Контракт підозрюваної в незаконному збагаченні голови Хмельницької МСЕК Крупи передбачає ще рік роботи на посаді
Тетяна Крупа залишатиметься головою Хмельницької МСЕК до листопада 2025 року – Хмельницька облрада 4 роки тому продовжила контракт із нею
Про це йдеться у матеріалах суду, передає "Еспресо.Захід".
Згідно з матеріалами справи, контракт із Тетяною Крупою було укладено у листопаді 2020 року терміном на п'ять років – із 3 листопада 2020 року по 2 листопада 2025 року. Таким чином, її повноваження як голови МСЕК залишаться ще на рік.
Окрім того, з 7 грудня 2020 року Тетяна Крупа отримала повноваження депутата Хмельницької обласної ради восьмого скликання та була включена до складу постійної комісії Хмельницької обласної ради з питань охорони здоров'я, соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту.
За матеріалами суду, з листопада 2020 року Крупа набула активів вартістю 137 млн грн, законність підстав для володіння якими не підтверджено доказами та які значно перевищують її законні доходи.
Нагадаємо, наразі триває досудове розслідування щодо можливого незаконного збагачення Тетяни Крупи. Правоохоронці виявили, що родині чиновниці належать чималі статки, які не вказані у деклараціях.
Читайте також: Чоловік голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, ймовірно, придбав нерухомість на Лазуровому узбережжі Франції
Додамо, 3 жовтня 2024 року правоохоронці вилучили у вітальній кімнаті квартири Тетяни Крупи $106,1 тис., 6,7 тис. євро і 67,5 тис. грн; у гардеробній, де розміщувався сейф, – $315,9 тис. і 25,4 тис. євро; у спальні чоловіка підозрюваної Володимира Крупи – $253,1 тис., 70 тис. євро і 143 тис. грн; у ще одній спальні – $2,5 млн, 37,8 тис. євро і 702 тис. грн.
Справа родини
ДБР викрило керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу та її сина-керівника обласного управління Пенсійного фонду на незаконному збагаченні у великих розмірах.
Пів мільйона доларів у вікно
Вдома у посадовців працівники ДБР знайшли майже 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності.
"Правоохоронці знаходили гроші у квартирі практично в кожному куточку – у шафах, шухлядах, нішах. Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти", – повідомляють у ДБР.
У відомстві також додали, що під час слідчих дій посадовиця намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.
Також, правоохоронці виявили, що родині топчиновників належать чималі статки. Серед іншого, вони володіють 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом на майже 3 тис. м2 в одному із парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також "накопичила" майже 2,3 млн доларів США. Всі ці статки керівники не внесли до своїх щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.
Тетяні Крупі обрали запобіжний захід тримання під вартою до 3 грудня цього року з правом внесення застави понад 500 млн грн.
"Знає чоловік"
На початку листопада голова МСЕК Хмельниччини Тетяна Крупа пояснила, звідки у її помешканні взялось понад 5 млн доларів, які знайшли правоохоронці. За її словами, знати про походження такої масштабної суми може її чоловік, а гроші йому давали інвестори.
"У суді під час розгляду клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про арешт низки майна Тетяна Крупа відкинула претензії слідства. За її словами, не всі вилучені кошти у її помешканні належать безпосередньо родині. Зокрема, її особистими коштами є ті, які відображено в декларації. Решта грошей належить іншим особам. Кому саме, точно знає її чоловік, у минулому керівник обласного управління Держаудитслужби Володимир Крупа", – йдеться у повідомленні.
При цьому у зауваженнях до протоколу обшуку чоловік Тетяни Крупи зазначив, що гроші справді перебували у його розпорядженні. Значну їх частину йому передали у вигляді інвестицій для спільних бізнес-проєктів.
Водночас адвокат підозрюваної наголосила на відсутності доказів, що готівка, яку знайшли під час обшуків, належить Тетяні Крупі. Також захисниця підозрюваної вказала, нібито більшу частину вилучених коштів, знайдено у кімнатах, якими підозрювана начебто не користується.
Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе