На переході Медика поліція не пропустила українських перевізників на перемовини зі страйкарями
Станом на 1 березня на пропускному пункті Медика зросла кількість польської поліції, вони не пропускають українських перевізників на перемовини зі страйкарями
Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Наталія Стареправо.
Українські перевізники хотіли домовитися про перемовини зі страйкарями, але не змогли через заборону польської поліції, яка не пропустила до протестувальників нікого. Передувало цій спробі те, що польські протестувальники сказали, що від сьогодні до понеділка, 4 березня, не пропустять жодної української вантажівки, оскільки їдуть на вихідні.
"Ми не маємо важелів впливу, єдине, що можемо – це розмовляти з поліцією. До протестувальників немає сенсу йти, вони з нами на контакт не йдуть. Я думаю, там усе проплачено, тому ні з ким говорити. Єдине, що ми можемо, це перекривати дороги і говорити з поліцією", – говорить один із українських водіїв.
Він також зазначив, що водії зараз готові на умови пропуску однієї вантажівки в годину, адже більшість із них стоять понад два тижні серед траси без нормальних умов.
"У нас закінчуються харчі. І паливо закінчується вже через одну машину, хоч ми економимо, як можемо", – додає інший український водій.
Що відомо про протести на українсько-польському кордоні
7 лютого польські фермери передали офіційне повідомлення про відновлення страйків на кордоні з Україною. Блокування пункту пропуску "Дорогуськ - Ягодин" розпочалося 9 лютого. Акція протесту погоджена місцевою владою до 9 березня.
Раніше польська профспілка фермерів "Солідарність" анонсувала оголошення загального страйку по всій країні 9 лютого. Тоді зазначали, що він розпочнеться з блокади всіх пунктів пропуску на кордоні з Україною, а також блокування доріг та автомагістралей в окремих воєводствах.
Причина поновлення протестів проста: за словами одного з організаторів акції, Романа Кондрува, це те, що з часу попередніх акцій влада нічого не зробила з проблемами технічного зерна з України.
12 лютого на українсько-польському кордоні, поблизу пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ" поляки висипали зерно з українських фур просто на землю.
З 20 лютого обіцяли на місяць заблокувати всі прикордонні переходи з Україною. Українські перевізники провели власну мирну акцію протесту у відповідь на дії польських фермерів. У Державній прикордонній службі України заявили, що не отримували з польської сторони інформацію щодо повного блокування кордону. Українські перевізники у відповідь на блокування поляків готують акцію на трьох пунктах пропуску.
20 лютого польські фермери на кордоні з Україною перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагона. Згодом виявилось, що воно прямувало до Німеччини.
Ввечері 20 лютого польські протестувальники послабили обмеження руху біля кордону з Україною на двох пунктах пропуску, зокрема через Гребенне – Рава-Руська, почали пропускати легковики.
Генконсулка Польщі у Львові засудила блокаду кордону і перепросила в України, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль згодом заявив, що Україна та Польща "готові до розумних компромісів" щодо переговорів про ситуацію на кордоні.
Польські протестувальники тимчасово зупинили блокування пункту пропуску "Устилуг - Зосин" після того, як напередодні заблокували його.
25 лютого прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що перших порушників на українсько-польському кордоні Польща вже притягнула до відповідальності, зокрема їм загрожує позбавлення волі.
Згодом міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Євросоюз має відновити обмеження на імпорт українських продуктів, які діяли до повномасштабного вторгнення Росії.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Україна та Польща можуть тимчасово закрити кордон для торгівлі товарами. Однак пізніше торговий представник України Тарас Качка розповів, що під час перемовин з польськими представниками про закриття кордону не згадувалося.
- Актуальне
- Важливе