Куди піти у Львові 14 – 20 серпня: Family Фест, скульптури у Стрийському та Майстерня міста

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Куди піти розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Фестивалі

Етнопікнік на садибі Михайла Грушевського

У суботу, 19 серпня 2023 року, на садибі Державного меморіального музею Михайла Грушевського (вул. Івана Франка, 154) відбудеться Етно-пікнік. Подія відбуватиметься в рамках П'ятих Львівських Фото Фестин.

"Одягайте ваші улюблені національні строї, беріть смаколики і покривала, щоб постелити на траві. Впродовж дня очікується виступ львівського гурту автентичного співу “ЖИ́ВА”, бенду “Midnight Colors”, Етно гурту “Ойкумена”. Також ресторан "Бойківська гостина" приготує щось смачненьке", – кажуть організатори.

Пікнік триватиме із 12:00 до 17:00.

FAMILY ФЕСТ

У неділю, 20 серпня, у львівському Парку культури відбудеться благодійний сімейний фестиваль "FAMILY ФЕСТ", який організовують БФ "Інші" спільно з дитячим садком "Бембі".

На відвідувачів чекають ярмарок майстринь, майстер-класи для дітей із виготовлення гіпсових фігурок, аксесуарів для волосся, аквагрим, кашпо з висадкою рослин та наукове-розважальне шоу "О-Шоу". Для дорослих також планується майстер-клас – декорування екоторби від Олени Мазурок

Окрім того, гості мають нагоду взяти участь у благодійній лотереї із цінними призами, серед яких квитки на вистави в Музей у темряві,  квитки на вистави у Львівський Театр Ляльок, унікальні картини та багато інших.

Початок о 12:00. Вартість участі за одну особу – 350 грн, сім'я (двоє осіб) – 500 грн, діти до 6 років безкоштовно, а від 6 років – 70 грн. Також обов'язковою умовою участі є реєстрація за посиланням. Адреса: Prostir, вул. Лижвярська, 42.

Майстерня міста 2023

Із 14 по 20 серпня усі охочі мають нагоду долучитися до подій, організованих у рамках цьогорічної Майстерні міста.

На відвідувачів чекають екскурсії, воркшопи, лекції та творення твердих результатів. Зокрема, у вівторок, 15 серпня, відбудеться екскурсія на майбутній сміттєпереробний завод, міську компостувальню та колишнє сміттєзвалище Львова. Зареєструватися до участі можна за посиланням. Початок о 14:30.

Також можна долучитися до створення громадського простору разом з ГО "Тарілка". Відвідати екскурсію продовольчим банком "Тарілка", послухати лекції, взяти участь у тренінгу із домедичної допомоги. Потрапити на виставку безпородних собак, які можуть стати найкращими друзями. Чи долучитися до міні-проекту з озеленення на Підзамчі, яке продемонструє реальність змін і приклад збільшення озеленення з допомогою мінімальних втручань.

І звичайно ж взяти участь у квесті із цікавими та корисними призами. Детальну програму Майстерні міста шукайте тут

Виставки

Сучасні скульптури у Стрийському парку

У рамках Львівського тижня скульптури у Стрийському парку встановили 8 сучасних скульптур. Скульптурний маршрут вже збирає перших відвідувачів та очікує на нових гостей. 

Перші враження від деяких скульптур містяни вже активно висловлювали, проте найкраще скласти свою думку про мистецькі об'єкти вдасться лише після самостійних відвідин та огляду. Детальніше про скульптури читайте за посиланням.

Виставка світлин "Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського"

Із понеділка, 14 серпня, у виставковій залі Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (вул. Листопадового Чину, 7) можна переглянути виставку світлин "Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського". Подія відбуватиметься в рамках П'ятих Львівських Фото Фестин.

Саме 14 серпня минає 100 років від дня народження Карла Звіринського, якого називають однією із найяскравіших постатей в художньому житті Львова періоду 1940-1980-х років, тож виставка приурочена до значимої дати.

На виставці представлена одна з тем – Гуцульщина, яку Карло Звіринський дуже любив і радо майже кожного літа їздив разом з подружжям Р. і М. Сельських та товариством. У фотографіях передано багатогранність краси гуцульського краю.

Відкриття виставки "Ідентифікація війною"

У п'ятницю, 18 серпня, команда Національного музею у Львові щиро запрошує на відкриття мистецького проєкту Оксани Борисової і Володимира Стасенка "Ідентифікація війною". Виставковий проєкт розміститься в атріуму головної будівлі музею.

У квітні 2022 незалежно один від одного постали два авторські проєкти: О. Борисової "ДНК-код свободи" і В. Стасенка "AGNUS DEI…", які стали творчою рефлексією художників на обставини війни. Спільною рисою мистецьких робіт є глибока закоріненість в українській культурі, образних архетипах, що формують культурний код нації. Завдяки єдності світоглядних підвалин обох проєктів дизайнер виставки “Ідентифікація війною” Олексій Хорошко зміг об’єднати їх у концептуально цілісну експозицію.

Початок відкриття о 16:00. Виставка триватиме до 27 вересня. 

"Поштівки з Галичини 1920-1939..."

У Першій Львівській Медіатеці експонують виставку "Поштівки з Галичини 1920-1939. Піктуральна фотографія Владислава Богацького". Цю експозицію везе до Львова власник Музею фотографії в Янові Любельському (Польща) Антоній Флорчак.

Поштівки покажуть довоєнну Галичину, якою її побачив професор математики та дескриптивної геометрії Владислав Богацький.

Розмови

90 років аудіодрамі: від Львова до Харкова

У четвер, 17 серпня, львів'ян та гостей міста запрошують до простору "РадіоГараж" (вул. Князя Романа, 6) на розмову про історію виникнення аудіодрами в Україні.

"Поговоримо, як 90 років тому у Харкові на хвилях РВ4 зазвучала перша аудіодрама українською. І звісно ж про Львівське Радіо та аудіодрами, створені видатним режисером та теоретиком аудіодрами, львівянином Йозефом Маєном. Зможете почути оригінальні записи аудіодрам польською та українською", – розповідають організатори.

Початок події о 18:00, вхід безкоштовний за умови попередньої реєстрації за посиланням.