Через війну в Україні активізувались торговці людьми. Як не стати жертвою

Найвразливішими є люди, які через воєнні дії втратили дім та засоби до існування, – вони готові погоджуватись на будь-які варіанти заробітку

Держпраці разом з Мінсоцполітики проводять кампанію з протидії торгівлі людьми. Зокрема, у Львові про небезпеку розповідали відвідувачам генеральних консульств Польщі та Чехії. Про це розповіла "Еспресо.Захід" в.о. начальника Головного управління Держпраці у Львівській області Оксана Єзерська.

"Випадків торгівлі людьми було чимало і в мирний час, а під час війни їх кількість зростає, оскільки зростає соціальна вразливість людей. Ми долучилися до кампанії, на Львівщині є багато вимушених переселенців, які шукають будь-яку роботу як у нашій області, так і за кордоном", – каже Оксана Єзерська.   

Читайте також: Перевести на іншу роботу без згоди та змусити працювати довше: що дозволяє роботодавцям новий закон

За словами чиновниці, при пошуку роботи варто звертати увагу на тривожні дзвіночки, які можуть свідчити про трудове рабство. На що варто звертати увагу: 

"Особливо треба бути уважним людям, які погоджуються їхати на роботу за кордон. По-перше, всі компанії, які пропонують офіційне працевлаштування за кордоном, повинні мати відповідну ліценцію, – каже Оксана Єзерська. – По друге, з шукача ніколи не вимагають плати за вакансію. За послуги агенції завжди платить роботодавець. Тому завжди уточняйте точну назву та реквізити компанії-посередника, аби можна було перевірити дані про нього. І за жодних обставин не можна віддавати оригінали документів, особливо паспорт. Взагалі, я радила б залишати комусь з родичів чи знайомих дані та контакти посередників, які допомагали з пошуком роботи". 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.