"Білоруські МАЗи заполонили Україну завдяки демпінгу та корупції", – Микола Княжицький
Львів і Київ – лідери купівлі білоруських автобусів МАЗів.
Про це йшлося в авторській програмі "Вечір з Миколою Княжицьким", повідомляє "Еспресо.Захід".
За даними Державної митної служби, за останні три роки імпорт автотехніки з Білорусі стабільно становив понад 100 млн євро (третина з цих коштів йшла саме на автобуси).
Читайте також: "Якщо говоримо про обмеження торгівлі з Білоруссю, то треба знати, що робити з українськими виробниками", – Михайло Бно-Айріян
"Ви бачили на вулицях наших міст автобуси МАЗи. У Львові їх дуже багато. І мер до останнього, поки, фактично, міська рада не відмовилася за це голосувати, мав бажання купувати не львівські автобуси, а МАЗи", – нагадав Микола Княжицький.
За підсумками перших трьох місяців 2021 року, лідируючі позиції на ринку вантажної техніки посідає білоруський МАЗ, цих машин було придбано 125 одиниць, частка на ринку – 23,6%.
2020 року загалом на громадський транспорт в Україні було витрачено 162 млн доларів. 24% цих коштів пішло на закупівлю білоруського транспорту. Ще 28% – на транспорт, складений в Україні, але на базі білоруських машинокомплектів. Частка українських підприємств – 44%, інших країн – 4,4%.
"Купувати цей білоруський громадський транспорт вирішували не на центральному рівні, а на місцевому. Чому приймали такі рішення? Бо в Білорусі була створена така система, коли фактично білоруська держава коштами незрозумілого походження дотувала виробництво свого транспорту. Вони демпінгували цінами на українських ринках, корумпували українських посадовців і керівників органів місцевого самоврядування й у такий спосіб ставали лідерами на місцевих перевезеннях багатьох українських міст. На жаль, на шкоду українським виробникам транспорту. Таким, як "Електрон", який знаходиться у Львові", – розповів Микола Княжицький.
Усього МАЗ продав в Україні 1500 одиниць пасажирської техніки, за останні три роки – 250 одиниць (Кременчук – 10, Кропивницький – 20, Тернопіль – 20, Львів в лізинг – 100, Київ теж в лізинг – 200).
Читайте також: "Питання не у тому, чи купувати білоруські МАЗи, а чи потрібні місту дизельні автобуси", – Возняк
"Таким чином найдемократичніші міста, Львів і Київ, фактично, стали лідерами підтримки білоруського режиму. А це загрожує не лише нам, а й світовій безпеці. Раніше Лукашенко вів себе інакше? Ні, звичайно. Але очільникам демократичних міст було байдуже, що відбувається в сусідній країні. А байдуже – не повинно бути. Тому що керуватися маємо не лише грошима, а й цінностями. Добре, що зараз це розуміння приходить і до вищих посадовців України", – додав Княжицький.
Дійсно, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в одному з інтерв'ю зауважив, що "теж не розуміє", чому ми купуємо МАЗи, а не КРАЗи.
"Ми маємо довіряти національному автовиробнику. Маємо поступово звужувати простір у військово-технічній сфері з Білорусією, бо ми не знаємо, що буде з ними під контролем росіян", – сказав Дмитро Кулеба.
-
Нагадаємо, у Львові розгорівся скандал щодо закупівлі 100 дизельних низькопідлогових автобусів білоруського виробництва. Ще у квітні 2020 року повідомляли, що найкращу ціну запропонував луцький автозавод "Богдан". А в січні цього року Андрій Садовий раптом попросив прем'єр-міністра Дениса Шмигаля вирішити моральну дилему: купувати чи не купувати білоруські автобуси, бо, мовляв, саме вони виграли тендер.
-
У квітні Садовий заявив, що Львів не купуватиме білоруських автобусів. Опозиція назвала очільника міста популістом, що він спекулює на темі Білорусі.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе