До України з США повертається сім'я Степаненків, яку минулого року на вокзалі Краматорська покалічила ворожа ракета
У травні 2022 року Наталія з 11-річними двійнятами Яною та Ярославом потрапили під ракетний обстріл рашистами вокзалу в Краматорську. Мати втратила одну кінцівку, донька обидві
Про подальшу долю сім'ї розповідають на каналі Unbroken Ukraine.
Степаненків кілька місяців лікували у Львові, готуючи до протезування, а потім родина поїхала до США. Рік Степаненки мешкали у каліфорнійському місті Сан-Дієго. Там Наталія і Яна проходили реабілітацію та протезування в американській клініці.
"Дівчинка наново навчилася ходити (на протезах), вже відвідує школу, їздить на велосипеді та подорожує. Говорить, що сумує за Україною і понад усе хоче повернутися додому", – йдеться в матеріалі.
Тепер Яна стала обличчям кампанії зі збору коштів на обладнання для реабілітаційного відділення UNBROKEN Kids (на базі лікарні Святого Миколая 1-го ТМО Львова, де лікувалася дівчинка). Збір ініціювали благодійний фонд НЕЗЛАМНІ та благодійна платформа Dobro.ua. Відкрила збір на обладнання амбасадорка UNBROKEN Оля Полякова на початку цього літа, коли відвідала незламних дітей у реабілітаційному центрі.
"Саме її пісня “Пташка” надихнула на створення такої історії шляху незламності, аби показати усім українцям, наскільки МИ – НЕЗЛАМНА НАЦІЯ. Режисерами кліпу виступили львів'яни Омелян Ощудляк та Юрій Данкевич", – пишуть у Unbroken Ukraine.
Аби діти з воєнними травмами не мусили їхати на лікування за кордон, а рятувати, протезувати, реабілітувати їх можна було в Україні, необхідно придбати реабілітаційне обладнання, вартість якого 35,4 млн гривень.
Довідково
Від початку повномасштабного вторгнення у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ рятують дітей із тяжкими пораненнями після обстрілів у Броварах, Вінниці, Чаплиному, Дніпрі, Бахмуті, Краматорську та інших міст. Усього впродовж 2022-2023 років фахівці пролікували 2,000 дітей. За словами медиків Центру, воєнні травми – одні з найскладніших у лікуванні, а дитяча реабілітація складніша та триваліша за дорослу.
- Актуальне
- Важливе