Куди піти у Львові 25 вересня – 1 жовтня: Львівський тиждень скульптури та Ярмарок на Покрови

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Ярмарки

Ярмарок на Покрови

На вихідні, 30 вересня та 1 жовтня, Львівський скансен запрошує львів'ян і гостей міста відвідати традиційний Ярмарок на Покрови.

На відвідувачів чекає музична частина, на якій звучатимуть музики з Києва (Гуляйгород, Матерія) та Львова (Дриґ, Етерія, Миклухо Маклай). Діятиме дитяча локація з традиційними забавляннями та народними іграми. Окрім того, у програмі цікавих майстер-класів з традиційних видів ремесел для дорослих та дітей. Це гончарство, бойківська писанка, виготовлення традиційної забавки, петриківський розпис, килимова вишивка, соломоплетіння та хусткування. А на відкритому лекторії відбудеться презентація нового музейного співаника "Пісні боротьби".

Вартість вхідних квитків – 150 гривень повного та 100 гривень пільгового. Детальна програма за посиланням.

Львівський тиждень скульптури

Львівський тиждень скульптури триває у місті та запрошує відвідувачів на кураторські екскурсії виставками, студію рисунку та на майстер-клас.

У четвер, 28 вересня, о 18:00 та у суботу, 30 вересня, о 12:00 відбудеться кураторська екскурсія Павла Гудімова проєктом "Старе і нове /Нове і старе" (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Це головний проєкт Львівського тижня скульптури. Його назва окреслює характер діалогу, який автори намагалися розвинути в рамках проєкту.

Також у суботу, 30 вересня, із 13:00 до 15:00 запланована студія рисунку оголеної натури в розділі виставки "Бодіпозитив". А після студії, о 18:00, усі охочі також зможуть послухати кураторську екскурсію Павла Гудімова.

У неділю, 1 жовтня, у Сенсотеці (вул. Уласа Самчука, 22) відбудеться майстер-клас із ліплення скульптури від Ярослава Мотики для дорослих і дітей в рамках виставки "Викрадення Європи". Він триватиме із 14:00 до 16:00. Опісля, о 15:00, можна буде долучитися до кураторської екскурсії Павла Гудімова проєктом "Старе і нове /Нове і старе" у Львівському палаці мистецтв.

Література

Зустріч із письменником Сашком Дерманським

У суботу, 30 вересня, Видавництво Старого Лева запрошує почитати історії про Сашуку Писуку та веселих і кумедних примар з книги "День народження привида" спільно із улюбленим автором Сашком Дерманським.

Початок зустрічі о 14:00. Подія буде цікавою для дітей віком від 5 до 8 років. Відбудеться у книгарні-кав’ярні Старого Лева (м. Львів, вул. Стрийська, 200А).

Фестивалі

Відкриття міжнародного фестивалю сучасної музики "Контрасти"

У п'ятницю, 29 вересня, у Львівській національній філармонії імені М. Скорика концертом Національного ансамблю солістів "Київська камерата" відкриється уже 29-й Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти".

Те, що поважну подію відкриє саме "Київська камерата" - символічно, адже цей ансамбль солістів дуже часто ставав першовиконавцем композицій наших сучасників. У межах концерту прозвучить музика від Карабиця до Алмаші, Козаренка й Цепколенко, шістдесятників Грабовського та Сильвестрова, й — звісно ж — до особливого Станковича.

Початок концерту о 19:00. Вартість квитків 150-350 гривень, а придбати їх можна за посиланням.

Фото: Архів Львівської філармонії

Екскурсії

"З історії туриризації Львова: найбільш колоритні мандрівки до (з) міста Лева"

У середу, 27 вересня, у Всесвітній день туризму львів’ян та гостей міста запрошують на екскурсію про найколоритніші мандрівки до і зі Львова.

Екскурсія стартує о 15:00 від каплиці Боїмів, проводитиме її історик, гід та працівник Центру туристичної інформації Львова Євген Гулюк.

Для участі необхідно зареєструватися за посиланням. Подія безкоштовна.

