Готувати та експериментувати: у місті Лева пройшов кулінарний майстер-клас для людей "третього віку"
У Львові відбувся кулінарний майстер-клас в межах освітнього проєкту "Протон-Марафон: втілюй мрії у 60+!", ініційованого Університетом третього віку "Протон" за підтримки Благодійного фонду "Let’s help!". 15 учасників готували італійську страву ризотто під наглядом Тетяни Літвінової, судді кулінарного шоу "МастерШеф", та Євгена Сушко, шеф-кухаря Citadel Inn Hotel & Resort. Експерти навчили не боятися експериментувати як на кухні, так і в житті.
"Еспресо.Захід" побував на події та поспілкувався з організаторами та учасниками проєкту.
"Мета проєкту "Протон-Марафон" – це розбудова культури старіння в Україні, втілення концепції навчання впродовж життя та об'єднання поколінь, – пояснює Анна Клименко, керівник проєкту Університет третього віку "Протон". – У Києві проєкт існує з 2009 року. У 2021 році цей проєкт взяв під своє крило фонд "Let's help", засновниками якого є сім'я Бондаренко. Вже 6 років поспіль цей фонд розбудовує гідну старість та опікується геріатричними пансіонатами по усій Україні.
Тепер Університет третього віку існуватиме не тільки у Києві, а й у інших містах України – Львів, Одеса, Харків та Дніпро. Цікаво, що у Львові дуже активно долучаються люди. За два тижні у нас вже 300 студентів.
Крім того, зараз проєкт став ще більш інноваційним. Студентам тепер доступна навчальна програма бізнес підприємництва. Також, ми додали таку низку предметів для вивчення – це фінансова грамотність, медіаграмотність, мікро- та макроекономіка, інноваційні технології та інші".
Читайте також: з жовтня у місті Лева починає працювати Університет третього віку "Протон".
Анна Клименко розповідає, що створення Університету третього віку – це світова тенденція. Такий навчальний заклад в Україні має дві моделі освіти: французьку (академічна освіта розміщений на базі університету) та англійську (клубна система, де зазвичай самі студенти є викладачами, неформальна освіта, факультативні заняття).
Пані Надія та пані Леся, яких ми зустріли на майстер-класі, діляться очікуваннями від заходу: "Кожен майстер клас зроблений для того, щоб набратися якогось нового досвіду. Так, що у будь-якому випадку така подія – це дуже добре", – каже пані Леся.
Жінки кажуть, що Університет пропонує дуже багато напрямків для навчання. От пані Надія каже, що їй сподобався напрямок "Конфліктологія" та "Скандинавська ходьба".
Розпочався власне кулінарний майстер-клас об 11 ранку. Учасники поділилися на 3 групи по 5 людей. Кожна із груп готували власне ризотто, спостерігаючи за вказівками Тетяни та Євгена. Дехто нарізав дрібно цибулю та часник, ще інші – гарбуз.
Потім усі разом слідкували за тим, щоб рис правильно приготувався у сковорідці, додаючи туди вино, бульйон та гарбузове пюре. Загалом, за словами пана Євгена, ризотто вийшло у всіх.
Про свої враження від майстер-класу розповіла пані Ольги: " Все супер. Я дуже задоволена. Тим більше я люблю дивитися кулінарні шоу, такі як "МастерШеф". Та й взагалі, я дуже люблю готувати".
Сама Тетяна Літвінова каже: "Я подумала, якщо на майстер-клас прийдуть люди, які хочуть дізнатися щось нове і розширити кордони своїх кулінарних знань, то треба запропонувати їм цікаву і нескладну страву. Італійське ризотто – саме те, що треба. Учасники та учасниці майстер-класу зможуть легко повторити її вдома і здивувати дітей, онуків і друзів".
На додачу, суддя "Мастер-шефу" додала, що любов – це перший інгредієнт, який потрібно додавати до усіх страв. А її на майстер-класі було багато, тому що усі були дуже натхненні. Крім цього, замість додавання великої кількості масла, як це має бути у традиційному ризотто, експерти додали до страви пюре гарбуза, що зробило її менш калорійною та кориснішою.
Фото: Валерія Городинська
-
Нагадуємо, що "Дивогонка" у Львові зібрала на велоперегони наймолодших.
-
З’явився мурал Тараса Шевченка в стилі "The Beatles"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе