День книголюба у Львові: як триває підготовка до Книжкової площі. Програма заходу.
9 серпня у світі відзначають Міжнародний день книголюба. Львів приєднується до свята, готуючись до основної літературної події місяця – Книжкової площі у дворику Ратуші.
Про новий формат книгообміну від бібліотек міста "Еспресо.Захід" розповіла заступниця директорки ЦБС для дорослих Львова Катерина Алексєєнко.
Книжкова площа відбудеться в неділю, 15 серпня, у внутрішньому дворику міської Ратуші. Вхід вільний, тож долучитися до заходу зможе кожен охочий. Львів’ян запрошують приходити зі своїми книгами для обміну. Подія стартує о 12:00 та триватиме до 20:00.
Кожного гостя реєструватимуть в електронній базі за ім’ям, прізвищем та контактними даними. Після реєстрації відвідувач отримає квиток з номером, що відповідатиме кількості книг, які він приніс на захід. Згідно з номером на квитку, гість може обрати будь-які представлені на обміні книги.
Звісно, книги просять приносити в хорошому стані. Якщо ж відвідувач вирішить поділитися літературними творами не у презентабельному вигляді, то йому можуть видати квиток для отримання меншої кількості книг, ніж він приніс.
Ті, хто не хоче приносити книги у дворик Ратуші, можуть попередньо здати їх у пунктах збору, приймання здійснюють до 13 серпня включно. Книги можна заносити не лише в публічні бібліотеки для дорослих, детальний список точок збору шукайте на facebook-сторінці Книжкової площі.
Організатори закликають також приносити книги не для обміну, а як подарунок бібліотеці. Збір розпочали ще за місяць до запланованої події, 16 липня. За попереднім підрахунком, львів’яни вже принесли близько 700 книг для обміну в дворику Ратуші.
Прогнозів щодо остаточної кількості книг Катерина Алексєєнко не дає, адже стверджує, що збір проходить досить непередбачувано. Поки що рекордсменом є пан, який приніс 149 книг з власної бібліотеки.
Попередні схожі заходи, що проходили у Львові, збирали близько 1000 книг і 500 гостей. Але цьогорічна Книжкова площа – масштабніший проєкт, тож кількість і книг для обміну, і відвідувачів події може зрости.
"У Львові вже неодноразово влаштовували книгообміни у різних форматах і в різні дати, але у дворику Ратуші така подія відбудеться вперше. Торік у зв’язку з карантином ми не мали змоги провести повномасштабний обмін книгами, хоча й отримували відповідні запити від читацької спільноти, тож цьогоріч вирішили спробувати новий формат. Ми гарантуємо більше простору, різних цікавинок та спілкування", – розповідає пані Алексєєнко.
Окрім самого обміну, на заході запланована шоу-програма. Зокрема, для гостей співатимуть львівські виконавці, а ще організатори анонсують презентацію книги "Опери Бажанського" та різноманітні майстер-класи. Наприклад, гостей учитимуть майстерності швидкочитання. Також у рамках Книжкової площі відбудеться воркшоп з читання шрифтом Брайля. Докладніше – у програмі.
Наразі, як стверджує Катерина, найбільше в пункти збору приносять дитячої літератури, на другому місці за чисельністю – художні твори. Звісно, більшість книг написані українською, проте на площі буде ятка і з іншомовними творами. Адже для обміну вже готують книги англійською, російською та навіть чеською. Щодо тематики, то найбільший попит у гостей завжди має література про саморозвиток.
"Навіть якщо нам приносять несучасні книги, то це дуже цінно, адже часто в них є інформація, якої вже не публікують, але вона може бути корисною, наприклад, для чиєїсь дисертації", – стверджує пані Катерина.
За її словами, Книжкова площа – це передовсім про спілкування, обмін думками та враженнями від прочитаної книги. Тому організаторка ділиться лайфхаком для тих, хто хотів би завести нові знайомства в читацькій спільноті. У книгах, що плануєте обміняти на заході, можна залишити закладку зі своїми контактними даними або написати примітку й зазначити що у творі сподобалось, а що – ні.
Окрім розширення читацької спільноти, буккросинг має й екологічну складову, адже цей рух забезпечує економію ресурсів, що йдуть на виготовлення нових книг. Хоча передусім метою Книжкової площі є популяризація міських бібліотек.
Пані Алексєєнко каже: якщо новий формат книгообміну сподобається і гостям, і організаторам, то, можливо, його проводитимуть у дворику Ратуші щороку. А поки що львів’ян запрошують, бо: "Це цікаво й екологічно, це розширює не лише вашу бібліотеку, але й ваш світогляд".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе