
Уся надія на роботів: експерт Роман Матис про те, чому через брак кадрів Україні варто розвивати високотехнологічні виробництва
Через брак кадрів нам варто відмовитись від примітивних виробництв, які базуються на дешевій робочій силі, натоміть варто цікавитись виробництвами, де процес може бути максимально роботизований
Про це у розмові з Еспресо.Захід заявив керівник International Investment Office Роман Матис.
"Колись я жартував, що Британії та Німеччині пощастило, бо до них приїхали на заробітки поляки і закривали потребу в робочій силі. Полякам пощастило, бо до них поїхали українці. А у нас на сході москалі, і їх ми тут не хочемо бачити, тому будемо більше цікавитися роботизацією процесів", – каже Роман Матис.
За його словами, уже нині сервісні бізнеси, як-от ресторанний, уже відчувають брак людей і це на них позначається негативно.
"Є прогноз, що при відкритті кордону, дефіцит кадрів стане ще більшим. Але, наприклад, у технологічних виробництвах, дефіцит кадрів не матиме такого впливу, якщо це виробництво буде максимально роботизоване, – каже експерт. – До прикладу, на виробничих лініях заводу BMW в Мюнхені на одному поверсі на лінії працює всього кілька осіб. Все роблять роботи компанії. Достатньо кількох інженерів, операторів, аби вони контролювали ці процеси. Тобто для примітивних виробництв відсутність великої кількості дешевої робочої сили – це проблема. Для технологічних виробництв важлива наявність політехніки поруч з виробництвом, яка буде готувати спеціалістів потрібного характеру".
У сьому плані Львівська політехніка може стати важливою "фабрикою кадрів" для технологічних виробництв.
"Вони уже з цим завданням непогано справляються, – каже Роман Матис. – Львівська політехніка має досвід співпраці з технологічними виробництвами. Наприклад, з компанією Fujikura у них давня співпраця від самого початку. Пригадую, ми ще їх знайомили та налагоджували комунікацію. Чому це важливо? Бо інженери, технарі, які будуть керувати процесами на виробництвах, будуть виходити з Львівської політехніки".
- За даними Львівського обласного центру зайнятості, станом 1 січня 2025 року в області було 11 289 вакансій, а шукали роботу лише 4411 людей, з яких статус безробітного мали 3302. Тоді як у січні 2022 року в області було 6304 вакансії та 15 698 безробітних. Тобто нині на Львівщині на одну людину, яка шукає роботу, є три вакансії.
- Актуальне
- Важливе







