Чому в Україні все частіше встановлюють сонячні електростанції?
Сьогодні важко уявити будинки в Європі та США без сонячних електростанцій (СЕС). Так, у Великій Британії (де майже така ж інсоляція або потік сонячної енергії, як в Україні) сьогодні налічується близько 1 млн сонячних мікроелектростанцій потужністю до 10 кВт. І це не дивно, адже встановити їх можна практично на будь-яку приватну оселю.
Таке поширення сонячних панелей пов'язане з державною політикою: у Європі багато країн десятиліттями субсидували розвиток сонячної енергетики, коли вона ще була надто дорогою у порівнянні з технологіями традиційної енергетики, тому в результаті вони досягли таких результатів. До України цей тренд приходить лише зараз, як і підтримка з боку влади. Нещодавно був прийнятий закон та підзаконні акти про мікрогенерацію електроенергії. Це означає, що тепер кожен українець може виробляти електроенергію для особистих потреб та навіть постачати її надлишки в центральну мережу.
Замовити сонячні електростанції за вигідними цінами в Україні можна в інтернет-магазині "220 Вольт". У каталозі на сайті 220volt.com.ua/solnechnye_stancii.htm представлений великий вибір СЕС, серед яких кожен зможе знайти відповідне обладнання для облаштування індивідуальної системи альтернативного електропостачання.
Пропонуємо розглянути, які кроки може зробити власник приватного будинку, встановивши сонячні панелі.
Оцінка фінансової вигоди
За допомогою сонячної генерації ви можете заощадити вже зараз. Щоправда, для цього потрібно врахувати декілька принципово важливих деталей. Так, у випадку із сонячними батареями вигода буде відчуватися, якщо ви живете в будинку більшу частину року, а не лише влітку або у вихідні дні. Простими словами: що більше ви споживаєте електроенергії, то вигіднішим буде встановлення сонячних панелей.
Подібною схемою енергопостачання вже активно користуються малі підприємства: звичайні автомайстерні, цехи, лікарні та магазини в різних містах країни ставлять СЕС, оскільки рахунки за електроенергію коштують дорого. Водночас вони можуть продавати надлишки електроенергії, яку виробляє сонячна станція. Наприклад, за відсутності споживання енергії в будинку або її надлишках ця "зайва" електрика може бути віддана до централізованої мережі за тарифом оптового ринку.
Якщо ви вирішили встановити власну сонячну електростанцію, то варто оцінити фінансову вигоду та визначити певні моменти:
- Насамперед потрібно оцінити земельну ділянку та знайти місце, де найкраще поставити фотопанелі. Оптимальна локація — на сонячному боці без тіні. Майте на увазі, що в посушливих районах фотоелементи можуть стати ще й додатковим джерелом тіні і, наприклад, захистити ґрунт від пересихання.
- Також найважливішим фактором є дах: перевірте, чи підходить він для встановлення сонячних фотоелементів. Це ви можете зробити як самостійно, так і за допомогою спеціаліста зі встановлення сонячних панелей.
- Інше питання — кількість сонячних днів на рік. Інсоляція — кількість сонячного випромінювання, яке потрапляє на певну область Землі. Відзначимо, що інсоляцію в Україні можна порівняти з інсоляцією Німеччини, яка є одним із лідерів у використанні сонячної енергії. Важливо пам'ятати, що сонячні панелі можуть працювати і в похмуру погоду, хоч і з меншим виробленням електроенергії.
У районах, де часто вимикають електрику або є проблеми з під’єднанням до централізованих мереж, СЕС стануть чудовою альтернативою, але тільки якщо купити акумуляторні батареї. Завдяки їм ви зможете накопичувати енергію та використовувати її за потреби.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе