Е-квиток у міському транспорті, різдвяні свята по-новому та запуск е-системи для волонтерів: які зміни очікують львів'ян у грудні
Цього року вперше святкуватимемо різдвяні свята за новим календарем, з 1 грудня запускають нову систему для ввезення гуманітарки, а у Львові сподіваються, що Миколай нарешті принесе е-квиток
Святковий календар на грудень
Традиційно 1 грудня на заході України святкували Романа. Фактично з цього дня стартував затяжний період різдвяних свят: від Романа до Йордана українська "рамадана". З 1 вересня року і ПЦУ, і УГКЦ офіційно перейшли на новий церковний календар, тож Романа непомітно минуло 18 листопада. А новий святковий розклад на грудень виглядає так:
6 грудня – святого Миколая Чудотворця, а також День Збройних Сил України.
9 грудня – непорочне Зачаття святою Анною пресвятої Богородиці
25 грудня – Різдво Христове;
26 грудня – Собор Пресвятої Богородиці
27 грудня – святого апостола, первомученика і архидиякона Стефана;
31 грудня – преподобної Меланії Римблянки (Маланки).
Читайте також: Від Романа до Йордана за новим календарем: коли святкувати ключові зимові свята
Коли встановлять ялинку у Львові
Ялинка у центрі Львова таки буде. Через зміну календаря її встановлять раніше, ніж зазвичай, – урочисте відкриття заплановане на 5 грудня. Як повідомила керівниця управління культури Львова Софія Ліщинська, ялинку місту подарував житель Білогорщі.14-метрове дерево задекорують прикрасами ще з 2018 року.
"Родзинкою буде протитанковий їжак, який минулого року всім дуже сподобався і який є таким символом незламності й стійкості нашого народу у цій війні", – додала керівниця управління культури.Ковзанки на площі Ринок у Львові не буде
Цьогоріч у Львові не буде традиційної ковзанки на площі Ринок. Натомість 1 грудня її відкриють на території біля ТРЦ Victoria Gardens на вул. Кульпарківська, 226. Там же мають облаштувати й різдвяний ярмарок.
Покататися на ковзанах просто неба традиційно можна буде на "Медику", а також у відпочинковому комплексі Emily Resort у Винниках.
У Львові нарешті запровадять е-квиток у громадському транспорті
Найбільшою подією для львів’ян стане запровадження електронного квитка, робота над яким розтяглась майже на 10 років. Робочу групу з питань впровадження системи безготівкової оплати за проїзд у міському пасажирському транспорті утворили ще у 2014 році відповідно до розпорядження Львівського міського голови. Тоді ж оголосили конкурс на вибір оптимальної моделі впровадження системи безготівкової оплати за проїзд у міському пасажирському транспорті міста.
Фото: Еспресо.Захід
І от 11 грудня 2023 року електронний квиток має нарешті запрацювати у всіх видах громадського транспорту Львова. Як працюватиме нова система оплати за проїзд та про що варто знати пасажирам, читайте тут.
Пенсії та соцвиплати
Традиційно 1 грудня в Україні переглядали розмір прожиткового мінімуму. Це означало бодай незначне зростання пенсій та інших соцвиплат, які залежали від величини прожиткового мінімуму. Однак цьогоріч прожитковий мінімум залишиться незмінним до 1 січня 2024 року.
Однак окремі пенсіонери все ж можуть розраховувати на підвищення. Насамперед це пенсіонери, які продовжують працювати і з моменту виходу на пенсію (або від останнього перерахунку) здобули ще два роки стажу. Відповідно до закону кожні два роки понаднормового стажу дають право на підвищення надбавки до пенсії.
Окрім того, пенсіонери, яким виповнилося 80 років, починають отримувати щомісячну доплату до пенсії у розмірі 570 грн.Ті, кому виповнилося 75, отримують 456 грн, кому виповнилося 70 – 300 грн.Нові умови ввезення гуманітарної допомоги
З 1 грудня набуває чинності 953-тя постанова Кабміну, яка змінює правила ввезення гуманітарної допомоги в Україну. Вона передбачає запровадження електронної системи, де повинні зареєструватися юридичні особи, тобто фонди чи військові частини, які можуть бути отримувачами гуманітарної допомоги.
Через натиск волонтерів, які виступили проти нової системи, Кабмін продовжив можливість використання паперових декларацій для ввезення гуманітарної допомоги в Україну до 1 квітня 2024 року замість 1 грудня 2023 року, як планувалося раніше. Тобто щонайменше пів року триватиме перехідний період.
Як розповіла керівниця львівського БФ "Крила надії" Наталя Ліпська, 1 листопада фондам дали тестувати програму, і в ній виявили проблеми.
"Вхід у систему може здійснити лише юридична особа. До прикладу, директор фонду чи командир військової частини, – пояснює Наталя Ліпська. – Електронний ключ має тільки керівник. І всі вантажі потрібно вводити в цю систему. Ви собі уявляєте командира, в якого бригада воює на фронті, а він сидить і заповнює декларації? І лише керівники зможуть вносити ці вантажі в систему. Ба більше, багато організацій просто не можуть зайти в цю систему. Іноземні організації не зможуть працювати в Україні. Вже деякі благодійники з-за кордону кажуть: ми краще іншим країнам будемо допомагати".
Відновлення податкових перевірок
З 1 грудня припиняє дію мораторій на податкові перевірки. Однак упродовж 2024 року податкова перевірятиме лише ризикові бізнеси: тих, хто торгує підакцизними товарами, організовує азартні ігри, надає фінансові послуги.
Утім, як пояснили "Еспресо.Захід" у ДПС у Львівській області, станом на 29 листопада закон все ще не підписав президент, а отже, він не набув чинності. Перевірки відновлять лише після того, як підписаний президентом закон опублікують.
- Актуальне
- Важливе