"Чимало об’єктів після війни коштували б у рази дорожче": Івах про приватизацію в час воєнного стану
Повністю зупиняти приватизацію під час воєнного стану не варто, але держава мала б переглянути список об’єктів приватизації, бо після війни частина з них коштуватиме значно дорожче
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" голова комісії з комунального майна, ресурсів та історичного середовища ЛМР Сергій Івах.
Учасників аукціонів буде однозначно менше
"Гадаю, продажі державного чи комунального майна можливі навіть під час воєнного стану, але вони повинні дотримуватись усієї процедури, яка на сьогодні прописана у системі Prozorro. Чи поменшає через війну кількість учасників аукціонів? Однозначно так. Бо хтось виїхав, хтось зупинився, хтось закрився. Це зумовлено війною в Україні. Чи під час війни обмежаться інвестиції в Україну учасників міжнародних корпорацій? Напевне так, бо мало хто хоче ризикувати, – каже Сергій Івах. – З іншого боку, чи потрібно в цілому зупинити бізнес, який готовий щось викуповувати, але будувати, генерувати якісь доходи та створювати робочі місця?"
За словами депутата, на у переліку об’єктів, які планує продати Львівська міська рада, немає об’єктів, які могли б мати стратегічне значення. Часто це напівпідвальні приміщення. Є чимало об’єктів, які орендарі просять виставити на продаж, аби мати можливість придбати їх через Prozorro. Але поряд з тим є багато об’єктів, наприклад, на рівні Львівської міської ради, наприклад, півпідвальні приміщення, приміщення які не є мегапотрібні. То звичайно, з такою мінімальною приватизацією я не бачу потреба. Адже є багато обєктів, де орендарі просять подати на прозоро, бо хотіли б взяти участь у приватизації цих об’єктів.
Чи варто продавати готель "Власта" саме тепер
Серед найбільших об’єктів, які зараз виставлені на приватизацію – готель "Власта" Міноборони, що неподалік центру Львова. Щоправда, міська рада до його приватизації не має стосунку, – його виставив на аукціон Фонд держмайна за рішенням Кабміну. При цьому його стартова ціна сміховинно низька – 6,99 млн за 12-поверхову будівлю."Щодо продажу готелю "Власта", то, на перший погляд, видається. що дуже там низька ціна. Але система Prozorro працює у такий спосіб, що усі учасники, які реєструються у цій системі, мають можливість подати свою ставку. Це означає, що учасник може подати не 6 млн, а 36 чи 50 млн. У процесі аукціону вони здійснюють три кроки. І ці кроки можуть бути мегавеликими – на ці процеси ніхто не впливає, – каже Сергій Івах. – З інформації, яка описана у системі про готель "Власта", очевидно, що майно, яке належить державній структурі і при такому управлінському менеджменті, який є, – це дорога в нікуди і накопичення боргів. Якби його залишили для використання цілей, які на сьогодні потрібні у їхній структурі, ще можна було б зрозуміти. Але як можна було довести готель до такого стану, що у них вісім мільйонів гривень боргів? Тому з "Властою" точно треба було щось змінювати. Але однозначно держава повинна переглянути списки майна для приватизації, адже війна усе змінила і деякі об’єкти знову стали стратегічно важливими. І так, на рівні держави є об’єкти, які після завершення війни коштуватимуть в рази дорожче".
- У жовтні 2022 року приватизували Львівський ювелірний завод за 185,4 млн грн. На аукціон зголосився всього один учасник, якого і визнали переможцем.
-
У листопаді минулого року за пів ціни приватизували унікальне підприємство, що займається видобутком і переробкою бурштину "Бурштин України". Оголошений у жовтні аукціон не відбувся, тож його повторно виставили на продаж у листопаді за 6,7 млн грн (половина від стартової ціни) і продали єдиному претенденту.
-
На початку січня 2023 року у Львові виставили на продаж готель "Власта", що належить Міноборони. Стартова ціна 12-поверхової будівлі всього 6,99 млн грн.
-
18 січня гендиректор Першого медичного об’єднання Львова Олег Самчук заявив, що об’єднання разом з львівською міськрадою мають намір придбати цей готель за стартовою ціною та закликав учасників торгів відкликати заявки.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе