Куди піти у Львові 6 – 12 листопада: Вівальді при свічках
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків
Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.
Лекції
Історія з романом: з паризького архіву Софії Яблонської
У середу, 8 листопада, Дім Франка запрошує відвідати лекцію-презентацію Олени Галети "Історія з романом: з паризького архіву Софії Яблонської".
Лекція відбудеться в межах циклу зустрічей "ВіКо: ВІдкриті КОлекції" – розмови з дослідниками, музейниками, архівістами й колекціонерами про невідомі джерела, знахідки, відкриття та людські історії, пов'язані з ними.
"Дві мандрівки Софії Яблонської – у просторі і в літературі – ми знаємо за її тревелогами. Як і дев'яносто років тому, вони й досі продовжують не тільки захоплювати, а й дивувати – такими несподіваними здаються в українській літературі між світовими війнами. Її паризький архів, лише почасти відомий дослідникам, містить нові ключі до прочитання – свідчення про середовища, моди і настрої, про недосконалість людської природи і силу любові, які пояснюють траєкторії її руху і потребу закорінення", – розповідає лекторка.
Початок о 16:00. Адреса – вул. Івана Франка, 150.
Концерти
Музика просвітлення
У понеділок, 6 листопада, у рамках XIII Львівського міжнародного органного фестивалю відбудеться концерт "Музика просвітлення".
Понад 4 тисячі труб органа, його багатство тембрів та барв прекрасно представлені в програмі з творів сучасних композиторів та органістів доби романтизму. Виконавиця – Олена Мацелюх.
Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або онлайн. Вартість 100 – 200 гривень.
Візантійські ескізи. Валентина Харечко
У вівторок, 7 листопада, на поціновувачів класики чекає ще один концерт у рамках XIII Львівського міжнародного органного фестивалю – вечір вишуканої органної музики від солістки Національного будинку музики Ірини Харечко.
"Шедеври романтизму, створені для того, щоб вражати масштабністю, красою та силою звуку. Цього вечора на вас чекає французький флер від творів Жака Лемманса, монументалізм візантійського храму, втілений в музиці Анрі Мюле та вигадливі симфонічні варіації від Джованні Моранді", – описують подію організатори.
Початок о 19:00. Вартість 100 – 200 гривень. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або онлайн.
Микола Петренко. Назавжди молодий
У четвер, 9 листопада, Львівський органний зал запрошує на концерт "Микола Петренко. Назавжди молодий".
"Петренко – це про українську душу, нескорену, пошарпану вітрами часу, але таку молоду та невловиму. Його пісні дають наснаги, вони міцно тримають своєю впевненістю у завтрашній Україні, вони парубочою щирою любов’ю до Неї? як до жінки? промовляють сьогодні", – розповідають організатори.
У програмі відомі шляґери, незнані та призабуті пісні українських композиторів на слова визначного українського поета Миколи Петренка. Виступатимуть академічний інструментальний ансамбль солістів "Високий Замок", танцтеатр "Життя", танцювальна студія "Смайлики", вокальний ансамбль "Квіти", дитячий ансамбль "Горлички", Ірина Доля, Зіновій Карач, Ольга Верхоляк-Томків та Орест Цимбала.
Початок о 18:30. Вартість квитків 150 ‒ 400 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
"Пори року" Вівальді для хору
У п'ятницю, 10 листопада, Львівський органний зал запрошує послухати легендарний цикл Антоніо Вівальді "Пори року" у виконанні хору та органа.
Перекладення бестселеру світової класики для незвичного складу здійснив молодий харківський композитор Володимир Богатирьов на замовлення Львівського органного залу. Премʼєра відбудеться під час XIII Львівського міжнародного органного фестивалю.
Початок о 19:00. Вартість 100 – 250 гривень. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або онлайн.
Вівальді при свічках
У суботу, 11 листопада, Львівська національна філармонія запрошує гостей на концерт при свічках у виконанні камерного оркестру "Віртуози Львова" під батутою диригента Тараса Вергуна.
На концерті прозвучить музика від композиторів епохи бароко Й.С.Баха і А.Вівальді, геніального класика В.А.Моцарта до романтичної і танцювальної музики наступних епох. Солюватимуть Володимир Дуда, Володимир Бойчук, Андрій Кушнір, Катерина Шалайська та Антоніна Лісогорська.
Початок о 18:00. Вартість квитків 200 гривень, придбати їх можна за посиланням.
Фото: Zahid Concert Agency
Мистецтво
Небеса Равського
У четвер, 9 листопада, Shum Art Gallery (пл. Старий Ринок, 7) запрошує у другу подорож світами художника і воїна-добровольця Ґєника Равського.
"Під час зустрічі ми говоритимемо про те, що надихало його на творення Акварелей про війну. Яку роль у цьому відіграв Данте і чому саме Ботічеллі став ідейним вчителем українського художника. Зрозуміємо як середньовічна метафізика неба допомагає відрефлексовувати реальність нашої війни", ‒ розповідають організатори.
Відвідувачі побачать фільм, який у цьому допоможе, а також стануть свідками майстер-класу, під час якого Ґєник Равський малюватиме Небеса. Впродовж зустрічі буде нагода побачити самі роботи, а також поспілкуватися з художником.
Участь у зустрічі візьмуть науковець, кінознавець, директор Центру Шептицького, військовослужбовець ЗСУ Олег Яськів та сам Євген Равський.
Також триває онлайн-аукціон акварелей Ґеника Равського "Краєвиди", він доступний за посиланням. Ціль аукціону ‒ 400 тисяч гривень, які необхідні для закупівлі 20 FPV дронів.
Початок зустрічі о 18:00.
Виставка естампа студентів Львівської національної академії мистецтв
У п'ятницю, 10 листопада, Національний музей запрошує на відкриття виставки естампа студентів Львівської національної академії мистецтв.
Це перша виставка студентських робіт, яка охоплює відрізок у 25 років. Експозиція об'єднує твори близько 200 авторів на різну тематику. Усі роботи виконані у класичних графічних техніках ‒ лінориту, монотипії, техніки "сухої голки". Окрім того, в експозиції будуть представлені й авторські артбуки.
Виставка розгорнеться у головній будівлі НМЛ (просп. Свободи, 20) та триватиме до 7 грудня. Початок відкриття о 15:00.
Виставка "Видозміни"
Персональної виставки "Видозміни" львівської художниці Олени Папки триває в Intellias Art Point (вул. Панаса Мирного 24).
Олена Папка упродовж тривалого часу своєю творчістю допомагає українським воїнам, і ця подія ‒ не виключення. Роботи художниці можна буде придбати, а 50% їхньої вартості підуть на потреби ЗСУ.
Побачити картини можна буде до 29 листопада.
Виставка "Феномен Марії Примаченко"
В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".
"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.
Триватиме виставка до 31 грудня 2023 року.
- Актуальне
- Важливе