"Коли у 33 роки я вийшов з тюрми, єдине, що мені залишалося, – померти під парканом…"

Зоряна Круль
29 листопада, 2020 неділя
10:53

У своїх інтерв’ю колишні наркозалежні розповідають: у таких, як вони, "маршрут", як правило, один: в’язниця-лікарня-цвинтар. 38-річний Ігор Какава (на фото) з Чернігівщини через наркотики тричі потрапляв за ґрати, а важка хвороба, яку він не мав за що лікувати, мало не відправила його на той світ.

Однак чоловік не лише зміг позбутися наркотичної залежності, "зав’язати" з темним минулим і побороти смертельний вірус. Своє життя він вирішив присвятити служінню Богу, своїй сім'ї та таким, як він, – людям, що свого часу схибили в житті, зійшовши на небезпечну стежку алкогольної, наркотичної чи ігрової залежності, і тим, хто в силу складних життєвих обставин опинився без даху над головою та без засобів до існування.

Фото ілюстративне. Джерело: Greater Kashmir

Запитую пана Ігоря, коли він вперше спробував наркотики. "Мені було 14, може, 15 років. Ми з друзями вирішили задля розваги покурити "травку". На той час у мене було хороше теперішнє і перспективне майбутнє: теплі стосунки з батьками, чудовий соціальний статус, я демонстрував успіхи у спорті, – перелічує чоловік і після короткої паузи додає: – Все у мене було, крім тверезого мислення".

Майже всі наркозалежні починають з "легких" наркотиків. Зазвичай – із марихуани.

У 20 років Ігор зрозумів, що "легкі" наркотики його вже "не беруть", тож пора переходити на героїн. Закінчилося все тим, що почав колоти "ширку"…

"Я користувався шприцами, які були у вжитку. Ми їх сяк-так "дезінфікували", але цього, звичайно, було замало, щоб уникнути зараження"

Фото ілюстративне. Джерело: Europion Union-EP

На чергову дозу потрібно було десь брати гроші і молодий чоловік почав помалу виносити речі з дому. У 23 роки він уперше потрапив за ґрати. За його плечима – чотири судимості. У в’язниці відбув три терміни покарання. Загалом у місцях позбавлення волі провів 10 років свого життя.

У цей період він і дізнався про свій діагноз. "Одна з організацій проводила експрес-тестування в’язнів на ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити В і С. У мене виявили гепатит С, – ділиться з "Еспресо.Захід" пан Ігор. – Ця новина мене, звісно, засмутила, але не здивувала, адже я користувався шприцами, які були у вжитку. Ми їх сяк-так "дезінфікували", але цього, звичайно, було замало, щоб уникнути зараження".

Фото ілюстративне. Джерело: Medical News Today

Запитую, чи мав якісь симптоми, адже вірусний гепатит С недарма називають "лагідним убивцею" – довший час захворювання ніяк не проявляється. "Я ж був ін’єкційним наркоманом, тож мене боліло все – кожен орган, кожна кісточка", – каже пан Ігор.

"Випадково зустрічв свого знайомого – служителя у церкві. Розумів: якщо не вхоплюся за цю "рятівну соломинку", – загину"

Коли у 33 роки чоловік вийшов з тюрми, єдине, що йому залишалося – померти під парканом. Покластися не мав на кого – батьки, не дочекавшись повернення "блудного сина", відійшли у Вічність. Він не мав за що жити, адже все нажите батьками майно свого часу обміняв на наркотики. "Випадково зустрів свого знайомого – служителя у церкві "Скинія", з яким разом відбував покарання, – розповідає пан Ігор. – Він ще тоді проповідував Євангеліє. Розумів: якщо не вхоплюся за цю "рятівну соломинку", – загину. Так я опинився у Центрі реінтеграції та адаптації, який функціонує при церкві – місці, де людина може відновити свої сили і знайти правильний шлях у житті".

Фото ілюстративне. Джерело: Medical On Miami

Періодично Центр відвідують різні громадські організації, які проводять "швидкі" тести на ВІЛ і вірусні гепатити. Коли запропонували протестуватися й Ігорю, він пригадав, що результати попереднього тесту були невтішними. На той час у чоловіка вже виникли серйозні проблеми зі здоров'ям. Невиліковна, як він думав, хвороба підступно нищила його печінку, викликавши фіброз. Наступний етап – цироз, тож треба було негайно діяти. Знайомі посприяли, щоб Ігор здав усі необхідні аналізи й пройшов терапію. Дороговартісні препарати привезли йому з-за кордону (на той час державна програма із безплатного лікування вірусних гепатитів ще не діяла). За лікування, каже, не заплатив ні копійки. Через місяць аналіз вже не виявив у його крові вірусу. Пройшовши курс терапії, яка тривала три місяці, чоловік здав аналіз повторно і той показав, що він… одужав! Відтоді минуло три роки. Нещодавно пан Ігор зробив контрольний експрес-тест. Усе гаразд – вірусу немає!

"Пройшовши курс терапії, яка тривала три місяці, я здав аналіз повторно і той показав, що вірусу у моїй крові більше немає. Я поборов хворобу!"

Своє життя чоловік вирішив присвятити служінню й допомозі людям, адже сам, каже, пережив Божу милість – покаявся і змінив спосіб свого мислення.

Розповідає: одного разу до них у центр звернувся батько трьох дітей. Наймолодшій дівчинці Марійці було 8 років, найстаршій Юлі – 12. Хлопчику Михайлику – 11. Сім'я – зі Сєвєродонецька. З дружиною (біологічною матір'ю дітей) чоловік розлучився, тож діти перебували під його опікою. "Проте, зважаючи на його стиль життя (він був алко- та наркозалежним), чоловіка хотіли позбавити батьківських прав. Раніше він був служителем у церкві, але відступив від Бога. Як правило, до нас у Центр приходять матері з дітьми, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. А це прийшов батько. Одна з умов прийому у наш Центр – необхідність завести медичну картку, щоб діти могли піти в садок чи школу. З’ясувалося, що старші діти ще при пологах заразилися від матері гепатитом С. Батько сказав нам, що їде ненадовго у Сєвєродонецьк, щоб переоформити дитячі соцвиплати. Залишив довірчий лист, в якому просив на час його відсутності опікуватися його дітьми і… зник. Ми з дружиною задалися питанням: що тепер робити з цими дітьми? Вирішили зайнятися пошуком фінансів, щоб оплатити їм діагностику і терапію. Допоміг наш знайомий Юрій Войналович (на фото нижче – крайній справа), який і раніше консультував нас з медичних питань. Ми з ним пересікалися по тюремному служінню – він як експерт з вірусних гепатитів консультує людей, які перебувають у місцях позбавлення волі. Юрій знайшов благодійників, які оплатили курс лікування цим дітям. Курувала процесом громадська організація БСД, якою він керує. На щастя, хлопчик і дві його сестрички одужали, а згодом на реабілітацію у Центр приїхала їхня мама. Їй вдалося налагодити чудові стосунки з дітьми. Діти – задоволені, бо в них тепер є багато друзів і… багато батьків", – всміхається пан Ігор.

Джерело: BCD

Підпис до фото: Юля та Михайло стали першими учасниками Проєкту "Здорове майбуття України", який у грудні 2019 року розпочала команда BCD з лікування підлітків 12-17 років з діагнозом хронічний ВГС 1-го та 4-6 генотипів. Проєкт фінансується американськими донорами

"Моя дружина Марія ніколи не мала проблем ні з алкоголем, ні з наркотиками, тому на початках їй важко було мене зрозуміти"

Пропозицію руки і серця пан Ігор робив своїй майбутній дружині… протягом двох років. Фото надане Ігорем Какавою

Цікавлюся, як він познайомився зі своєю коханою "половинкою". "Марія співала у хорі при церкві. Вона також присвятила своє життя служінню Господу – її батько несе у нас пасторську службу", – розповідає чоловік. Марія ніколи не мала проблем ні з алкоголем, ні з наркотиками, тому на початках їй важко було зрозуміти Ігоря. Два роки чоловік ревно молився, щоб Марія відкрила для нього своє серце. Розумів: ця жінка – створена Господом для нього. "Ми були абсолютними протилежностями, з різною ментальністю, світоглядом, сприйняттям, середовищем виховання, – каже пан Ігор. – Але у мене не було сумніву, що це – та людина, якій я хочу служити все своє життя, і що це та людина, яка завжди буде зі мною поруч, буде мені допомагати".

