Дві колядки у виконанні працівника "Електротрансу" цьогоріч прозвучать у львівських трамваях 

У львівському електротранспорті вже восьмий рік поспіль лунають різдвяні колядки. 

Перевірений проєкт щороку доповнюють. Цьогоріч – додали інструментальне звучання. А один із працівників "Електротрансу" і взагалі виконав декілька композицій.

Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою "Львівелектротранс" Ольга Бачинська.

"Репертуар оновлюється щороку. Цьогоріч у нас будуть колядки у виконанні Національної академічної хорової капели "Дударик", є пісні Соломії Чубай, виконавця Іллі Найди. Окрім цього, є дві інструментальні композиції, які виконує наш працівник – керівник служби руху. Саме він безпосередньо слідкує за всіма графіками руху, а крім того, має хобі – вчиться грі на синтезаторі. Підібрав дві композиції: це всім відома колядка "Тиха ніч" і "Jingle Bells" в американській інтерпретації. Ми експериментально спробували дати такі інструментальні композиції для того, щоб змінити формат колядок і дати проєкту можливість розвитку на наступні роки".

Загалом у львівському електротранспорті лунає понад 40 треків різної музики, тривалістю від 30 секунд до 3 хвилин. Конкретні композиції грають залежно від того, скільки часу потрібно їхати між зупинками. 

У "Львівелектротрансі" кажуть, що за 8 років проекту пасажири по-різному реагували на звучання різдвяних пісень у транспорті. А якось навіть скаржились, мовляв, "заберіть нарешті колядки".

"Як тільки перший раз стартував проєкт, він був довготривалий – з 18 грудня до 15 лютого, тобто до закінчення циклу зимових свят. Можливо, було задовго, зараз ми скоротили термін звучання колядок – від 18 грудня до 14 січня. Якщо ж узяти до уваги неформальне опитування, яке проводили в соцмережах, то 60% львів'ян позитивно ставляться до звучання різдвяних святкових мелодій", – розповідає Ольга Бачинська. 

Читайте також: Різдвяні колядки зазвучать "Голосами Левів" 

Вона наголошує, що для виконання цього проєкту  було залучено багато людей, а також ІТ-відділи, які тоді лише впроваджували автоматичну систему. Адже до певного періоду водій самостійно оголошував зупинку:

"Коли запрацювала ця система, разом з нею з'явились певні технологічні можливості. Новий формат розпочинався з колядок. Загалом багато моментів залежать від технологій – зараз зовсім інші технічні можливості, тому і якість звучання покращилася".  

Читайте також: Два тижні до Різдва. Святкова атмосфера у Львові. Фото

В "Електротрансі" розповідають – у Німеччині проводили дослідження щодо аналогічного проєкту. Результати показують, що коли вмикали класичну музику, люди були позитивніше налаштовані, звертали увагу на свою поведінку. Адже музика – це найшвидший дотик до психологічного стану людини. 

"Наша інтерпретація – колядки. Намагаємося шукати нові формати для того, щоб досягти основної мети – аби в людей було більше позитивного настрою, бо в новий рік треба нести позитивні враження. Хочемо, щоб наші пасажири приймали цей позитив, налаштовуватися на новий рік, нові справи та досягнення", – підсумувала Ольга Бачинська.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку