Закон про мобілізацію не працюватиме. Блог Віктора Біщука
"..Ну, почекай ще трохи - приймуть закон, то прийнамні стане ясно, коли вже. Навіть якщо три роки - все одно, краще чим зараз - від 22 лютого і до..."
Так я останніх півроку казав своїм, коли мова заходила про те, скільки ще їм бути "там". А мова про це заходила кожного разу. Ви й самі це знаєте, коли маєте друзів, знайомих чи рідних на фронті і спілкуєтесь з ними.
Бо найгірше, що є - це невідомість.
Я не знаю, насправді, як коментувати цю новину. Сподіваюсь, що цьому є логічне і прийнятне пояснення, крім того, що ми "про...ли" мобілізацію, "про...ли" комунікацію, "про..ли" закон і тепер вирішили хоча б не розпустити тих, хто вже і так на фронті і звязаний кримінальною відповідальністю за СЗЧ, дезертирство і відмову виконувати наказ.
І так, закон, у цій редакції - це просто маніфест людинолюбства, ліберальності та поваги до прав людини. Найконституційніший і найлагідніший. Тільки він не дасть набрати людей для заміни. І мабуть тому Сирський виступає проти того, щоб його приймали в пакеті з терміном демобілізації. Бо відпустити людей після 36/24/18 місяців - це одне, це просто. А от набрати їм заміну за новим законом - нереально.
Вкотре утримаюсь від висновків. Ви й так, друзі, все розумієте.
Про автора: Віктор Біщук – журналіст, ексвійськовий 103-ї бригади ТрО.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Напередодні стало відомо, що Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони виключив питання демобілізації з урядового законопроєкту про мобілізацію. Його розглянуть окремо. За інформацією джерела видання УП, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський ініціював виключення питання демобілізації із законопроєкту. Також нардепка від Голосу Соломія Бобровська підтвердила в коментарі LIGA.net, що зі законопроєкту прибрали положення, які регулювали питання демобілізації.
- Актуальне
- Важливе