Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 1 по 7 квітня: Мертвий Півень. Wunderwaffe та IV Фестиваль сучасної драми

6 квітня, 2024 субота
15:48

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Фестивалі

IV Фестиваль сучасної драми

Із 5 по 7 квітня у Львові на камерній сцені Національного академічного театру ім. М. Заньковецької відбудеться IV Фестиваль сучасної драми, під час якого презентують 5 нових п'єс.

"Ці п’єси були написані влітку, допрацьовувалися восени, набирали сили взимку, аби бути прочитаними навесні! Бо навесні мають квітнути не тільки сакури в Ужгороді, а й українська сучасна драма у Львові", – діляться організатори.

В рамках фестивалю представлять ті п'єси, які створили учасники IV Лабораторії драматургії НСТДУ: Як писати про війну. Курували Лабораторії Лєна Лягушонкова і Павло Ар’є.

Після кожних читань заплановане обговорення з експертами та глядачами. Вхід вільний за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна на кожен показ окремо. Кураторки проєкту – Ольга Байбак та Аліна Рашко.

Початок 5 квітня о 18:00. Деталі реєстрації та програми за посиланням.

IV Фестиваль сучасної драми

Зустрічі, майстер-класи, лекції, екскурсії та презентації

Зустріч з авторкою: Мар'яна Савка

У вівторок, 2 квітня, у великому залі (авд. 002) Центру Шептицького відбудеться творча зустріч із письменницею, мисткинею, головною редакторкою Видавництва Старого Лева Мар`яною Савкою.

На зустріч запрошує Кафедра філології УКУ. Модеруватиме подію Остап Сливинський. 

Початок о 15:10.

афіша

Лекція від кінокритикині Катерини Сліпченко: Анатомія Шонди Раймс / Як уникнути покарання за серіали?

У четвер, 4 квітня, про Шонду Раймс, її всесвіт Shondaland, особливості створених серіалів, секрети їх успіху та приховане закулісся розкаже їх шанувальникам кінокритикиня, членкиня Української кіноакадемії та Українського Оскарівського комітету Катерина Сліпченко.

Шонда Раймс – сценаристка популярних серіалів "Анатомія Ґрей", "Скандал", "Бріджертони" та "Як уникнути покарання за вбивство", володарка багатьох телепремій, які отримувала зокрема за те, що "змінила обличчя американського телебачення". Окрім того, вона авторка книги "Рік, коли я казала "Так"", яка нещодавно вийшла друком у Видавництві Старого Лева.

Початок о 18:30 у Книгарні-кав’ярні Старого Лева (вул. Галицька, 17). Вхід вільний.

афіша

Театр

Шмата. Одного вечора у бомбосховищі

У четвер, 4 квітня, Львівський театр ляльок запрошує відвідати виставу "Шмата. Одного вечора у бомбосховищі" на вечірній сцені.

Це комедійна драма з елементами стенд-апу. Історія про п’ять незнайомих людей, які прийшли в бомбосховище пересидіти повітряну тривогу. Усі різні, усі з характером, однак їх об’єднує містична таємниця, яку потрібно розгадати, щоб врятувати себе і світ від чогось недоброго.

Початок о 18:00. Вартість квитків 250 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Концерти

Добродіяння

У п'ятницю, 5 квітня, академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт, кошти від якого підуть на потреби ЗСУ.

Як розповідають у філармонії, цей концерт – про місце затишку й добра, а також прихистку в теплому колі однодумців, коли суворі вітри близького жаху лютують назовні. Два спеціально дібрані твори програми – музика геніального Бетховена та нашого видатного сучасника Станковича – переповнені любов’ю до природи та пасторалі. У основі цього жанру лежить прийом зведення складності людського буття до його основних, зрозумілих кожному понять. Ідея добра – такого банального та унікального водночас – віддзеркалює те, що ми можемо робити вже зараз для наших близьких та особливо – українських захисників.

