Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 11 по 17 березня: Сергій Жадан та Олег Каданов. Поезія та музика

16 березня, 2024 субота
14:04

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Зустрічі, майстер-класи, лекції та презентації

Ва-банк у Харкові: у Львові Андрій Кокотюха презентує свою 100-ту книжку

У вівторок, 12 березня, відомий український письменник Андрій Кокотюха приїде до Львова, аби презентувати свою 100-ту книжку "Ва-банк у Харкові" одразу у двох локаціях.

Перша презентація та зустріч із Кокотюхою відбудуться об 11:50 у ЛНУ імені Івана Франка (авдиторія 311). Модеруватиме її журналіст, письменник і ведучий телеканалу Еспресо Сергій Руденко. Під час презентації відвідувачі матимуть нагоду придбати "Ва-банк у Харкові" із дарчим підписом автора.

А на другу подію поціновувачів творчості письменника гостинно запрошує Дім Франка та видавництво "Урбіно", у якому власне й вийшла ювілейна книжка.

Разом із гостями автор та видавці поговорять про "ювілейну книжку, написану народженим у Ніжині мешканцем Києва про старий Харків, видану у Львові". А також про популярність ретро-романів в Україні та реальну основу "Ва-банку у Харкові". Окрім того, під час заходу присутні матимуть унікальну нагоду дізнатися – як це стало можливим: написати і видати 100 книжок в Україні за 28 років (1996-2024).

Модеруватиме зустріч Назар Федорак. Початок о 16:00.

афіша

Партитура міста: Звукові міські ландшафти у текстах, відео та музиці

У вівторок, 12 березня, Дім звуку запрошує на звукову медіа мандрівку від Андрія Бондаренка.

"Під час події разом із драматургом Андрієм Бондаренком спробуємо зануритися у деякі цікаві фіксації міських звукових пейзажів – від німецьких звукофільмів 1930-х років і аматорських львівських відео 1990-х – до сучасних звукових музичних митців", – кажуть у Домі звуку.

Початок о 18:30. Вхід на подію за реєстрацією.

афіша

Відлига. Весняні поетичні читання у Дзизі

У вівторок, 12 березня, артцентр Дзиґа запрошує на весняні поетичні читання "Відлига".

Поезію читатимуть львівські поети й поетки Анна Ютченко, Роман Коржик, Ростислав Кузик та Володимир Калина. Також відвідувачі матимуть нагоду послухати гостей з інших міст – Аду Єлагіну із Києва та Степана Пенкалюка з Івано-Франківська.

Після їхнього читання вийти на сцену зможуть всі охочі, адже дійство передбачає вільний мікрофон. Зголоситися на читання власних поезій можна буде безпосередньо перед початком події. 

Початок о 19:00. Попередньо придбати квиток можна за посиланням. Його вартість тоді буде 150 гривень, натомість у день події на вході квиток коштуватиме 200 гривень.

Усі виручені кошти підуть на підтримку ЗСУ.

афіша

Лекція "Народний одяг західних областей України в акварелях Олени Кульчицької"

У четвер, 14 березня, у Львівському палаці мистецтв відбудеться лекція завідувачки художньо-меморіального музею Олени Кульчицької Любові Кость "Народний одяг західних областей України в акварелях Олени Кульчицької".

Під час лекції відвідувачі познайомляться із унікальним творчим доробком видатної української художниці Олени Кульчицької в галузі етнографії – її збіркою "Народний одяг західних областей України", що налічує 426 творів у різних техніках: акварелі, графічні зарисовки тушшю, пером та олівцем, лінорити. Етнографічні зарисовки художниця створила впродовж 1910-1953 років.

Окрім того, гості зможуть побачити акварелі із взірцями народної ноші кінця XIX – першої третини XX ст. із різних історико-етнографічних регіонів Західної України: Поділля, Покуття, Буковини, Гуцульщини, Бойківщини, Опілля, Волині і Полісся, а також із етнічних українських земель, які після Другої світової війни опинилися у складі Польщі чи Словаччини.

Початок о 17:00.

