Депутати ЛМР вимагають скасувати рішення виконкому про поліклініку на вулиці Мазепи

Вони підтримали медиків, які передали під ковідне відділення цілий триповерховий корпус, проте вимагають залишити у попередньому підпорядкуванні решту приміщень закладу.

Про це у коментарі для "Еспресо.Захід" розповів депутат ЛМР, голова комісії охорони здоров'я та соціального захисту Валерій Веремчук.

"Перед сесією у нас було засідання комісії, де ми напрацювали протокольне доручення. У ньому йдеться про те, щоби внести зміни у рішення виконкому, у якому передбачено передати усе приміщення поліклініки на Мазепи на баланс лікарні швидкої допомоги. Ми ж пропонуємо, щоби передавався лише той корпус, де буде ковідне відділення. А решту – повернути до Першої лікарні, як було до того.

Це протокольне доручення також було озвучено на сесії, і тепер його мають винести на виконком для розгляду. Тобто Андрій Садовий та члени виконкому знають про чітку позицію медиків, комісії та більшості депутатського корпусу щодо цього питання і мусять відреагувати на неї", - зазначив політик.

Читайте також: Ситуація з поліклінікою на Мазепи схожа на рейдерство з боку Садового, – лікарі

Валерій Веремчук особливо наголосив на тому, що лікарі поліклініки розуміють та підтримують зусилля для подолання чергового стрибка захворюваності. Проте просять і їм дозволити нормально працювати. Адже саме на сімейних лікарів лягає відповідальність за лікування близько 90% ковідних хворих, а також тих, хто перехворів на коронавірус, але потребує підтримки у процесі тривалого відновлення:

"Це рішення комісії та депутатів є логічним, адже поліклініка не залишилась осторонь проблеми, а передала під тимчасовий шпиталь великий триповерховий корпус. А зараз вони просто хочуть, щоби їм дали спокійно працювати, особливо зважаючи на те, що більшість лікарень не приймають пацієнтів з нековідними захворюваннями, і саме поліклініки з сімейними лікарями та спеціалістами вузького профілю, взяли на себе це навантаження".

Читайте також: Як перетворити війну з коронавірусом на мародерство. Рецепт від Садового

Зауважимо, що комісія послідовно дотримується принципу, що під додаткові ковідні шпиталі слід, у першу чергу, надавати приміщення у лікарнях та суміжні з ними. А поліклініки, за можливості, залишити для лікування хворих, які не можуть потрапити у лікарні.

Також медиків поліклінік підтримують і їхні пацієнти, які навіть організували мітинг, що завершився перекриттям дороги після невдалих переговорів з чиновниками ЛМР.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.