Концерти

Вальси Шопена

У вівторок, 26 вересня, Львівський органний зал запрошує на ліричні та меланхолійні, феєричні та святкові "Вальси Шопена".

Зануритися у світ шопенівських вальсів, а також мазурок і ноктюрнів запрошує піаніст, соліст Львівського органного залу Андрій Макаревич.

Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або онлайн за посиланням. Вартість 100-200 гривень.

Початок о 19:00.

Nox Aeterna

У середу, 27 вересня, у Львівському органному залі відбудеться концерт "Nox Aeterna". 

В програмі звучатиме цикл “Відображення” центрального модерніста XX століття в Україні – Бориса Лятошинського. 30-річний композитор написав “Відображення” у 1925 році і цикл резонує із європейськими пошуками нового звучання, експериментами в музиці і та виконавстві.

Початок о 18:00, придбати квитки можна за посиланням. Вартість 150-350 гривень.

Кіно

Руф.Присутній

У вівторок, 26 вересня, у Львівському муніципальному мистецькому центрі (вул. Стефаника 11) відбудеться перегляд документального фільму "Руф.Присутній", створеного платформою пам'яті Меморіал.

Коротко про Руфа: 26 вересня Юрію Руфу (Дадаку) мало б виповнитись 43 та, нажаль, його життя обірвалось 1 квітня 2022 року. Відомий поет, письменник і громадський діяч загинув на Луганщині, захищаючи Україну від російських окупантів в складі 24 ОМБр імені Короля Данила. Людина, сталева у своїх помислах і своєму тілі. Доцент Національного лісотехнічного університету України. Ведучий. Засновник бренду одягу "Ґwear" та літературно-просвітницького проєкту "Дух нації".

Під час перегляду буде проводитись збір коштів на потреби військовослужбовців 24 ОМБр. Посилання на банку тут.

Початок о 19:00. Взяти участь у події можна після реєстрації.

Мистецтво

Презентація проєкту ArtWizard

У четвер, 28 вересня, Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на презентацію проєкту "ArtWizard".

На гостей чекає презентація та дискусія, присвячена проєкту і мистецьким подіям у Львові.

"ArtWizard особисто розкаже про нашу платформу та її місію – що це, чому це, і чому ми вирішили зануритися в цю казкову пригоду, – розповідають організатори. – Це неймовірна можливість взяти участь у свіжій дискусії, дізнатися більше про нашу платформу та налагодити зв’язки з місцевою мистецькою спільнотою".

Початок події о 18:00. Для участі необхідна реєстрація за посиланням

Проєкт "Модуль тимчасовості"

Упродовж місяця у Львові можна відвідати мистецький простір "Модуль тимчасовості", який встановлений на площі Гасина та працює щодня до 8 жовтня.

У виставковий простір представлені полотна, скульптури, інсталяції та аудіовізуальні твори 28 художників із 10 країн світу.

Вартість квитка – 200 гривень, або ж і більша чи менша сума на розсуд відвідувача. У будні потрапити можна із 13:00 до 20:00, а на вихідні – із 11:00 до 20:00. Також тут плануються спеціальні події, або ж можна придбати квиток одразу на екскурсію від команди. 

Доля вишита нитками

У п'ятницю, 22 вересня, Дім Франка (вул. Івана Франка, 150) запрошує на відкриття виставки "Доля вишита нитками".

На виставці представлені старовинні вишивки с. Шарпанці Сокальського району Львівської області, зібрані завідувачкою місцевої бібліотеки Богданою Климчук. 

"Це не просто сорочки та рушники – за кожною з них стоять долі. Долі жінок, родин, поколінь, доля нашої землі. Долі різні, часом щасливі, а в більшості – складні та трагічні. У кожної з них своя історія. Найсильніша молитва матері зашита в рушникові, кохання дружини – у візерунках вишиванок, дівочі мрії – у подушках та фартушках. Усе це – безмежний Всесвіт. І наше завдання його зберігати та плекати для нас, для дітей, для майбутнього", – розповідають організатори.

Початок відкриття о 15:00. Експозиція триватиме до 5 жовтня.