського подружжя художників Віктора та Наталії Проданчуків "...Тільки політ…".

"Серія робіт в даному проєкті відображає трагічні наслідки війни на теренах України через призму мистецтва, – каже кураторка проєкту Івона Лобан. – Це творче відтворення вражає не лише своїм художнім вираженням, а й глибинною спонукою до роздумів над значенням пам'яті та людської стійкості. Роботи, виконані змішаними техніками (особливо скульптури та рельєфи) справді потужно інтригують емоційною силою та глибокою символікою".

Недавно Віктор та Наталія Проданчуки створили проєкт "руйНАЦІЯ", який виставив у себе на площі близько 1000 кв.м  Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) та експонував його рік, починаючи від  24 серпня 2022 року.

Віктор і Наталія Проданчуки

Виставка "Анатомія звуку"

У Львівському органному залі можна подивитися виставку “Анатомія звуку” учасника команди Євгена Червоного.

"Ми любимо музику. Ми насолоджуємося звуками інструментів, які народжують неймовірні образи в нашій уяві, дарують яскраві та сильні емоції, створюють настрій, лікують душу, надають натхнення. Але як виникає ця магія, яка має такий колосальний вплив на людину? Що є музика? Чи можна її розібрати на “атоми”, дійти до фізичної суті її буття, побачити з чого вона народжується?" – пишуть про неї організатори.

Виставка діє з 3 лютого по 1 березня, щодня з 13:00 до 18:30. Вхід в Галерею органного залу – за вхідним квитком, який дає також право відвідування концертного залу.

афіша

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів. Залишились лише 23 та 24 лютого для огляду

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду із 26 січня до кінця лютого 2024 року у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Фото: Андріана Стахів

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Виставку продовжили до 14 квітня 2024 року.

афіша

Виставка "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ"

Національний музей Львова запрошує переглянути виставку "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ", яка представить роботи дев’яти українських митців.

На виставці будуть представлені твори живопису та скульптури авторства Оксани Андрущенко, Лілії Бабяк, Мирослава Дедишина, Ігоря Іваніва, Ігоря Колісника, Володимира Луцика, Петра Старуха, Оксани Романів-Тріски та Іринея Юрчука. Митці живуть і працюють у Львові, Римі (Італія) та Лівінгстоні (шт. Нью-Джерсі, США). Кожен має свою творчу біографію, проте усіоб’єднані спільним задумом – "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ".

Триватиме виставка до 25 лютого 2024 року.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
22:52
зґвалтування
На Волині на 5 років засудили чоловіка, який чинив розпусні дії щодо 10-річної дитини
22:26
На хабарі викрили офіцерку Закарпатського ТЦК
21:53
ватра в пам'ять про Небесну Сотню у Львові
У Львові ватрою з українськими піснями вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Фото
21:30
На Тернопільщині селищна рада сплатить 4,7 млн грн через стихійні сміттєзвалища
21:09
дерева, дрова
На Прикарпатті чоловік за місяць незаконно зрубав лісу на 1 млн грн
21:09
Оновлено
Тетяна Крупа
Суд залишив під вартою очільницю Хмельницької МСЕК Крупу, але зменшив суму застави
20:50
Неналежний технічний стан: на Львівщині оштрафували автобусного перевізника
20:33
Облаштувати стоянки на проспекті Свободи: у Львові створили петицію на підтримку каретного бізнесу
20:17
У Львові знайшли тіло дівчини, яка зникла напередодні
20:14
Світлана Новицька
Адвокатка Новицька, яку судять за держзраду, раніше на нараді ОБСЄ поширювала російські наративи про Україну
20:05
Інтерв’ю
Олег Дуда
Олег Дуда - про масштабні ремонти у Львівському онкоцентрі, введення платних послуг та вплив війни кількість онкохворих
20:00
світло
До чотирьох годин без світла: графіки та групи відключень електроенергії на Львівщині 22 листопада
19:55
прощання
Львів 22 листопада попрощається з полеглим захисником Степаном Панасевичем
19:37
Огляд
Сніг
Сніг, а на дорогах ожеледиця: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 22 листопада
19:13
шахрай, шахрайство
На Рівненщині активізувались шахраї: виманюють гроші від імені ОВА
18:45
ДТП у Тернополі
У Тернополі під колеса вантажівки потрапила жінка
18:17
щеплення вакцинація
На Волині спалах вірусного гепатиту А 
18:02
Міськрада продала приміщення на 16,8 кв. м у центрі Львова за 2,9 млн грн
17:44
Орден за мужність
Двох захисників із Львівщини президент нагородив орденом "За мужність"
17:23
Рибарук
До Львова на "Відкритий діалог" їде харизматичний отець Іван Рибарук з Криворівні
16:50
Незаконно видобув підземні води на близько 5 млн грн: на Прикарпатті судитимуть посадовця
16:37
На вулиці у Залізничному районі Львова повністю перекриють рух транспорту через ремонт дороги 
16:36
Акція родин полонених десантників у Львові
У Львові родини полонених та зниклих безвісти воїнів 80-ки вийшли на мирну акцію
16:21
Турин став 31-м містом-побратимом Львова
16:03
На Рівненщині затримали нападника, який завдав ножових поранень зятю
15:43
Ексчиновник з Жовкви, якого підозрювали в хабарництві, відсудив у держави понад 700 тис. за незаконні дії правоохоронці
15:28
На Тернопільщині розшукують підозрюваного в тяжкому злочині
15:14
партія електронних цигарок
На Львівщині вилучили партію електронних сигарет на 24 млн грн, у складі яких були заборонені речовини
14:59
Ексклюзив
фото школярів у Львові, на яких заводили справи у радянські часи
Пройти шлях репресованого і побачити справи школярів: у музеї "Територія Терору" оновили експозицію
14:44
У Чернівцях затримали містянина, який носив у кишені гранату і запал
14:29
поліція
АМКУ викрив змовників, які брали участь у тендерах на поставку комп'ютерів у Львівській та Івано-Франківській областях
14:14
Фінальний етап VI Всеукраїнського фестивалю-премії "ГРА" стартує зі Львова
13:41
компенсації
На Львівщині підприємці, які працевлаштували переселенців, отримали 15,8 млн грн компенсацій
13:26
На Закарпатті біля кордону з Угорщиною упіймали трьох втікачів з України 
12:52
потяг на маршруті Рава-Руська – Варшава
Укрзалізниця анонсувала новий маршрут Чернівці – Варшава
12:27
Григорій Козловський
За час повномасштабної війни найбільше в Україні розрослась група компаній Григорія Козловського: дослідження YouControl
12:26
На Тернопільщині літня жінка отримала опіки під час готування їжі через спалах газу
12:09
Українське регбі отримує підтримку завдяки міжнародній співпраці
11:57
У Львові на вулиці Пасічній виявили тіло чоловіка
11:43
На Рівненщині правоохоронці затримали двох браконьєрів з 10 кг м'яса косулі
Більше новин