Грамотна логістика під час війни-запорука перемоги. Блог Миколи Княжицького
Саме через відсутність розумної логістики в умовах героїчного опору ЗСУ і захлинувся наступ російських нацистів на Київ.
Успіх мобілізації і ефективне залучення населення до оборони і економіки - теж логістика.
Замість того, щоб штучно компрометувати Генштаб, що мала б зробити влада тоді, коли в армії потрібні оборонці, а в економіці- мотивовані працівники? Вірно. Зробити нарешті справжній моніторинг нашого потенціалу. І, на його підставі визначити можливості і потреби країни.
Штучний скандал навколо виїзду за межі місця проживання пов‘язаний з тим, що регулюються ці процеси старими законами 1992 року. Хто повинен їх змінити? Уряд або президент через парламент, але точно не Генштаб. Генштаб повинен організовувати оборону і виконувати закон.
Очевидно, що заохочувати релокацію підприємств на захід країни заради збереження економіки, видавати на це державні кошти, а потім повертати працівників насильно назад за місцем прописки чи реєстрації - шизофренія.
Але ж потреба у військових виникає? Звичайно, тому, що ми не вели ефективного мобілізаційного моніторингу. Ніхто не вірив у великомасштабну війну. Отже, потрібно це робити зараз.
Я, наприклад служив у Радянській армії, в інженерних військах, але був відряджений до полку зв’язку для обслуговування життєзабезпечення захищеного командного пункту.
У моїх військових документах натомість є дві спеціальності: сапер і екскаваторник.
Екскаватора я в очі не бачив, і сапер з мене теж одноразовий.
Але я вмію стріляти, водити автомобіль, займатися інформаційною, юридичною роботою і логістикою.
За логікою і моєю спеціальністю мене мають посадити на екскаватор. І мене мали б мобілізувати саме тоді, коли потрібні екскаваторники! А справжнього фахового екскаваторника, про якого не знає військкомат у цей час кинуть кудись на ноль з автоматом, або посадять у штабі вести справи.
Тому зараз потрібно просто негайно провести моніторинг військовозобов‘язаних. До певного терміну кожен, як податкову декларацію мав би заповнити військову декларацію, де вказати професію, вміння, місцезнаходження і актуальні координати. Не потрібно для цього бігати по церквах з повістками, лякаючи людей. Можна буде і по телефону подзвонити.
Така робота мала б вестися Міноборони, Мінекономіки і Мінцифрового розвитку.
Стане відразу зрозуміло, хто безробітній, який хоче йти добровольцем, хто досвідчений воїн, якому відмовили у військкоматі, а від кого навпаки залежить робота стратегічно важливого підприємства і він буде корисніший там.
Цим має займатися влада. А не, вибачте дешевим піаром коштом зниження мотивації громадян.
Про автора. Микола Княжицький – народний депутат України, фракція "Європейська Солідарність".
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе