"Чиста небесна птаха": не стало дослідниці автентичного українського співу Софії Палюх

Торік восени у Софії Палюх діагностували агресивну меланому.

Про смерть співачки, дослідниці автентичного співу, громадської діячки та культурної менеджерки повідомила на своїй facebook-сторінці співачка та громадська діячка Соломія Чубай, передає "Еспресо.Захід". 

"Сьогодні Софійка пішла співати з ангелами до неба. Мені було 9, коли я побачила її з бандурою і довжелезною косою і завжди інша ніж усі. Вона взяла надімною опіку у капеллі бандуристок "Дзвіночок" і завжди тримала маленьку за руку і піклувалася у далеких подорожах.

Вона завжди спізнювалася на 2 або 3 години, часу для неї не існувало. Я злилася і приїжджала до неї додому, а Софія лиш помила голову. Ми довго не розмовляли і було різне... Ночами могли говорити на глибокі теми. І дуже багато співали разом, у неї був божественний голос і велике серце. І така чиста наївність і завжди її рука, яка тримає мою руку. На другому фото ми обіймаємося, як завжди тепло та щиро.

В суботу я встигла їй сказати, як багато людей її підтримують та хочуть помогти і спитала:

- Ти це відчуваєш?

- Так, але...

Пробач! Люблю тебе! Обіймаю!", – йдеться в повідомленні. 

Активіст Студентського братства Львова Михайло Канафоцький на своїй facebook-сторінці розповідає про Софію. 

"Народилася у Львові, закінчила Львівський лісотехнічний інститут. Зі студентських часів брала активну участь у громадську житті країни – була учасницею Студентського братства, Революції на граніті, а далі Помаранчевої і Революції гідності. Вона завжди на передовій культурного життя – була учасницею культурологічної організації "Товариство Лева", що у перші роки незалежності відроджувала українські різдвяні і великодні традиції, співала у церковних хорах, активно гастролювала", – пише активіст. 

Додамо, що Софія Палюх – володарка унікального тембрально багатого голосу. Як співачка і співзасновниця, причетна до діяльності музичного театру "Майстерня пісні", що досліджував традиційний спів України, брала участь у численних виставах, майстеркласах, фольклорних експедиціях. Стала співзасновницею культурної ініціативи ДРИГ, що досліджує традиційний український танець, започаткувала школу танцю.

Багато років працювала менеджеркою благодійної організації "Мальтійська служба допомоги".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.