Еспресо. Захід
Ексклюзив

Мешканець Львівщини поширює російське ІПСО та закликає відновити СРСР

Катерина Бенюк
20 вересня, 2023 середа
19:20

Володимир Паньчак-Шеремета через YouTube і соціальні мережі активно поширює російські наративи про "поганий Захід" і возз'єднання слов'ян

Зміст

"Еспресо.Захід" виявило нового пропагандиста із Львівщини, Володимира Паньчака-Шеремета, який втік за кордон, але звертається через свій YouTube-канал та соцмережі до українців, поширюючи російське ІПСО та наративи.  

Отож, Володимир Паньчак-Шеремета, якому 42 роки, родом із Миколаєва Львівської області, але проживає десь на "гнилому Заході". Є три версії: у Польщі, у Швеції, у Великій Британії, а саме в Лондоні. Принаймні він має карту побиту в Польщі, а також в соцмережах згадується його перебування у Лондоні.

Про людське око, діяльність Паньчака-Шеремети виглядає цілком нормальною – консультації з працевлаштування за кордоном.

Згідно з даними YouControl, у Львові зареєстрований ТОВ "РоботаЄ",  керівником якого є Руслан Довган. Вид діяльності цього ТОВ – агенство працевлаштування. Серед іншого також вказана діяльність інформаційних агенств, грошове посередництво, фінансовий лізинг та інше. 

У коментарі "Еспресо.Захід" Руслан Довган зазначив, що у минулому мав невелику співпрацю з Володимир Паньчаком-Шереметою, однак після повномасштабного вторгнення їхні шляхи розійшлися.

"Це дійсно моя компанія, але вона зараз не функціонує зовсім. З Володимиром після повномасштабного вторгнення я не маю жодних зв'язків, не спілкуюся з ним і не знаю, чим він займається. Більше того, усі мої знайомі знають, що погляди у мене зовсім інші, ніж у Володимира", – каже Руслан Довган, який зараз активно займається волонтерською діяльністю.

Проте, Володимир Паньчак-Шеремета активно використовує назву фірми Руслана Довгана та у своїх відео зазначає, що він є представником однойменної компанії. Таким чином він опрацьовує українців, які були вимушені покинути свій дім та шукати нової долі за кордоном. 

Володимир Паньчак-Шеремета активно веде сторінки у соціальних мережах, особливо в YouTube й Instagram. За назвами сторінок важко запідозрити щось не те, бо асоціюються вони з пошуком роботи. Так, YouTube-канал Паньчака-Шеремети, який зареєстровано у 2015 році, має назву "РОБОТАЄ", Instagram-сторінка "robotae.official". 

Зосередимо свою увагу на активності Паньчака-Шеремети в YouTube, який він перетворив на канал поширення всіх основних російських пропагандистських повідомлень. Хоч канал і має багато років, відео туди почали активно додаватися приблизно за рік до повномасштабного вторгнення. І майже жодне з них стосунку до працевлаштування за кордоном не має. Так, Паньчак-Шеремета одразу в лоб розпочав з дуже тригерних тем – поліція в Європі жахливо ставиться до українців, а Революція Гідності, за його версією, була держпереворотом: Янукович усіх нас рятував від страшного Заходу та "світових сил". Тепер же ми "попалися на гачок", а українців, як і слов’ян взагалі, хочуть знищити.

У своїх соцмережах пропагандист транслює зовсім протилежне своїй офіційній діяльності. Замість працевлаштовування українців за кордоном, він лякає їх "страшним Заходом". Можливо, це він ловить людей "на гачок"?

Російські наративи

За всім цим конспірологічним безумством, на яке любить "вестися" й чимало українців, ми бачимо явні рашиські наративи:

 1. У всьому винен Захід, не Росія. Захід зіштовхує слов’ян лобами, аби їх винищити. 

 2. В Україні диктатура "київського режиму"

 3. Слов’яни мають возз'єднатися, тобто Україна має стати частиною Росії.

 4. Захід загниває, там панує суцільна содомія та аморальні цінності. Українців у Європі винищують.

 5. Не беріть участь у "братовбивчій" війні. Тут хочеться окремо зупинитися. Паньчак-Шеремета, як уже зрозуміло, відвертає увагу від агресії Росії, перенаправляючи її на Захід. Він свідомо не згадує фактів винищення цілих міст російськими окупантами, катування українського населення та страти. Чоловік навіть повторює чи не слово в слово тезу російських пропагандистів про те, що влада України не оголосила війну (авторитетно заявляючи, що він юрист і знає, про що говорить). Проте, згідно з міжнародним правом, якогось особливо оголошення, коли на тебе напали та ведуться бойові дії, не треба. Словом, Паньчак-Шеремета агітує кидати зброю та тікати від мобілізації.

А тепер трохи детальніше:

"Back in the U.S.S.R."

Основний наратив нашого героя: "у Радянському союзі було добре, усі були братніми народами та нам треба знову возз'єднатися, щоб протистояти разом Заходу". Розкол СРСР, на його переконання, не був результатом недієвого політичного устрою чи прагненням народів до незалежності. Паньчак не бере до уваги 300-річну боротьбу України за свою незалежність і звірства росіян, скоєні проти нашого народу. Ні, причиною ліквідації Союзу, як каже пропагандист, була змова країн Заходу. У вигляді доказів він вставляє фрагмент передачі такого собі Євгенія Новікова, який і розказує про всі ті злі замисли. Новіков – білоруський пропагандист. Він вважає Крим "ісконно русскім", а більшість українців – нацистами та бандерівцями. Крім жителів Донбасу.

Крім всього цього, Паньчак-Шеремета проводить телемости "Київ - Москва", де збирає або відверто навіжених, як-от російський блогер Іван Бобров, або ж давно відомих проросійських пропагандистів, як Руслан Коцаба, який втік з України до США. Також пропагандиста зі Львівщини люблять цитувати у російських ЗМІ, а конкретно – відомий наратив "не все так однозначно". 

В Instagram-профілі Паньчака-Шеремети триває спільна з російським "православним" бізнесменом з Урала Сєргєєм Алієвім акція "За мир" – це серія коротких звернень людей, переважно з України, які закликають припинити війну й об'єднати Україну, Росію і Білорусь в одну країну.

І знову ж таки, не забратися росіянам геть з нашої землі, а "бросить оружие" нам, українцям, та об’єднатися з росіянами проти…та проти всіх: і Заходу, і євреїв, і влади України. Може, ще трохи проти російських можновладців, але не сильно. 

"В Європі українців б'ють і не люблять"

Наступні наративи, про які голосно і голослівно говорить Володимир Паньчак-Шеремета – "колективний Захід свідомо знищує українців та всіх слов'ян". Формуючи таким чином думку, що ЄС та інші країни є ворогом.

Після початку повномасштабного вторгнення цей пропагандист послідовно просуває наративи щодо поганого поводження з українськими біженцями в Європі. Нібито штучна війна в Україні є для того, аби "депортувати" українок у ЄС, де над ними спеціально знущаються. 

Так він лякає українок викраденнями їхніх дітей і зникненням жінок на кордоні, або ж вбивством українців. Як приклад, Паньчак-Шеремета розповідає новину про начебто катування й вбивство поліцією українця у Гдині, що в Польщі, але деталі ціжєї трагічної ситуації він замовчує. Насправді, чоловік поводився агресивно та кинувся з кулаками на поліцейських. Його взяли в кайданки та поклали на тротуар в очікуванні ще одного патруля, а згодом українцю стало погано, він загинув. До слова, 45 хвилин українця реанімували та витягти з того світу, на жаль, не вдалося. Справжня причина смерті на той час не була встановлена, тому стверджувати, що чоловіка вбили не можна. 

Разом з усіма цими страшними меседжами Паньчака-Шеремети, він закликає людей звертатися до нього щодо працевлаштування у Швеції, Польщі чи Великій Британії. Він створює образ месії, який у такій страшній і небезпечній Європі простягає руку допомоги українцям (попутно шепочучи на вухо російські наративи).

"Євреї знищують українців"

Наступна група тем, які висвітлює Паньчак-Шеремета, спрямовані на налаштовування людей проти української влади.

Він намагається переконати, що "влада України (євреї) під егідою Заходу (також євреїв) хочуть стерти з лиця землі українців і всіх слов’ян". Зокрема, він не розуміє, чому влада підписала "зернову угоду" та вивозить збіжжя з країни, коли у нас війна і "ми всі помремо з голоду". Відео під назвою "Голодомор в Україні 2022-2023" він опублікував рік тому. Зрозуміло, що його маніпуляції на тему голоду дуже поверхневі та необґрунтовані (зрештою, як всі інші) – ось уже добігає кінця 2023 рік, а голоду, на щастя, немає, період жнив був доволі успішним. Паньчак-Шеремета жваво маніпулює однією з найбільш трагічних тем для українців, але при цьому не згадує причини попередніх голодів в Україні, що вони були штучними та зумовленні політикою Радянського Союзу, який так прагне він відновити. До всього ж, Україна зараз не ізолявана і активно торгує з іншими країнами, отримує від них допомогу. 

Ще одна новина, на якій робить акцент пропагандист, – на Тернопільщині людям "заборонили садити картоплю". Так, це частково правда. Але не тому, що хочуть заморити українців голодом, а через хворобу картоплі. Ніхто не забороняв на 2 гектарах, про які згадується в новині, садити інші культури. Що більше, навіть рекомендують це робити. А от картоплю можна садити на інших ділянках. Паньчак-Шеремета про це не згадує, бо його ціллю є налякати людей.

Далі – Будапештський меморандум. Нібито країни Заходу спільно з тодішньою владою України спеціально позбавили нас захисту, ядерної зброї, аби в майбутньому ми не могли протистояти знищенню. Не з боку росіян, із ними все добре, а з боку "колективного Заходу". Все це, на думку Паньчака, робиться для того, аби на території українців створити "Небесний Єрусалим". Так, Паньчак антисеміт і в усьому звинувачує євреїв. 

Загалом виходить, що війна в Україні є етапом побудови нового світового ладу й утворення "Небесного Єрусалиму", який призведе до контролю та нагляду за громадянами. Ця теорія змови також мала зняти відповідальність за війну з окремо взятої країни – Росії. 

Читайте такожАгенти Медведчука: блогери через соцмережі готують сепаратизм на заході України

"Коронавірус створили, щоб заярмувати українців"

Наступна тема, без якої не обходяться жодні "шеремети", "чави" та "стахіви", – це коронавірус. О так, його "придумали, щоб узяти українців в ярмо" та "запровадити диктатуру". Так би мовити, глянути, як ми сприймемо покору. На противагу Паньчак-Шеремета наводить приклад Швеції, в якій експериментували з відсутністю карантину. Звісно, не згадуючи деталей, які не вписуються в канву цієї ІПСО – про рівень смертності порівняно з іншими країнами, інші методи боротьби з вірусом, які запровадила Швеція тощо.

Не оминув він і Закон № 4142, за яким регулюється система охорони здоров'я в Україні. З його слів, держава цим законом робить з України концтабір, де з громадянами можуть робити що захочуть: забирати їхню власність та бізнеси, насильно "колоти барматухою", тобто вакцинами, й проводити експерименти на їхніх життях. Однак, все це був політ фантазії Паньчака-Шеремети, що не несла й краплинки здорового глузду. Ба бальше, у Верховній Раді розвінчали усі міфи, пов'язані з цим законом. Такі "лякалки", якими не гребує і Паньчак-Шеремета, підозріло нагадують тези пропагандистів Кремля.

Найбільш прикро, що відео цього російського пропагандиста зі Львівщини набирають десятки тисяч, а подекуди й сотні тисяч переглядів. Своїми маніпулятивними діями, викривленою, а то й зовсім вигаданою інформацією Володимир Паньчак-Шеремета вводить в оману якусь частину українців, як от пані Ярину з Києва, що на відео з Instagram, яке опубліковане вище.

То ж це не просто "антиваксер" чи конспіролог. Можемо припустити, що Володимир Паньчак-Шеремета є "рупором Кремля", який налаштовує людей проти української влади, аби, так би мовити, "розхитати човен", виступає за "рускій мір", нівелює злочини Росії та показує так званих "хороших росіян". Що це, якщо не російська пропаганда?

 • Це ще один з когорти любителів сепаратизму та розповсюджувачів російського ІПСО, про яких "Еспресо.Захід" писав раніше –  Мар’ян Чава (якого СБУ підозрює у виправдовуванні агресії РФ проти України); Остап Стахів, друга вже мертвого гауляйтера Херсона Кирила Стремоусова; Жана Новосельцева, ексжурналіста 1+1, якого підозрюють у зв'язках з Росією, й ін.
Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.54
  Купівля 40.54
  Продаж 41.08
 • EUR
  Купівля 43.4
  Продаж 44.22
 • Актуальне
 • Важливе
2024, понедiлок
17 червня
13:07
ТЦК
У Львові жінки заступилися за перехожого, в якого виник конфлікт з ТЦК
12:56
На Закарпатті перекинувся в кювет рейсовий автобус
На Закарпатті перекинувся в кювет рейсовий автобус: постраждали 8 людей
12:40
Ексклюзив
Ярослав Грицак
Куронь вважав, що солідарність і співчуття до українців – найбільший обов’язок, який має мати кожен поляк, – історик Ярослав Грицак
12:29
У 17-річної дівчини зі Львівщини після нарощення штучні вії почали відпадати разом з природними
У 17-річної дівчини зі Львівщини після нарощення штучні вії почали відпадати разом з природними
12:12
ДТП на Волині
На Волині п'яний водій на мотоциклі врізався у відбійник, загинув пасажир
12:09
Інфографіка
курс валют
Курс валют у Львові в банках та обмінниках на 17 червня
11:55
У Хмельницькому викрили двох ділків, які за гроші виготовляли чоловікам документи про інвалідність
У Хмельницькому викрили двох ділків, які за гроші виготовляли чоловікам документи про інвалідність
11:40
Назарій Гусаков
Львів закупив і передав дороговартісні ліки 30-річному Назарію Гусакову зі СМА
11:26
ЗСУ, мобілізація
"Належав до категорії військовозобов’язаних": у ТЦК Закарпаття прокоментували мобілізацію 22-річного чоловіка
11:10
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 16 червня
10:57
відключення електроенергії
Через погіршення ситуації в енергосистемі на Львівщині від сьогодні діятимуть нові графіки. Скільки це триватиме
10:54
заблукалі туристи
Львівське подружжя втратило орієнтування під час мандрівки горами, їх довелося шукати рятувальникам
10:39
змія
На Львівщині змія вкусила 10-річну дитину. В якому вона стані
10:23
Вероніка Марченко
Львівська лучниця здолала суперниць з Таїланду, Словенії та Словаччини й виборола ліцензію на Олімпійські Ігри
10:04
прикордонний контроль, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 17 червня
09:50
Пташка
"Поки мені потрібна тиша": Пташка з Азовсталі вирішила припинити службу
09:38
без газу
На Львівщині понад 1,7 тис. абонентів залишаться без газу 17-18 червня: перелік населених пунктів
09:22
Руслан Марцінків
Мер Франківська написав, що Марш рівності у Києві – від лукавого: у "KyivPride" відреагували
09:09
Фаріон про справу в СБУ: Мене ж повинні допитати
08:51
ухилянт
Переправники покинули на об'їзній Ужгорода чоловіка, якого обіцяла переправити за кордон за $8 тис.
08:37
У громадянки РФ за пропаганду війни суд конфіскував нерухомість у Чернівцях
У громадянки РФ за пропаганду війни суд конфіскував нерухомість у Чернівцях
08:21
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 17 червня
08:00
світло
На Львівщині діють погодинні вимкнення світла: графік та групи
07:45
На Закарпатті поліція з ТЦК затримали чоловіка з інвалідністю і заволоділи авто, на якому він їхав, – адвокатка
На Закарпатті поліція з ТЦК затримали чоловіка з інвалідністю і заволоділи авто, на якому він їхав, – адвокатка
07:20
У Карпатах затримали трьох іноземців, які на мотоциклах незаконно перетнули кордон
У Карпатах затримали трьох іноземців, які на мотоциклах незаконно перетнули кордон з Україною
07:00
Інтерв’ю
У ЄС не завжди знають, що робити з українцями, – львів’янка, яка стажувалася в Європарламенті
2024, неділя
16 червня
21:18
У Львові на благодійній вечері зібрали 5 млн грн для ЗСУ
20:46
На Волині попрощались з воїном Марʼяном Куцем, який загинув під час виконання бойового завдання на Запоріжжі
20:16
У Центрі підтримки матері і дитини "Місті добра" катастрофічно не вистачає ШВЛ апарату, просять про пожертви
19:41
хмари
Прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 17 червня
19:24
Команди з Буковини пройшли до півфіналу змагань "Всеукраїнські шкільні ліги Пліч-о-пліч"
18:58
тюрма
На Львівщині дружина заявила про звʼязок чоловіка-військового з ФСБ
18:25
У Карпатах заблукали туристи
У Карпатах знайшли туристок, які заблукали біля водоспаду Гуркало
17:55
суд, гроші, штраф
На Хмельниччині виявили порушення у закупівлях на ₴5,4 мільйона
17:25
Ювенальна поліція України
На Франківщині підлітки напали на 9-річного хлопця та його друга
16:55
граната
У Мукачеві чоловік розгулював у центральному парку з гранатою, його затримали
16:19
Вігго Мортенсен
Голлівудський актор, відомий своєю роллю у фільмі "Володар перснів", приїхав на Миколайчук OPEN
15:44
зірваний люк
У Львові на вул. Пекарській пролунали вибухи, зірвало люки Укртелекому
15:25
ДТП у Тернополі
У Тернополі маршрутка врізалася в електроопору, постраждали пасажири
14:57
прикордонник
Киянин "позбавив батьківських прав" дружину, щоб втекти з України
Більше новин