"Чиста небесна птаха": не стало дослідниці автентичного українського співу Софії Палюх
Торік восени у Софії Палюх діагностували агресивну меланому.
Про смерть співачки, дослідниці автентичного співу, громадської діячки та культурної менеджерки повідомила на своїй facebook-сторінці співачка та громадська діячка Соломія Чубай, передає "Еспресо.Захід".
"Сьогодні Софійка пішла співати з ангелами до неба. Мені було 9, коли я побачила її з бандурою і довжелезною косою і завжди інша ніж усі. Вона взяла надімною опіку у капеллі бандуристок "Дзвіночок" і завжди тримала маленьку за руку і піклувалася у далеких подорожах.
Вона завжди спізнювалася на 2 або 3 години, часу для неї не існувало. Я злилася і приїжджала до неї додому, а Софія лиш помила голову. Ми довго не розмовляли і було різне... Ночами могли говорити на глибокі теми. І дуже багато співали разом, у неї був божественний голос і велике серце. І така чиста наївність і завжди її рука, яка тримає мою руку. На другому фото ми обіймаємося, як завжди тепло та щиро.
В суботу я встигла їй сказати, як багато людей її підтримують та хочуть помогти і спитала:
- Ти це відчуваєш?
- Так, але...
Пробач! Люблю тебе! Обіймаю!", – йдеться в повідомленні.
Активіст Студентського братства Львова Михайло Канафоцький на своїй facebook-сторінці розповідає про Софію.
"Народилася у Львові, закінчила Львівський лісотехнічний інститут. Зі студентських часів брала активну участь у громадську житті країни – була учасницею Студентського братства, Революції на граніті, а далі Помаранчевої і Революції гідності. Вона завжди на передовій культурного життя – була учасницею культурологічної організації "Товариство Лева", що у перші роки незалежності відроджувала українські різдвяні і великодні традиції, співала у церковних хорах, активно гастролювала", – пише активіст.
Додамо, що Софія Палюх – володарка унікального тембрально багатого голосу. Як співачка і співзасновниця, причетна до діяльності музичного театру "Майстерня пісні", що досліджував традиційний спів України, брала участь у численних виставах, майстеркласах, фольклорних експедиціях. Стала співзасновницею культурної ініціативи ДРИГ, що досліджує традиційний український танець, започаткувала школу танцю.
Багато років працювала менеджеркою благодійної організації "Мальтійська служба допомоги".
- Нагадаємо, на початку червня львів'ян запрошували на концерт, щоб врятувати дослідницю пісні. Тоді музично-поетичний проєкт "Пиріг і Батіг" запрошував на спецконцерт-презентацію альбому "Сьпівомовний" за мотивами творчості Степана Руданського, щоб терміново допомогти Софії Палюх.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе