Вирубка дерев на фронті може перетворитися на кримінал для командирів. Блог Михайла Макарука
Історія не вигадана, а реальна. Тільки там ліплять "завдання шкоди державному майну"
А оскільки народні депутати зараз пишуть "читайте закон, там все красиво", розповім вам схему… Стоїть рота в посадці. Голій посадці, як дохера бригад, полків, рот на всій ЛБЗ.
Нема лісоматеріалу на бліндажі, копанір та шанці, ну і на дрова. Бійці, ясна річ, використовують дерева для своїх потреб…
Підрозділ вистояв оборону, змінив дислокацію і все ок. Проте, через пару років прибігає дядя з Державного бюро розслідувань і показує документи, що ви, будучи командиром такого-то підрозділу, в такий-то час, завдали шкоди державі, вирубавши там пару дерев.
Ось записи з військових журналів, а ось експертизи, які це доводять.
І мені, крутому тиловому ДБРівцю, глибоко насрати, що ви там воювали й рятували так бійців, бо в мене в умовному Рівному війни не було, як і в ДБР загалом.
Тому будьте ласкаві згідно з оцим законом присідайте на нари.
Історія не видумана, а реальна. Тільки там ліплять "завдання шкоди державному майну".
Шах і мат, брати й посестри.
Про автора. Михайло Макарук – військовослужбовець ЗСУ, речник міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів
Передісторія
Верховна Рада ще 10 жовтня ухвалила законопроєкт Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини. Відповідно до пояснювальної записки, основна мета документа – боротьба з незаконною вирубкою дерев. При цьому йдеться не лише про ліс, а про будь-які дерева, не залежно від того, де вони ростуть.
Відтак, якщо зміни набудуть чинності, то перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини без документів, що підтверджують законність походження дерев, чагарників або деревини, або з такими документами, які підроблено, одержано незаконним шляхом або які містять завідомо неправдиві відомості, вчинені у значному розмірі, – каратимуться штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Простіше кажучи, штрафи становитимуть від 34 до 51 тис. грн, якщо вартість деревини буде понад 30 280 грн.
Якщо ж вартість деревини перевищуватиме 90 240 грн, то порушника каратимуть штрафом від 170 тис. до 425 тис. грн або позбавленням волі від 5 до 7 років.
Читайте також: Штрафи за дрова: за яку кількість деревини на подвір’ї зібрались карати українців
- Актуальне
- Важливе