Еспресо. Захід

АРМА розпродує алкоголь компанії російського горілчаного магната, який арештували під Львовом

16 вересня, 2024 понедiлок
13:24

Арештований на складі під Львовом алкоголь компанії, що належить російському горілчаному магнату та банкіру, власнику холдингу "Русский стандарт" Рустаму Таріко, виставили на аукціони Прозорро    

Зміст

Національне агенство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів оголосило три аукціони з продажу алкоголю з Польщі та Італії на загальну суму 

Найдорожчий лот зі стартовою ціною 9 578 100 грн складається з 163 268 пляшок настоянки Żubrówka різних видів та настоянки лікерної "Soplica" різних видів. За 3 966 600 грн продають 76 140 пляшок горілки Żubrówka. Третій лот – 14 646 пляшок "Sincero Fragolino Rosato" та  "Sincero Fragolino Roso", стартова ціна якого 684 100 грн. Тобто загалом партію алкоголю оцінили у 14,2 млн грн.

арештований алкоголь

Фото: Прозорро. Продажі


Увесь алкоголь зберігається на складі у Солонці, що під Львовом, де він і був виявлений у 2022 році. Товар належав компанії-дистрибютору алкоголю, власником якої російський горілчаний магнат, а сама компанія, попри реєстрацію в Україні,  постачала алкоголь на окуповані території. 

Що відомо про кінцевого власника арештованого товару

Партія алкоголю, виявлена на складах у Солонці, належить ТОВ  "Руст Україна". За даними YouControl, компанія зареєстрована у Києві з 23 листопада.2009 року. Її засновником є зареєстроване на Кіпрі ТОВ ПАСАЛБА ЛТД, а кінцевим бенефіціаром – громадянин Італії Рустам Таріко. 

Як викладено в ухвалі Шевченківського райсуду Києва про передачу арештованого майна АРМА, власник ТОВ "Руст Україна", має не лише італійське, а й російське громадянство. Він є кінцевим бенефіціарним власником суб`єктів підприємницької діяльності, які здійснюють діяльність в Республіці Польща та російській федерації та є заводами виробниками алкогольної продукції: АО "Руст Россия", ОАО "Сибирскийликеро-водочный завод", АО "ПП Парламент Продакшн", ОАО "Русский Стандарт Водка", ОАО "Браво", ОАО "Топас" CEDCInternational та банківської установи ЗАТ "Банк Русский Стандарт"".  До жовтня 2014 року відділення цього банку  функціонували на території України, проте з жовтня 2014 банк перейменовано на АТ "Банк Форвард", який працює в Україні досі.

Як товар з Італії та Польщі потрапляв на окуповані території

Під час досудового розслідування слідчі встановили, що службові особи ТОВ "Руст Україна"  протягом тривалого часу здійснювали та здійснюють продаж алкогольних напоїв російського походження на території України, ЛНР/ДНР та АРК Крим, відтак прибуток від цієї  продукції використовується для фінансування терористичних організацій.

Однак на окуповані території постачали не лише російський алкоголь, але й європейський – з Італії та Польщі. Слідчі встановили, що ТОВ "РУСТ Україна" імпортує алкогольну продукцію у польської компанії CEDC та італійського заводу Gancia. Надалі воно організовує схеми постачання цього алкоголю на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, з подальшою сплатою незаконних податків і зборів до бюджетів так званих ДНР та ЛНР.

Зокрема, компанія організувала поставку на тимчасово окуповані території алкоголь зі заводів CEDC InternationalSp. z o.o., що у Варшаві та  F.lliGancia& C. SpA, що у провінції Асті в Італії, що належать Рустаму Таріко. Аби приховати поставки з Європи до тимчасово окупованих територій України, договори на поставку укладались між заводами і  підконтрольною логістичною компанією SiaLinastraLv, зареєстрованою у Ризі. 

Вироблена на італійському заводі F.lliGancia& C. SpA продукція доставляється до заводу CEDC InternationalSp. z o.o. у Польщі, де завантажується транспорт латвійської SiaLinastraLv. Далі транзитом з Польщі через Білорусь постачається на територію РФ. Далі на продукцію виготовляютт нові товаро-супровідні документи, де відправником вказують уже російські заводи Рустама Таріко, а отримувачем є ТОВ "ТД Віола Юг", зареєстроване у Південній Осетії, а місцем поставки вказують Макіївку Донецької області. При цьому переклеюють європейських марок акцизного податку на російські та акцизки так псевдореспублік ДНР/ЛНР. 

При цьому під час обшуку 17 травня 2022 складського приміщення, яке орендує ТОВ "Руст Україна" у селі Солонка, було виявлено та вилучено партію алкогольної продукції - 282 950 пляшок, частина з яких аналогічна продукції, яка реалізовується в мережах магазинів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Саме цю партію товару тепер реалізовує АРМА. 

  • У жовтні 2022 року Рустама Таріко внесли до переліку осіб, щодо яких застосували санкції РНБО.

Теги:
Читайте також:
Львів
+8.5°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.25
    Купівля 41.25
    Продаж 41.78
  • EUR
    Купівля 46.31
    Продаж 47.06
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
20 травня
09:11
Оновлено
прощання з Героями
На Львівщині 20 травня попрощаються з шістьма полеглими військовими
08:45
У Луцьку відкрили новий храм московського патріархату
У Луцьку відкрили новий храм московського патріархату
08:18
Вільне Поле – під українським контролем. У 128-й бригаді спростували фейк окупантів
Вільне Поле – під українським контролем. У 128-й бригаді спростували фейк окупантів
07:50
Тюльпани
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 20 травня
07:32
Ексклюзив
Роман Гринус
Держаудит звинуватив голову Бібрської ОТГ в розтраті 23 млн грн, але він заявляє, що всі його дії є нормальними
07:15
Огляд
Всесвітній день бджіл: чи може холодна весна залишити українців без меду
2025, понедiлок
19 травня
22:23
без води, вода
Частина Тернополя та передмістя 20 травня залишаться без вoди
21:52
У Зимній Воді біля Львова в криниці знайшли тіло чоловіка
У Зимній Воді біля Львова в криниці знайшли тіло чоловіка
21:24
Чернівці
Чернівці, Луцьк та Львів – у п'ятірці лідерів рейтингу прозорості міст України
20:55
Знайшли газову плиту: у селі на Рівненщині через підозрілу валізу викликали вибухотехніків
20:29
У Володимирі на Волині медики врятували 95-річну жінку з важкою травмою
20:04
погода, опади, дощь
Невеликий дощ: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 20 травня
19:45
В Івано-Франківську скасували концерт "Курган & Agregat": що відомо
В Івано-Франківську скасували концерт "Курган & Agregat": що відомо
19:26
Новою очільницею театру Леся Курбаса у Львові стала Дарина Ольшанська
18:54
На Львівщині судитимуть інспекторку митниці, яка переправляла військовозобов’язаних за кордон
18:49
оновлена поліклініка, Перше ТМО Львова
У Львові у Першому ТМО відкрили оновлену поліклініку. Як вона виглядає
18:36
Центр Сихова хочуть перебудувати, стихійну торгівлю – перенести: деталі містобудівної концепції
18:14
Простір підтримки, можливостей творення спільноти: підсумки роботи FutUkraine Centre Lutsk
17:56
У Луцьку врятували та госпіталізували жінку, яка ледь не впала зі шляхопроводу
17:34
На Львівщині військовим передали 6 автівок, які прокурори вилучили під час слідства
17:03
нові поверхи Unbroken у Львові
Повністю інклюзивні: у Львові центр Unbroken відкрив два нові поверхи. Фото
17:03
Оновлено
Речник ОК "Захід" спростував інформацію про побиття ветерана у Львівському ТЦК
16:57
У Рівному зустріли учасників велопробігу на честь полеглих Захисників та Захисниць
16:35
Конструкторське бюро, яке виставили на продаж
У Львові продають майновий комплекс державного конструкторського бюро "Топаз"
16:19
В Івано-Франківську відбулася зустріч екзорцистів з усієї України
15:44
В Ужгороді поставили виставу за казкою львів'янки Лесі Кічури 
15:27
На війні загинув львів’янин Геннадій Мельничук — воїн, активіст і голос дітей-сиріт
14:50
Львівська ОВА через скарги пасажирів розірвала договір з одним з перевізників
14:49
Огляд
Іван Парубчак та Руслан Пеленьо
У Львівському університеті ветмедицини 20 травня обиратимуть ректора: що відомо про кандидатів
14:35
Народився у Городенці і воює за РФ: на Прикарпатті екскерівнику "Газпромнєфті" присудили 15 років тюрми 
14:10
тюрма
Вкрав із сейфа односельця золото й готівку на понад 3,7 млн грн: на Волині підозрюваного взяли під варту 
13:48
На Прикарпатті талановитим музикантам вперше вручили премію братів Ганущаків 
13:25
На Буковині запрацює третій комплекс для зважування фур
12:47
У Львові вперше проведуть всеукраїнський книжковий фестиваль BestsellerFest 2025
12:14
Колодій
У престижному мовному конкурсі в Австрії фіналістом став підліток з Тернополя 
11:48
На Рівненщині у ДТП з авто та мотоциклом постраждало двоє підлітків
11:28
У Луцьку автівка збила підлітка на пішохідному переході
11:26
навчальні стрільби
На Волині кілька днів лунатимуть постріли: в регіоні тривають навчальні стрільби
11:11
перетин кордону, прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 18 травня
10:45
На Драгобраті зірвався з "карниза" і загинув лижник із Києва
На Драгобраті загинув киянин: зірвався зі снігового карниза
Більше новин