Через збої РРО онлайн-магазин львівського видавництва не працював тиждень

Наразі крамниця відновила роботу, але не може приймати оплату "вакцинаційною"  тисячею, бо змушені були відключити можливість оплати картками.

Підприємці, які намагаються працювати з РРО, скаржаться, що змушені зупиняти торгівлю на кілька годин, бо "каса зависла". А львівське книжкове видавництво "Урбіно" взагалі змушене було більш як на тиждень зупинити роботу інтернет-магазину. І це у період, коли завдяки "вакцинаційній тисячі" попит на книги особливо високий. Наразі крамниця відновила роботу, але без можливості оплатити покупку на сайті. Про це розповіла "Еспресо.Захід" засновниця видавництва "Урбіно" Божена Антоняк.

"Я намагалась сама розібратись і підключити РРО. У результаті два тижні втрачено. Нормально налагодити роботу РРО можуть великі компанії, де є штат бухгалтерів та програмістів,  які можуть не лише усе це налаштувати, але й оперативно за цим стежити, аби нічого не злітало, – каже Божена Антоняк. – Можливо, ці програми не розраховані на таку величезну активність. Але і до Нового року, і після все злітало. Уже коли я начебто усе налаштувала, урочисто людині сказала: ви будете першою, кому видаємо чек. Але нічого не синхронізувалось, все позлітало! Додзвонитись у техпідтримку неможливо. Я написала листа – відповідь мені прийшла лише через дев’ять днів! Як ви гадаєте, після цього хтось захоче працювати з цим програмним РРО? Через дев’ять днів вони з’явились і кажуть: ми готові розглянути ваше питання. Для мене це був дуже травматичний досвід. У результаті, аби не потрапити до лікарні з нервовим зривом, ми закрили інтернет-магазин". 

Загалом інтернет-магазин видавництва "Урбіно" не працював понад тиждень. Потім його роботу відновили, але без РРО, тож покупці можуть розраховуватись лише через  рахунок ІBAN.    

"Звичайно, це сильно зменшує наші продажі. Ми були змушені прибрати на сайті кнопку оплатити через WayForPay, бо податкова сприймає це як розрахункову операцію. Через це ми не можемо приймати розрахунки Е-тисячею, і це для нас суттєва втрата, – каже Божена Антоняк. – Ми не проти РРО, нам нічого приховувати. Ліміти, які дозволяють працювати на спрощеній системі оподаткування досить великі: до мільйона гривень ми ніколи недотягували і, мабуть, недотягнемо. Єдине, що ми хочемо: нормальних роз’яснень зрозумілою  мовою. Ми б хотіли, аби нам чітко розказали, як працювати в інтернеті. Підприємці є різного віку. У мене є колеги, яким під 60. Їм кажуть: РРО поставити дуже легко і просто. А люди сидять і ридають. Адже штрафи високі. Скажімо, покупець, не отримав чек з технічних причин. Де гарантія, що він не поскаржиться у податкову?"  

За словами видавчині, для підприємців мали б встановити перехідний період. Аби люди могли навчитись працювати з РРО, а головне, аби розробники усунули технічні проблеми, аби програмне забезпечення було розраховане на таку кількість підприємців. 

"Я сподіваюсь, що усе вляжеться і ми будемо нормально цивілізовано працювати. Наразі усе це нагадує ситуацію з львівським електронним квитком: "з 13 січня числа будемо штрафувати, але ні, не будемо, бо ще нічого не готово". Спочатку треба було все налагодити, а тоді казати: люди працюйте", – каже Божена Антоняк. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.