"Багато хто починає більше відчувати себе українцем", – владика Степан Сус
У фінальний день екуменічного соціального тижня у Львові відбулась дискусія "Виклики ідентичності в час війни. ВПО, біженці, мігранти"
Про це повідомили організатори, передає "Еспресо,Захід".
Під час завершального дня екуменічного соціального тижня у Львові експерти дискутували на тему "Виклики ідентичності в час війни. ВПО, біженці, мігранти". До розмови приєднався владика Степан Сус, Єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, титулярний єпископ Зігріса, голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ.
"Сьогодні ми маємо нову хвилю мігрантів, яка спричинена війною. Спілкуючись з нашими людьми, які вимушено мусили мігрувати, помічаю, що люди по-різному переживають цю міграцію. Багато хто починає більше відчувати себе українцем. Наші люди пригадують Європі про щось дуже цінне і важливе для світу. Можливо, в цьому й полягає наше покликання – терплячи, нагадувати світу про важливі речі", - зазначив владика Степан Сус.
Водночас, завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії і соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Олексій Позняк поділився дослідженнями і спостереженнями щодо динаміки міграційних процесів.
"Що змінилось у квітні і у подальші місяці? Односторонній виїзд змінився багатосторонніми міграційними потоками. Згодом почало спостерігатись явище короткострокових візитів жінок з дітьми, щоб побачитись з чоловіками, рідними. У травні-липні ми спостерігали пік приїзду по суботах. Тобто, масштаби міграції сьогодні реально є значно менші, ніж вони були у лютому-березні", – розповів доктор Олексій Позняк.
Інформацією щодо міграції українців поділився й президент Союзу українців Румунії Микола-Мирослав Петрецький.
"На даний момент через кордони Румунії пройшли понад 2 мільйони українців. Зараз на теренах Румунії залишилось близько 90 тисяч українців. Великою перевагою для збереження ідентичності у Румунії є наявність Української церкви. Все, що ми зараз робимо як уряд – у кожному випадку враховуємо інтереси біженців і намагаємось організовувати заходи так, щоб у них були включені і переселенці", – зазначив Петрецький.
Своїми спостереженнями у контексті досвіду Швеції поділилась доктор Світлана Одинець, кандидатка наук у соціальній антропології, міграціології, журналістка.
"Кількісно – українська міграція є найбільшою хвилею з часів Другої світової війни. Ця хвиля міграції є унікальною, бо біженці з України не хочуть залишатись у Європі на постійно. Як тільки війна закінчиться – дуже багато цих людей хочуть повернутись додому", – наголосила вона.
Нагадаємо, цьогоріч у Львові провели уже 15-й міжнародний суспільний форум "Екуменічний соціальний тиждень". Цьогорічна подія була присвячена темі ідентичності.
- Гендер зараз використовують, щоб позначити все погане у світі: німецька науковиця виступила на Екуменічному соціальному тижні.
- "Україна – це серце сучасної Європи": ключове з дискусії про ідентичність на Екуменічному соціальному тижні.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе