Дві найбільші філармонії України підготували прем'єру опери знаного поляка

Національна філармонія України та Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика спільно підготували прем'єру опери відомого поляка Єжи Корновіча "Родинний альбом", яка в Україні прозвучить уперше

Про це повідомила Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика, інформує Еспресо.Захід

8 грудня у Національній філармонії України у Києві та 10 грудня у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика вперше в Україні прозвучить опера відомого польського композитора Єжи Корновіча, перекладена українською мовою (переклала Тетяна Коротун). Цей масштабний проєкт є результатом співпраці двох найбільших філармоній України - київської та львівської. Постановка має за мету відкрити справжню цінність родинного минулого кожного з нас на широкому історичному тлі та в сучасних реаліях, а також навчати пізнавати життя й творити любов довкола себе. 

"Дитинство – це час, коли ми перебуваємо одразу в кількох світах – можливо, найменше в реальному, бо не маємо про нього жодного уявлення, - поділився думками з приводу композитор Єжи Корновіч. -  Можливо, це й добре…Ні дитинство, ні дорослість не є простором щастя, а простором захоплення і здивування. I жадібності до постійного пізнання себе і реальності. Читаючи альбом, герої відкривають для себе родинне минуле, яке також є універсальною історією".

За словами автора лібрето Міхала Русінека, він писав вірші, що доволі вільно  базуються на біографіях членів його сім’ї, а вже Єжи Корновіч написав до них музику. "Мені здається, що я маю досить пересічних предків, - каже Міхал Русінек. -  Але я також переконаний, що навіть на дуже звичайну сім’ю можна подивитися з незвичайної перспективи: в кожному з нас є дивацтво, в кожному з нас є пригода, в кожному з нас є анекдот, який можна розповісти. Не обов’язково повністю правдиво; головне, щоб це було влучно і розважило не лише нас самих. Намалювати генеалогічне дерево – також за допомогою уяви – корисно переглянути сімейні фотоальбоми".

А режисерка постановки Марина Рижова зізналася, що ця опера для неї – тепла сімейна кінострічка, ностальгія за дитинством з його мріями та вірою, що все найкраще ще попереду.  

Постановники наголосили, що в концертній версії закладене прагнення відійти від ілюстрації, де дорослі люди грають дітей. Це не події, які відбуваються тут і зараз. Музична драматургія, в тому числі і особливості вокальних партій, трактуються ретроспективно. "Герої опиняються в батьківському домі, який продається. Вони збирають речі, які мають найбільшу цінність для них. Дитинство минуло. Лишились тільки коробки важливих дрібниць, старі касети з мультфільмами і майбутнє. Брат і сестра побачаться, скоріше за все, не скоро. Так важливо – не забути в дорослому житті те, що було важливо для тебе-дитини! А якщо забуваєш, то сімейний альбом завжди допоможе згадати".

"Родинний альбом" на сцені втілять Національний ансамбль солістів "Київська камерата" під батутою диригентки Наталії Стець, а також Анастасія Поважна (сопрано) і Станіслав Цема (контратенор)