афіша

Superhumans про силу книжок

У суботу, 16 березня, Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17) запрошує на першу книжкову подію циклу зустрічей із героями центру Superhumans, що займається протезуванням, реабілітацією та психологічною підтримкою постраждалих від війни. Першим гостем проекту буде військовий Сергій Жуковський.

"Сергій любить читати та радо розповість маленьким та великим читачами про свої улюблені дитячі книжки, зокрема про українську народну казку "Кривенька качечка", а також поділиться історіями зі свого військового досвіду та про основи екологічної комунікації з ветеранами, що мають ампутації та протезування. Сам Сергій втратив дві верхні кінцівки та має два міоелектричних протези. Тож запрошуємо дітей та дорослих на розмову про книги, повагу, підтримку та супергероїв серед нас", – розповідають організатори.

Початок о 14:00.

афіша

Автопортрети українок: ідентифікація і сенси

У суботу, 16 березня, Палац Потоцьких запрошує на лекцію мистецтвознавиці, перекладачки та есеїстки Діани Клочко "Автопортрети українок: ідентифікація і сенси".

Діана Клочко розповість про роботу над книгою "Автопортрети тринадцяти українок", що вийшла друком минулого року у видавництві Komubook, а також прочитає лекцію про твори жінок різного етнічного походження, які створювали автопортрети в Україні. Різний вік, настрої, сенси – на зустрічі відвідувачі зможуть поставити запитання, зокрема і про жіночі автопортрети зі збірки Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Початок о 14:00. Вартість лекції за ціною вхідного квитка: для дорослих – 150 грн, для студентів – 100 грн, для дітей та пенсіонерів – 80 грн.

афіша

Кіно

Прем'єра фільму "Дружні розмови про життя, мистецтво та призначення. Остап Лозинський vs Олекса Новаківський"

У п'ятницю, 15 березня, Львівський скансен запрошує на презентацію фільму "Дружні розмови про життя, мистецтво та призначення. Остап Лозинський vs Олекса Новаківський".

Показ відбудеться у день народження митця, освітянина і візіонера Олекси Новаківського.

В основу фільму лягли матеріали запису кураторської екскурсії Остапа Лозинського, яка відбулась в рамках виставки галереї "НЮ АРТ" "Маляр-дивак. Олекса Новаківський та його школа" навесні 2018 року. Доповнює фільм запис останнього інтерв’ю Тараса Лозинського для проєкту "Новаківський space".

Спеціальний гість події – Діана Клочко, заслужена працівниця культури, мистецтвознавиця, лекторка, есеїстка. Членкиня ПЕН Україна і української секції АІСА. 

Ініціаторка проєкту – Дзвенислава Новаківська, правнучка Олекси Новаківського, також засновниця проєкту Новаківський space, коуч лідерів змін та їх команд.

Початок о 17:00. Вхід на подію вільний. Місце: велика виставкова зала.

афіша

Концерти

Тельнюк: Наш Шевченко

У понеділок, 11 березня, на сцені Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької, львів'яни та гості міста зможуть насолодитися геніальним словом Тараса Шевченка та вишуканою музикою Сестер Тельнюк.

Концертна програма "Тельнюк: Наш Шевченко" відбудеться у супроводі заслуженої академічної капели "Трембіта" (диригент – народний артист України Микола Кулик) та симфонічного оркестру.

Початок о 19:00. Вартість квитків 410 – 780 гривень, придбати їх можна у касі театру, а також онлайн за посиланням.

Шевченко джем у Нижньому залі

У понеділок, 11 березня, ляльковий театр запрошує на музично-поетичний вечір у компанії поетів, музикантів та акторів "Шевченко джем".

У події візьмуть участь гурт "Три Кроки в Ніч", письменниця, перформерка та художниця Софія Ленартович, поет та музикант Назар Данчишин, поетка, акторка і творчиня вільного мистецтва "…і сад зацвів…" Юлія Оліяр, а також поетка, артистка мелодекламації Ольга Гонтар, яка виступить разом із музикантами Славком Ткачуком (бас-гітара), Максом Дмитришиним (електрогітара) та Богданом Гороном (перкусія).

Початок о 18:00. Вхід вільний.

афіша

Концерт кельтської музики до дня Святого Патрика з Rún та друзями

У суботу, 16 березня, Нижній зал у Театрі ляльок запрошує на концерт кельтської музики до дня Святого Патрика з Rún та друзями.

"16 березня – переддень найпопулярнішого з ірландських свят, яке вже давно відзначають в усьому світі – Дня Святого Патрика, тож доцільно відзначити його концертом кельтської музики", – кажуть організатори.

На відвідувачів чекає зустріч із самобутньою музичною традицією, святковий настрій, гарантоване емоційне перезавантаження та підзарядка.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 300 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Вечір поезії та музики із Сергієм Жаданом та Олегом Кадановим

У суботу, 16 березня, !FESTrepublic запрошує поринути у світ слова та звуку разом із Сергієм Жаданом та Олегом Кадановим.

"На вас чекає вечір наповнений творчістю, а також рефлексією над сучасністю через слово. Сергій Жадан та Олег Каданов – митці, які створюють та наповнюють своє мистецтво сенсами. Їх творчість відтворює дух часу, де реалізм переплітається з метафорами та власним поглядом на світ", – кажуть організатори.

Початок о 19:00. Квитки коштують від 300 гривень, їх можна придбати за посиланням.

афіша

Мистецтво

Відкриття виставки живопису Тетяни та Миколи Могилатів "Місця сили"

У п'ятницю, 15 березня, Дім Франка запрошує на відкриття виставки живопису Тетяни та Миколи Могилатів "Місця сили".

Митці часто працюють з натури, і тому всі композиції їхніх полотен – це улюблені для мандрівок Карпати, куточки Балкан і, звичайно, рідний Львів – усе, що дає творчу наснагу авторам в цей непростий час. 

Відкриватиметься виставка митців скрипковим концертом.

Початок о 16:00.

афіша

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Читайте також: Скорботний Христос у музеї Пінзеля: як виглядає відреставрована скульптура з каплиці Боїмів зблизька

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду із 26 січня до кінця лютого 2024 року у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

Виставка майстра та засновника рельєфного тиснення на шкірі Ігоря Копчика

Музей Митрополита Шептицького запрошує на виставку від визначного майстра та засновника рельєфного тиснення на шкірі Ігоря Копчика.

Ігор Копчик, відомий своєю майстерністю та індивідуалістичною творчістю, розкриває перед глядачами унікальну техніку тиснення на шкірі, що поєднує у собі кілька ремесел одночасно. Кожна його робота втілює в собі синтез створення рельєфних композицій у м'якому матеріалі, ліплення з гіпсу та цементу, відливання з металу та, звичайно ж, тиснення на шкірі.

"Виставка Ігоря Копчика в Музеї Митрополита Шептицького обіцяє стати цікавою подією для любителів мистецтва та професійних митців. Відвідуючи її, ви зможете поринути у світ технічної винахідливості та естетичної краси, що об'єднуються в неперевершених творіннях автора", – кажуть у музеї.

афіша

Руїни та репродукції. Сергій Савченко

Артцентр Дзиґа запрошує на виставку Сергія Савченка "Руїни та репродукції".

Пейзажі з серії "Руїни і репродукції" це види з високих скляних вікон від підлоги до стелі сучасних хмарочосів, немов вони були археологічними майданчиками, призначеними для вивчення історії людства. Вони також нагадують перегляд з майбутнього в минуле, де глядач знаходиться в певному сучасному моменті між минулим і майбутнім. Савченко ніби видаляє себе із сцени споглядання, залишаючи місце для вивчення та рефлексії глядача. Усі роботи створені у період із 2017 по 2024 рік.

Читайте також: Руїни і репродукції: погляд у момент між минулим і майбутнім від українського художника Сергія Савченка

Серія створена таким чином, що кожний окремий елемент кожного диптиху може бути поєднаний з будь-яким іншим елементом серії, підкреслюючи велич масовості схожості місць після розпаду їхніх індивідуальних особливостей.

Оглянути експозицію можна до 18 березня. Вхід безкоштовний.

"Руїни і репродукції" Сергія Савченка

Яків Гніздовський. Світи близькі і далекі

У Shum Art Gallery можна переглянути майже дев’яносто робіт добре знаного і любленого у світі українсько-американського графіка Якова Гніздовського на виставці "Світи близькі і далекі".

Назва виставки, а також розділи, на які поділена експозиція: Дерево Мандрівника, Жак Гніздовський, Птахи і Звірі, Український Гротеск, Колекція Екзотичних Рослин, Епілог, Знак і Слово попровадять мистецькими та географічними дорогами українського емігранта, і відкриють світи митця такі близькі, хоч і ніби далекі.

Виставку доповнили твори із колекції Івана Гречка і Українського Католицького Університету, збірки меморіального музею художника в рідному селі Пилипче, твори надані родиною художника, а також роботи із приватних колекцій.

В рамках виставки відбуватиметься збір коштів на потреби українського війська, деталі якого у галереї озвучать згодом.

Галерея працює із вівторка по неділю з 12:00 до 18:00. Вхід: 50 гривень, пільговий – 25 гривень.

афіша

Виставка Юлії Долинської "ЗЕМЛЯ"

Галерея "Iconart" запрошує переглянути виставку Юлії Долинської "ЗЕМЛЯ".

У своєму проєкті Юлія Долинська символічно закопує зло у землю і закликає на допомогу нашій українській землі й глибокі давні вірування, і новітні відкриття. Перформативний жест, з якого розпочнеться презентація проєкту, покликаний стати художнім ритуалом, що поховає в землю ворожу сутність. Сила тут проявляється у глибині віри і впевненості, що закони природи переможуть, і справедливість та рівновагу буде відновлено – хоча б на полотні.

афіша

"Ретроспектива інтелектуального мистецтва України"

У Львові проєктом, який показує історію креативних зрушень у свідомості українців за останніх сто років, відкрили Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій" (у колишньому будинку "Укрсоцбанку").

Кожен твір із запрезентованих покликаний працювати на розкриття креативних зрушень у свідомості українців. У Центрі за допомогою мистецтва розставили маркери і, зрештою, роблять спробу повернути мистецтво ширшому колу глядачів. Інакше кажучи, продемонструвати, що підхід, коли мистецтво належить тільки вузькому колу певної тусовки, є хибним шляхом. Тим більше для інтелектуальної нації. 

Олекса Новаківський, Карло Звіринський, Євген Лисик, Яків Гніздовський, Марія Примаченко, Алла Горська, Сергій Якунін, Роман Петрук, Костянтин Зоркін, Альфред Максименко, Петро Старух та багато-багато інших знакових імен зі Львова, Києва, Харкова, Франківська, Тернополя та інших міст увійшли до експозиції Центру.

Вартість квитків від 150 до 400 гривень. Графік робботи: вівторок – п'ятниця: 11:00 – 20:00, субота – неділя: 12:00 – 21:00.

Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій"

Виставка "Образ воїна"

Центр Шептицького запрошує відвідати виставку "Образ воїна", це проєкт про воїнів Сил Оборони України, які отримали важкі поранення, захищаючи державу.

В експозиції представлена колекція з 34 картин, створених пораненими українськими військовими під час арттерапевтичних майстер-класів від львівського художника, іконописця та волонтера Лева Скопа.

Мультидисциплінарний проєкт реалізований як серія майстер-класів, що проводились у чотирьох різних закладах реабілітації, а картини намальовані воїнами є ретрансляцією тих подій, які вони пережили та їхнього особистого сприйняття образу захисника.

Відвідати виставку можна у Холі Центру Шептицького до 5 березня.

афіша

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Виставку продовжили до 14 квітня 2024 року.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.95
    Купівля 40.95
    Продаж 41.42
  • EUR
    Купівля 45.22
    Продаж 45.9
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
11 вересня
07:02
сміттєпереробний завод у Львові
Добудувати не можна залишити: як Львів закопав у сміття 14,5 млн євро і чому мер пересварився з депутатами через сміттєпереробний завод
2024, вiвторок
10 вересня
22:22
Пункт пропуску "Шегині"
У двох пунктах пропуску на кордоні з Польщею фіксують скупчення транспорту
21:58
На Тернопільщині живе крук, який уміє говорити
На Тернопільщині живе крук, який уміє говорити
21:44
Юрій Русин
Вчитель із Закарпаття став чемпіоном Європи із кіокушин-карате
21:25
Ексклюзив
засипане озеро
ЛМР зловживала обов'язками: щодо засипаного озера на Замарстинівській відкрили кримінальну справу
21:01
Ігор Єрмаков
Дві лекції та 100 тис. грн: львівські "Карпати" оштрафували за неетичну поведінку тренера
20:15
корова
На Львівщині від сказу померла корова: у громаді розпочали вакцинацію усіх домашніх тварин
19:54
Оксана Бриндзак
Львівська активістка Оксана Бриндзак очолила франківську організацію "Тепле місто"
19:38
ракетний удар по Львову
Для вивезення відходів руйнувань від останньої атаки на Львів із бюджету виділили 3 млн грн
19:26
дощ Львів, опади, парасоля
Невеликий дощ та туман: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 11 вересня
19:07
У 24 бригаді показали, як знищили російський "Солнцепек" на Донеччині
18:44
На майданчику Хмельницької АЕС монтують бетонний завод
18:35
На фронті загинув працівник "Рівнеобленерго" Тарас Лазарчук
18:28
Шпиталь для машин: 24 бригада представила прем’єру фільму про ремонтний батальйон
18:17
прощання з Андрієм Гудимою
У Львові прощатимуться із трьома загиблими захисниками
18:02
Воїни 80-ї бригади трофейним "градом", який здобули в боях два роки тому, тепер працюють на Курщині
17:45
На Прикарпатті незаконно вирубали дерев на 1,6 млн грн
17:31
У Франківську заарештували батька, який зупинив бус ТЦК, аби його син зміг втекти
17:10
групи для дітей від 1 року у дитсадку Львова
За досвідом Німеччини: у трьох садках Львова запрацювали групи для дітей від 1 року
16:55
На Хмельниччині комунальник вимагав хабарі за постачання трансформаторних підстанцій, його судитимуть
16:37
Військова медикиня заявила про сексуальне домагання в армії: ймовірний кривдник самовільно залишив частину
16:26
Реконструювали обличчя військовим та цивільним: у Винниках американські хірурги провели 9 операцій
16:13
В Україну хотіли завезти стоматологічне обладнання на 5 млн грн 
15:59
На Закарпатті гвалтівник малолітньої дитини отримав 15 років тюрми 
15:42
На Закарпатті у Дерцені згоріло приватне обійстя 
15:27
На Закарпатті врятували матір з сином, які заблукали в горах
15:18
шахраї
"Прибутковий" онлайн-заробіток коштував мешканцю Хмельниччини майже 120 тис. грн
15:06
Львівські митники виявили незадекларовані сенсори для вимірювання рівня глюкози в крові на понад 500 тис. грн
14:47
Молодвіж у Львові
Памʼяті Ярини Базилевич та її сімʼї: як у Львові провели сьомий всеукраїнський "Молодвіж"
14:32
На Закарпатті біля кордону затримали правопорушника, який хотів втекти з країни
14:10
У Львові відбудеться ювілейний фестиваль "Coffee, Books & Vintage"
13:57
Хотіли переплисти Тису: на Закарпатті затримали двох втікачів з країни
13:48
У потязі "Перемишль - Київ" службовий пес прикордонників винюхав "дурман"
13:33
протезування військових
Львівські медики встановили протез захисникові з високою ампутацією. Тепер він мріє допомагати пораненим
13:16
На території нацпарку "Синевир" на Закарпатті ввели режим тиші через сезон реву оленів
13:08
операція
У Львові пацієнту одночасно пересадили нирку й серце
12:53
На Тернопільщину прибув нащадок власників Збаража із Бельгії з гуманітарною допомогою
12:34
Ексклюзив
У Львові відкрили музей, присвячений білорусам, які загинули у російсько-українській війні
12:29
ДТП
На Волині через дим від пожежі сталась потрійна ДТП
12:12
До Мукачева прибув евакуаційний потяг із Донецької області
Більше новин