Йорданська вода мовою фізики: українські вчені дослідили вплив молитви на структуру води

Ірина Березовська
18 січня, 2021 понедiлок
11:51

Вивчення освяченої води і її вплив на здоров’я людини планують продовжити цього року на найсучаснішому обладнанні.

"Той третій празник" особливий, бо приносить нам ще й освячення води, яку вважають цілющою. Зі стихир, які співаються цього тижня на богослужіннях, дізнаємося, що перший празник (Різдво) – світлий, а другий (Богоявлення) – ще славніший.У цей день навіть природа реагує на явлення Бога людині: вважається, що всі водойми стають тими самими водами Йордану, які освятив Своєю присутністю Христос понад 2 000 років тому.

"Днесь йорданські води перетворюються на цілющі Господнім пришестям... щоб освятилися води ці силою, діянням і зішестям Святого Духа", "щоб на води ці сходило очищальне діяння пресущної Тройці", "щоб була їм дарована благодать ізбавлення, благословення Йорданове, силою і діянням, і зішестям Святого Духа", "щоб вода ця стала даром освячення, ізбавленням від гріхів, на зцілення душі і тіла і на всяку особливу користь", "щоб була вона на очищення душ і тілес усім, що з вірою черпають і причащаються нею", – так говориться про йорданську воду у молитвах чину Великого водосвяття.

А що говорить сучасна наука про воду і дива, які вона в собі несе? У 2003-ому таке нехитре питання Церква на запит тодішнього патріарха Філарета поставила Інституту фізики НАНУ. У підсумку, науковці отримали дуже цікаві дані. Цього року напередодні Богоявлення "Еспресо.Захід" розмовляв не зі священниками, а з науковцями.

Жива вода?

Науковці послідовні – вони підтверджують глобальний вимір свята Богоявлення. У 2003-ому українські вчені з НАН України експериментально довели, що йорданська вода цілюща і зберігає свої властивості, навіть якщо її розвести кип’яченою водою, а ще – змінює свою структуру.

"2003 року Церква звернулася до Інституту фізики і запросила нас дослідити таке явище як Водохреща. Дослідженнями керував засновник відділу молекулярної фотоелектроніки Інституту фізики НАН України, директор НДІ екології людини, доктор фізико-математичних наук, професор Михайло Курик. І з цього приводу він зустрічався з патріархом Філаретом. Це було дуже важливо у нашій справі, адже це не була з нашого боку перевірка Церкви, а співпраця Церкви і науки. За версією Церкви, 19 січня Божа благодать спускається на Землю, і  вся водна гладь набуває енергії та оживає", - згадує Ярослав Прищенко, один із членів команди з дослідження йорданської води, керівник відділу Українського інституту екології людини.                     

Команда українських вчених понад 10 років досліджувала воду, здійснювала експерименти і з року в рік вони помічали одну й ту ж річ – терапевтичну дію йорданської води на людський організм.

Щороку з 9 по 23 січня науковці спостерігали за фізичними властивостями води з одного джерела.Незвичних властивостей вода набуває лише 18 -19 січня. У води змінюється багато метрик - кислотно-лужний баланс, електропровiднiсть, бiополе, а частотний спектр її випромiнювання стає подiбним до електромагнiтних випромiнювань здорової людини.

Науковці збирали зразки води з різних храмів, різних святинь. Проте коли в якийсь момент стали досліджувати воду, набрану на Водохрестя з рiзних водойм, навiть тих, в яких не проводили церковне освячення, фізики здивувалися.

У рамках експерименту науковці давали йорданську воду учасникам.Люди випивали її за п’ять-десять хвилині пiсля цього їх обстежували кожні пiв години. У такий спосіб вдалося з’ясувати, що стан внутрішніх органів (шлунок, печiнка, серце, нирки, кишкiвник) змiнювався! І не просто змінювався стан, а люди з патологіями внутрішніх органів переживали те, що називається  зціленням!

"Це не відбувалося негайно, але в міру надходження води. Спочатку позитивні зміни зафіксовані у стравоході, шлунку, підшлунковій, нирках, кишківнику – такий був шлях води у травній системі. Йорданська вода діяла як ліки широкого спектра дії, у неї не було ознак ліків від конкретної недуги – вона зцілювала всі органи відразу.Покращувалася робота всіх органів і систем, імунітет починав ефективнiше працювати, учасники експерименту ставали спокійнішими. В лабораторії ми нічого надзвичайного не робили з йорданською водою, не зберігали її в срібному посуді, як вважають скептики", – розповідає науковець.

Всі отримані результати фізики зафіксували у статистичних звітах. Проте пояснення цього феномена досі не мають. Дехто з команди дослідників не вірив у диво, не був особливо віруючим, але експерименти змусили задуматися всіх.

Випромінювання, яке буває лише на Йордан

На думку Віктора Жукова, наукового спiвробiтника Iнституту екологiї людини, учасника команди з дослідження йорданської води, оскільки людина сама складається з 72% води, тому добре сприймає інформацію, "записану" в йорданській воді, яка ніби заміщує воду з хвороботворним зарядом.

А ще вода має пам’ять. За словами науковців, її структура і питома провідність змінюються під час молитви освячення, на неї впливає якесь невідоме науці космічне випромінювання. Воно спостерігається тільки 17 або 19 січня, решту року його не фіксують. Нетипових цілющих властивостей вода набуває тільки раз у році! Хоча вода "відчуває"й інші релігійні свята. Якось у 2003-ому колега професора Курика привіз йому 25 запакованих півлітрових пляшечок води. Це було 5 січня. Науковець досліджував цю воду до 22 січня. У результаті  вони порівняли всі показники у графіках і  зафіксували зміну енергетичних характеристик води. Вода "відчуває" Різдво, Новий рік за старим стилем. Але найбільш вагомі зміни стаються з водою саме на Водохреща.

Щороку з 9 до 23 січня професор Курик проводив заміри показників води. Вплив невідомого випромінювання циклічно повторюється щороку. Як впливають ці події на людину? Через її внутрішню воду. Адже що основне в живому організмі? Вода, яка там завжди є, це так звана внутріклітинна вода.

Складається враження, каже вчений, що з 18 на 19 січня Земля проходить якесь особливе опромінення, в результаті якого всі живі структури набувають енергії. Як достеменно пояснити це, науковці поки що не знають.

До речі, науковець стверджує, що освячення Йорданської води проходить через атмосферну воду. "Треба відкривати пляшечку під час освячення - так вода краще піддається цілющим змінам. Сам професор Курик  теж цей феномен досліджував: одну пляшечку відкривав, а іншу залишав щільно закоркованою. Потім порівнював фізичні параметри води з обох посудин. Як виявилося, позитивних змін було більше у відкоркованій тарі", - ділиться секретом цілющої води Ярослав Прищенко.

Коли загадок більше, ніж відповідей…

2017-го професора Михайла Курика не стало. Однак його справа живе.Команда науковців, з якими він проводив дослідження йорданської води, планує продовжити дослідження.

"Хочемо провести нові дослідження з допомогою новішого обладнання. Найімовірніше, це станеться уже цього року. З часу проведення експерименту пройшло кілька років, з'явилися сучасніші матеріали, вони дадуть ще точніший результат. Зокрема, хочемо подивитися, як реагує структура води на космічне випромінювання у різні свята, не лише на Водохреще. Якщо наша теорія про те, що вода змінюється під час християнських свят, спрацює, то зможемо сказати слово на захист котрогось із календарів. Це буде дуже цікавий досвід і для науковців, і для всіх українців", – переконаний Ярослав Прищенко.

Обов’язковою умовою нового етапу досліджень впливу освяченої води має стати співпраця з Церквою.

"Мені відомо, що деякі науковці зареєстрували зміни у структурі води і 15 січня, інші науковці – в інші дні січня. Важко зараз сказати, чому так. Але знаю точно, що професор Курик і вся наша команда починали роботу із благословення патріарха Філарета і на замовлення Церкви. Професор Курик отримав результат, який не суперечить науці. Знаю про інших науковців, які бралися досліджувати вплив молитов освячення на структуру води і робили це без дозволу Церкви, навіть без благословення священника. Ці науковці потім дуже сильно хворіли… Я би так не робив. З мого досвіду, на такі дослідження має бути благословення Церкви, а ще сам науковець має бути духовно чистою людиною. Такою, як був професор Курик. Може, тому й мені важко наважитися на продовження досліджень у цьому напрямі, що розумію, з чим маю справу", - роздумує Ярослав Прищенко.

Науковець переконаний, що по-іншому просто ніяк. Доказів цьому має предостатньо. Розповідає про випадок з власного життя, який стала для нього ще одним аргументом на користь співпраці з Церквою.

"Якось у себе на дачі я спостеріг цікавий випадок. У селі під Києвом у нас був будиночок з криницею. І в якийсь момент ми з родиною вирішили освятити помешкання. Покликали священника, у нас на дачі була лише ікона Матері Божої "Живоносне Джерело". З нею і відбулося освячення. З того часу я помітив цікаву властивість води з криниці на дачі. Я виміряв РН води і виявилося, що прилад почав показувати високолужну воду.  Я продовжував спостерігати за складом води весь час, і вода продовжувала бути високолужною. Це спостерігалося близько року після освячення. І мої колеги-науковці були здивовані. Досі не розумію, чому так. Чи то вода після освячення помешкання і подвір'я змінила свої властивості, чи був якийсь інший чинник, про який ми не знаємо?", – розмірковує фізик.

А нещодавно у момент місячного затемнення у Ярослава Прищенка вибухнув РН-метр. Він проводив рутинні дослідження води у цей день. Прилад просто розколовся на друзки. Ми ще мало знаємо про природу…

"Взагалі вода – це квінтесенція усього живого на планеті. Її формула проста, її всі пам’ятають ще зі школи – Н2О. Що таке Сонце? Це водень, той самий Н, який входить і до води.  Вода реагує на найменші зміни у середовищі. Точнішого визначення стану усього живого просто немає. Знаємо про воду – знаємо про себе і природу. Коли ми беремося до дослідження таких речей, то багато цікавого можемо дізнатися такого, про які не задумувалися раніше, не бачили зв’язку людини і Космосу, ще раз підтверджуємо те, що нам каже Євангеліє", – переконаний науковець.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 

Читайте також:
Кшиштоф Зануссі
11 вересня, 2021 субота
Кшиштоф Зануссі завітав у містечко Ходорів на Львівщині
наказ Львіввугілля
15 вересня, 2021 середа
Після скандалу на львівських шахтах ціна на вугілля раптово зросла
Епіфаній і Максимко
17 вересня, 2021 п'ятниця
Уже друга дитина з Тернопільщини виграла у лотерею ліки від СМА після благословення Митрополита Епіфанія
Львів
+12
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.59
  Купівля 26.59
  Продаж 26.83
 • EUR
  Купівля 31.19
  Продаж 31.58
 • Актуальне
 • Важливе
2021, субота
18 вересня
11:18
Оксана Франко
Померла професорка ЛНУ Оксана Франко
10:50
електроенергія
Через негоду на Львівщині без електрики залишилася майже сотня населених пунктів
10:23
ФК "Рух"
"Рух" поступився "Десні" на останній хвилині матчу у Чернігові
09:55
коронавірус
На Львівщині за добу коронавірус підхопили ще майже 600 людей: звідки хворі
09:28
Донбас
На Донбасі поранили двох українських захисників
09:00
дощ
Дощі та грози: погода на Львівщині 18 вересня
08:39
договір
Закон "про інвестнянь" порушує конкурентність – НАЗК
2021, п'ятниця
17 вересня
21:05
акценти
Фільм про Грицька Чубая та освячення стіни пам’яті, – акценти від "Еспресо.Захід"
20:41
суд, вирок
Захворів другий адвокат: суд у справі левандівського ґвалтівника знову перенесли
20:22
ремонт моста
На дорозі Мшанець – Стрілки ремонтують міст, який зруйнувала повінь ще у 2008 році
20:08
Lesya Romanyuk
Львів’янка перемогла у всеукраїнському конкурсі флористів
19:48
Борковський
"Борковський & Валевська" на "Еспресо": чи випадкова загибель Чорновола та про що перешіптувалися Арахамія та Коломойський
19:33
вакцина
Львів лідирує за кількістю охочих вакцинуватись від коронавірусу – опитування
19:13
Осачук
Чернівецька райрада висловила недовіру голові ОДА Сергію Осачуку
18:47
відпочинок, Греція
Названо найпопулярніші напрямки відпочинку українців цього літа. Всі вони доступні зі Львова
18:27
Таран презентація
Як соцмережі впливають на результати виборів: Віктор Таран розкрив секрети
18:05
Епіфаній і Максимко
Уже друга дитина з Тернопільщини виграла у лотерею ліки від СМА після благословення Митрополита Епіфанія
17:50
Стіна пам'яті
На місці колишньої комуністичної тюрми у Львові освятили стіну пам’яті
17:35
Олена Вовк-Ензим
"Фантастика", – Олена Вовк розповіла про різницю між запуском заводів в Україні та Литві
17:19
Телепроєкт Чубай. Говорити знову
У Львові представили повну версію фільму "Чубай. Говорити знову"
17:15
вантажівка "Оселі"
"Оселя" запустила проєкт на Спільнокошті, щоб придбати ще одну автівку
17:00
СБУ затримання, хабар
Чиновники держпідприємства на Львівщині "заробляли", здаючи в оренду спецтехніку
16:50
На Львівщині цілу ніч шукали грибника
16:37
Дзюдоїстки зі Львівщини вибороли дві "бронзи" на національному чемпіонаті
16:22
садівництво
Дім-сад-город: як львів’янка намагається подружити містян з природою
16:08
УГКЦ Василія_молодіж центр_Пасічна Зелена.
У Львові збудують молодіжний центр при храмі УГКЦ
15:53
Ярослав Гнесь
Помер прикарпатський журналіст і телеведучий Ярослав Гнесь
15:38
горіхи, ДФС
"Нагріли" понад 250 млн грн на горіхах: ділки з Буковини постануть перед судом
15:25
Надія Медецька
Учителька, яка голодувала на Тернопільщині, потрапила до лікарні
15:08
Заступника червоноградського мера підозрюють у розтраті майже 174 тис. грн
14:55
Петро Адамик
"Львівська міськрада не може позбавляти громаду Винників права звертатися в суд", – Адамик
14:40
рейтинг
Рейтинг міст: чим найбільше незадоволені львів'яни
14:23
У Львові іноземець вербував дівчат для сексуальної експлуатації за кордоном
14:10
потяг-пенсіонер
На Волині пенсіонер кинувся під потяг
13:55
Сергій Фурса
"Закон про деолігархізацію нагадує "палицю" для олігархів, які не підпорядковані Зеленському", − банкір Сергій Фурса
13:40
Ярослав Стень
"Ходити в дорогий ресторан треба тоді, коли ситий", – сценарист зі Львівщини про якісне українське кіно
13:37
Максим Крипак
Зеленський надав звання Героя України найтитулованішому спортсмену Паралімпіади-2020
13:22
Океан Ельзи
Через концерт "Океану Ельзи" у Львові перекриють вулиці і змінять маршрути тролейбусів
13:10
Інтерв’ю
коронавірус
"Коронавірус поводиться в нашому організмі, як некультурне товариство на забаві", – професор медицини
12:53
Тіло загиблого в ООС Дем'яна Даниліва зустріли в рідному селі
Більше новин