"Був надзвичайно сильним духом та горів Україною": цього дня на Хмельниччині народився Герой Небесної Сотні Сергій Бондарчук
У цей день, 9 вересня 1961 року на Хмельниччині народився Герой Небесної Сотні Сергій Бондарчук
Про це повідомили на сторінці Національного музею Революції Гідності, передає "Еспресо.Захід".
"Мій тато був надзвичайно сильною духом людиною та прикладом для мене в усьому. Він горів Україною, ідеями її нового майбутнього, він горів своєю роботою й дуже любив дітей. Але той його внутрішній вогонь не обпікав, а навпаки, притягав людей, зігрівав їх своїм теплом", – написав син Сергія Бондарчука Володимир.
Що відомо про Сергія Бондарчука
Сергій Бондарчук був вчителем фізики та математики, координував Всеукраїнський фізичний конкурс "Левеня" у Старокостянтинові, у 2012 році став переможцем міського етапу конкурсу "Вчитель року-2013" у номінації "Фізика". Чоловік належав до Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка, захоплювався музикою, спортом, літературою, історією, зокрема, козаччиною.
Сергій Бондарчук був активним у громадському житті міста. У Старокостянтинові очолював організацію Конгресу Українських Націоналістів, був головою місцевого ВО "Свобода" та членом виконавчого комітету міської ради Хмельницької області та ради сприяння розвитку освіти міста Старокостянтинова.
Участь у Революції Гідності
Із перших днів Євромайдану Сергій Бондарчук брав активну участь в акціях протесту. Після побиття мітингувальників 30 листопада 2013 року на столичному майдані Незалежності він організовував акції та мітинги на підтримку Майдану у Старокостянтинові, а також часто їздив до Києва та допомагав землякам щодо поїздок для участі у вічах і протестних акціях, які відбувалися у столиці. У Києві долучився до групи однопартійців із Хмельницької сотні ВО "Свобода", в якій перебував іще один майбутній Герой Небесної Сотні – Микола Дзявульський. Сотня мешкала у приміщенні КМДА. Сергій Бондарчук часто приїздив до Києва разом із дружиною Тетяною.
Востаннє чоловік поїхав на Майдан 19 лютого 2014 року сам, сказавши, що цього разу їдуть лише чоловіки. Уранці 20 лютого Сергій Бондарчук зателефонував дружині та повідомив, що переночував у КМДА та що в нього все добре. А невдовзі, як і багато його побратимів, виносив на Інститутській із-під обстрілу поранених майданівців, захищений лише металевою каскою. О 09:29, коли перебував біля сходів центрального входу Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації профспілок України ("Жовтневого палацу"), отримав поранення сам. Йому намагалися надати першу допомогу – спочатку в приміщенні "Жовтневого палацу", а потім у готелі "Козацький". Побратим Олександр Клочко, який допомагав переносити Сергія Бондарчука до готелю, згадував, що поранений іще самостійно намагався тримати рукою бинти та ватні тампони, через які постійно просочувалася кров. Від готелю чоловіка забрала машина "швидкої допомоги". Лікарі намагалися врятувати його, але поранення, яке пошкодило внутрішні органи та спричинило велику крововтрату, виявилося смертельним.
Сергієві Бондарчуку було 52 роки.
- На російсько-українській війні загинув заслужений майстер спорту України та чемпіон світу з кікбоксингу Роман Головатюк.
- Актуальне
- Важливе