До роботи на шахти Волині та Львівщини хочуть залучати в'язнів: деталі
До роботи на шахти Волині та Львівщини хочуть залучати осіб, які відбувають покарання у колоніях. Все через те, що на фоні мобілізації на підприємства не вистачає гірників
Про це у facebook повідомив керівник Незалежної профспілки гірників, народний депутат Михайло Волинець, передає "Еспресо.Захід".
За його словами, залучати до роботи на шахтах хочуть, зокрема, в'язнів Дрогобицької виправної колонії №40. Про це свідчить викладений у мережу лист – звернення директора шахти "Надія" до начальника цього виправного закладу.
"В Червонограді говорять, що судячи з усього, питання завезення до копалень "каторжан" вирішене. Що ув'язнених готують до поселення в одній з будівель міста, де зараз встановлюють решітки на вікна. Самі шахтарі в соцмережах пишуть, що використовувати роботу зеків планують не тільки на шахті "Надія», а й на державному "Волиньвугіллі". Перевіряємо правдивість даних. Але у випадку, якщо прецедент підтвердиться – як ви розумієте, виникає чимало запитань до Міненерго. Та й не тільки", – йдеться у повідомленні.
На фоні цих чуток вчора, 1 травня, мешканці Соснівки, що на Львівщині, вийшли на мітинг. Люди висловили обурення, що шахтарів відправляють на фронт у той час, коли невистачає працівників. Незадоволені лишилися й тим, що керівництво шахти шукає нову робочу силу серед в'язнів, а не пропонує роботу мешканцям Соснівки.
Радник директора "Надії" Сергій Троцько розповів, що державне фінансування роботи шахти передбачено лише до вересня. Відтак 357 осіб, які зараз працюють на шахті, можуть залишитись без роботи.
"Щоб зберегти роботу шахти, потрібно добувати вугілля, але працівників зараз нема", – наголосив він.
Натомість староста Ірина Харчук запевнила, що залучення в'язнів до роботи на шахті є пілотним проєктом, і профільне міністерство ще не надало згоди на його реалізацію.
Депутат Верховної Ради Михайло Бондар зауважив, що питання бронювання працівників вугледобувних підприємств залишається остаточно не вирішеним. Наразі чисельність працівників по багатьох шахтах дійшла до критичної межі. Підприємства за крок до зупинки через неукомплектованість технологічних ланцюгів з підготовки виробок та видобутку вугілля.
"Своєчасне оформлення та дотримання законного бронювання працівників шахт може забезпечити стабільне їх функціонування, а державі – енергетичну незалежність в умовах воєнного стану. Звернувся до Міненерго негайно втрутитись в ситуацію та дати необхідні вичерпні роз'яснення щодо бронювання шахтарів та щодо питання залучення до роботи в шахтах осіб, які відбувають покарання", – йдеться у дописі.
Відреагував на ці чутки й мер Нововолинська, що у Волинській області, Борис Карпус.
"Розділяю обурення мешканців і зроблю все можливе, щоб запобігти цьому. Ні міський голова, ні міська рада повідомлені не були. Жодних дозвільних документів не давали! Моя позиція чітка: поки сотні чоловіків з Нововолинська захищають державу на фронті, в місті має бути порядок і спокій. Вже мав розмову з мером Червонограда. Він солідарний зі мною", – написав чиновник.
Він також додав, що готує запити щодо цієї ситуації в Міністерство енергетики та Міністерство юстиції, Волинську обласну військову адміністрацію та Володимирську районну військову адміністрацію.
- Нагадаємо, раніше повідомляли, що на Львівщині судитимуть ексдиректора шахти через службову недбалість.
- Актуальне
- Важливе