Початок о 19:00. Вартість квитків-донатів від 200 до 1000 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Очеретяний Кіт у Копальні кави

У п'ятницю, 5 квітня, Копальня кави запрошує на концерт культового українського гурту "Очеретяний Кіт".

"Очеретяний Кіт" – український гурт, заснований у 1995 році. Назва походить від однойменної тварини, яка живе при болоті в очереті, де є все, що їй потрібно для існування. Учасники гурту дуже люблять мандрувати, але принципово хочуть жити у рідній Вінниці, де можуть спокійно займатись творчими експериментами.

"Із перших днів повномасштабного вторгнення Коти допомагають тим, хто небо береже – нашим Повітряним силам! Під час благодійних концертів і трьох європейських турів зібрали кошти на забезпечення тепловізорами, навігаційними приладами Garmin Aera, негорючими авіаційними комбінезонами, комплектами активних гарнітур з PTT, броньованими розвантажувальними поясами, зарядними станціями Ecoflow і багато чим іншим необхідним і важливим", – розповідають у гурті.

Початок о 19:00. Вхід вільний.

афіша

Мертвий Півень. Wunderwaffe

У суботу, 6 квітня, Мертвий Півень у рідному Львові на !FESTrepublic виступить вперше з новою програмою "Wunderwaffe".

"Це буде концерт справжніх бойовиків Мертвого Півня – Машингвери, Without you, Франсуа, Поцілунок, Старенький Гарлей та цілий рожок нових набоїв-пісень, – кажуть Півні. – Минулого року ми бачились з вами на великому концерті у Львові і разом зробили диво повернення (чи воскресіння) Півня. Цього ж разу ми разом створимо ще одне диво – знайдемо і покажемо "чудо-зброю" – “Wunderwaffe” як символ нашої незламності та відплати за злочини цієї війни".

Початок о 19:00. Вартість квитків від 500 до 700 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Мистецтво

Виставка "Тут був мій дім"

У Львові вперше показують виставку з найбільшої колекції панорамних фото війни "360war.in.ua".

Виставка, яка відкриється у Львові, вперше в Україні представить панорамну фотографію, як поєднання формату віртуальної реальності та класичної фотографії. 

Біля світлин розташовані QR-коди, за якими можна побачити цифрову панораму на сайті, також буде можливість роздивитися фото у VR-окулярах.

Читайте також: "Мрія" у віртуальній реальності та домівки, яких не стало: у Львові відкрили першу в Україні виставку панорамних фото війни

На глядачів чекають три дуже різні поверхи експозиції, на кожному з яких буде окремий етап. Це загальна хронологія вторгнення, його глобальні наслідки, руйнація життя, важливих для кожної людини місць та історія втраченого будинку, квартири, житла.

Експозиція розмістилася у Пороховій вежі, і триватиме до 17 квітня. Вхід за внесок від 200 грн на подальший розвиток проєкту.  

виставка "Тут був мій дім"

"Орнаментальні фуги Василя Кричевського"

У п'ятницю, 22 березня, у Львівському муніципальному мистецькому центрі відбудеться відкриття виставки та презентація альбому орнаментів українського архітектора Василя Кричевського.

"В цьому році український світ святкує 151 річницю Василя Кричевського (1873–1952) – архітектора, маляра, дизайнера, художника кіна, книжкового графіка. Діапазон художніх завдань, які виконував Майстер вражає: від монументальної споруди Полтавського земства до крихітного екслібрису", – розповідають організатори.

Проєкт складається з видання альбому та створення декоративних виробів. Це панно на полотні та деревʼяні листівки.

афіша

Виставка графіки "Чав Овна" одного з фундаторів національної моделі мистецької освіти в Україні Андрія Чебикіна

Національний музей у Львові запрошує на виставку графіки "Чав Овна" одного з фундаторів національної моделі мистецької освіти в Україні Андрія Чебикіна.

Цей знаменитий київський митець, життя якого останніх десять років було пов'язане з Закарпаттям, покаже графічні роботи, створені упродовж останніх років. Як наголошують у музеї, Андрій Чебикін – особистість із багатим творчим профілем, художник і педагог, віртуоз лінії в естампі та оригінальній графіці. Виразник ліричної і драматичної сутностей життя в численних мистецьких циклах.

Експозиція триватиме до 22 квітня.

Фрагмент графіки Андрія Чебикіна

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Читайте також: Скорботний Христос у музеї Пінзеля: як виглядає відреставрована скульптура з каплиці Боїмів зблизька

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

Яків Гніздовський. Світи близькі і далекі

У Shum Art Gallery можна переглянути майже дев’яносто робіт добре знаного і любленого у світі українсько-американського графіка Якова Гніздовського на виставці "Світи близькі і далекі".

Назва виставки, а також розділи, на які поділена експозиція: Дерево Мандрівника, Жак Гніздовський, Птахи і Звірі, Український Гротеск, Колекція Екзотичних Рослин, Епілог, Знак і Слово попровадять мистецькими та географічними дорогами українського емігранта, і відкриють світи митця такі близькі, хоч і ніби далекі.

Виставку доповнили твори із колекції Івана Гречка і Українського Католицького Університету, збірки меморіального музею художника в рідному селі Пилипче, твори надані родиною художника, а також роботи із приватних колекцій.

В рамках виставки відбуватиметься збір коштів на потреби українського війська, деталі якого у галереї озвучать згодом.

Галерея працює із вівторка по неділю з 12:00 до 18:00. Вхід: 50 гривень, пільговий – 25 гривень.

афіша

"Ретроспектива інтелектуального мистецтва України"

У Львові проєктом, який показує історію креативних зрушень у свідомості українців за останніх сто років, відкрили Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій" (у колишньому будинку "Укрсоцбанку").

Кожен твір із запрезентованих покликаний працювати на розкриття креативних зрушень у свідомості українців. У Центрі за допомогою мистецтва розставили маркери і, зрештою, роблять спробу повернути мистецтво ширшому колу глядачів. Інакше кажучи, продемонструвати, що підхід, коли мистецтво належить тільки вузькому колу певної тусовки, є хибним шляхом. Тим більше для інтелектуальної нації. 

Олекса Новаківський, Карло Звіринський, Євген Лисик, Яків Гніздовський, Марія Примаченко, Алла Горська, Сергій Якунін, Роман Петрук, Костянтин Зоркін, Альфред Максименко, Петро Старух та багато-багато інших знакових імен зі Львова, Києва, Харкова, Франківська, Тернополя та інших міст увійшли до експозиції Центру.

Вартість квитків від 150 до 400 гривень. Графік робботи: вівторок – п'ятниця: 11:00 – 20:00, субота – неділя: 12:00 – 21:00.

Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій"

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Виставку продовжили до 14 квітня 2024 року.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.25
    Купівля 41.25
    Продаж 41.77
  • EUR
    Купівля 45.8
    Продаж 46.52
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
17 вересня
17:27
У львівській школі відкрили одразу 9 меморіальних таблиць випускникам школи, які загинули на війні
17:13
День Бердянська у Львові
У центрі Львова відзначають день Бердянська. Фото
17:10
Оновлено
"Руїни і репродукції" Сергія Савченка
Куди піти у Львові з 16 по 22 вересня: показ фільму "Земля" Довженка та мюзикл "Чарлі і шоколадна фабрика"
17:00
На Тернопільщині квартирантка знайшла сховок з грошима та вкрала майже 300 тис. грн
16:58
На перехресті біля церкви: на Закарпатті жінка народила у кареті швидкої
16:49
Оновлено
Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну
В укритті львівського коледжу під час тривоги розгерметизувався вогнегасник: постраждали четверо 15-річних дівчат
16:47
У Львові під час облаштування "скоротили" відрізок велодоріжки. Небезпечну частину перероблять
16:34
Працював зі старостою сільради: на Рівненщині СБУ повідомила нову підозру правоохоронцю, який організував схеми для ухилянтів 
16:23
На кордоні з Польщею у рейсовому автобусі знайшли 7 тис. пігулок екстазі 
16:19
хмари
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 18 вересня
16:09
Мукачево передало 4 млн грн на оборону Покровської громади
15:48
На Рівненщині школярам організували уроки на вулиці
15:33
Стартував прийом документів для участі в конкурсі на премію ім. Митрополита Андрея  
15:15
Ексклюзив
Львів готується до зупинки електротранспорту в разі тривалого блекауту
14:57
Анатолій Риборак
Зник 16 вересня: на Львівщині розшукують 74-річного Анатолія Риборака
14:50
На Волині затримали "ділка" з канабісом та коноплею на 1 млн грн 
13:47
На Буковині чоловіки за гроші влаштовували диверсії на залізниці, їх затримали
13:40
велогонщиця Єлисавета Топчанюк на змаганнях
Чернівецька спортсменка виборола золото на світовій першості з велоспорту серед атлетів із вадами слуху
13:23
Маргарин замість масла: на Прикарпатті підозрюють бізнесмена у наживі на військових
13:06
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
На Львівщині та Франківщині оголошували тривогу через невстановлену повітряну ціль
13:04
Суд на Хмельниччині зобов’язав священника УПЦ звільнити храм та надати вільний доступ до нього
12:40
Львівські лікарі видалили 11-річному хлопчику рідкісну пухлину обличчя
12:15
На Буковині мікроавтобус зіткнувся з вантажівкою, один з водіїв опинився в реанімації
11:45
У Львівавтодорі пояснили, як учнівську ЛеоКарт трансформувати у студентську
11:31
У ранковій ДТП біля Золочева на Львівщині загинули двоє людей
У ранковій ДТП біля Золочева на Львівщині загинули двоє людей
11:10
перетин кордону
Скільки людей перетнули західний кордон України 16 вересня
11:03
У львівському училищі створили мобільний санітарний комплекс для військових
У львівському училищі створили мобільний санітарний комплекс для військових
10:44
контрабанда
Перевіряють причетність митників: на Львівщині виявили партію контрабанди на 14 млн грн, яку ввезли через ПП Краківець
10:32
Історії хоробрих: до 9-ї річниці створення "Едельвейси" презентують книгу про 53 воїнів бригади
Історії хоробрих: до 9-ї річниці створення "Едельвейси" презентують книгу про 53 воїнів бригади
10:17
опалення
Чи мають власники квартир з індивідуальним опаленням платити за обігрів під'їздів. Роз'яснення 
10:08
Новини Львівщини
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 17 вересня
09:46
"Океан Ельзи" презентував кліп на нову пісню "Мукачево"
"Океан Ельзи" презентував кліп на нову пісню "Мукачево"
09:29
кільцевання лелек
Зник у долині Нілу: орнітологи втратили зв'язок з окільцьованим лелекою Світязем, який полетів у теплі краї
09:00
заборона УПЦ МП
Рада Церков Чернівецької області виключила зі свого складу УПЦ МП
08:32
Споживчі ціни
У серпні прибирання сміття на Львівщині подорожчало на третину
08:11
хмари
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 17 вересня
08:01
Після лікування зубів 3-річний хлопчик з Луцька потрапив у реанімацію з розривом трахеї
Після лікування зубів 3-річний хлопчик з Луцька потрапив у реанімацію з розривом трахеї
07:30
Огляд
Кузня українських музичних зірок: фестиваль "Червона рута" відзначає 35 років
07:20
Віра, Надія, Любов та Софія
Віри, Надії, Любові і Софії: коли відзначають та історія свята
07:05
Інтерв’ю
По п'ять штурмів щодня, а боєприпаси, воду і медикаменти скидають дронами – військовий 24-ї бригади розповів про оборону Часового Яру
Більше новин