Два роки поспіль Ігор робив пропозицію руки і серця, але Марія щоразу йому відмовляла. "Розумієте, у церкві також є різні прошарки: є моральні грішники, які вирішили покаятися, і є алко-, наркозалежні, є ігромани, які були на самому дні і які прийшли в церкву від безвиході. Одному прошарку важко знайти порозуміння з іншим, хоч вони й перебувають в одній церкві, в одному приміщенні. Одного разу ми поїхали на євангелізацію у місце позбавлення волі, де я опікувався в’язнями і де відбував свій перший термін. Марія поїхала у складі хору. Того дня ми обоє зрозуміли, що створені одне для одного. Але в нашій церкві, щоб почати будувати стосунки, треба отримати благословення старших служителів-пасторів. Ми багато постилися, молилися і через якийсь час прийшли до служителів і повідомили, що наше бажання бути разом не змінилося. Нас благословили на створення сім'ї. Вже три роки працюємо над зміцненням нашого шлюбу. Обоє несемо відповідальність за наших людей".

Фото надане Ігорем Какавою

"Своїми" людьми Ігор та Марія називають півсотні дорослих поселенців Центру та 11 дітей. Серед них є ВІЛ-інфіковані та хворі з вірусними гепатитами В і С. Двері відчинені для всіх, хто цього потребує, крім людей з інвалідністю, які потребують стороннього догляду. "Ми їх годуємо, служимо їм, намагаємося адаптувати до нормального життя у соціумі", – пояснює місію Центру та свою власну пан Ігор…

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Читайте також:
школа
21 вересня, 2021 вiвторок
Школи й дитсадки Львова переходять в режим роботи в "жовтій" зоні
Ікона Матері Божої Неустанної Помочі
20 вересня, 2021 понедiлок
Ікона, яка відбиває кулі: у Львові виставлять до почитання унікальну ікону Матері Божої Неустанної Помочі
коронавірус
21 вересня, 2021 вiвторок
Львівщина переходить у "жовту" зону карантину
Львів
+13
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.52
  Купівля 26.52
  Продаж 26.76
 • EUR
  Купівля 31
  Продаж 31.39
 • Актуальне
 • Важливе
2021, четвер
23 вересня
18:37
серце
Хлопчик, якому пересадили у Львові серце, мріє мати багато підписників в інстаграмі
18:15
Бокотей
У Львові заговорили про історію Премії професора Андрія Бокотея 
18:00
зупинка
Тут можна не тільки чекати на транспорт: цікаві зупинки у Львові
17:40
опалення, кіт
Опалювальний сезон під загрозою: у Львові 256 млн боргів за тепло та гарячу воду
17:28
карта
Можна роздрукувати: громади Львівщини отримали офіційні карти
17:15
нові трамваї
Депутати показали нові трамваї "Електрон", які незабаром з’являться у Львові. Фото
16:54
кримінал
У Тернополі за порушення міграційних правил затримали жителя Грузії, наближеного до кримінальних авторитетів
16:33
потяги
"Укрзалізниця" призначила додатковий рейс Інтерсіті+ до Львова
16:18
PR
Львівська опера
Особливості оренди квартири у Львові
16:16
В'ятрович
"Зеленський веде країну стежкою Путіна", – Володимир В'ятрович
16:10
турнір з мініфутболу
Футбол до Міжнародного дня миру: у Львові зіграють християни і мусульмани
15:55
Ексклюзив
Наталія Піпа
Нардепка Наталія Піпа пояснила, чому "Голос" підтримав законопроєкт "слуг" про олігархів
15:43
сумочка Дольче-Габана
Закарпатські митники конфіскували брендові італійські сукні, взуття та сумочки
15:39
Княжицький
Зеленський пішов на змову з олігархами, - Микола Княжицький 
15:27
На Львівщині у "громадського активіста" знайшли сховок з вибухівкою та бойовими гранатами
15:25
На Львівщині затримали нелегалів з Сирії та Грузії
15:08
Ryanair
Невдовзі Ryanair може відкрити базу для своїх літаків у Львові
14:52
У Львові затримали вбивцю мера курортного містечка в Криму
14:36
У Львові в аудіоформаті для незрячих презентували книгу Олега Кришталя, написану метамовою
14:20
Ярослав Буяк
На Тернопільщині знайшли мертвим журналіста
14:03
черга перед ЦНАПом
В Івано-Франківську батьки стояли цілу добу в черзі, аби записати дитину в садок
13:53
Верховна Рада
Рада ухвалила закон про деолігархізацію
13:50
Поляк намагався вивезти з України 3 кг бурштину
13:35
Олег Мицик
"Відмова від вакцинації порушує права інших громадян", – юрист
13:18
На Львівщині дівчина на ходу вистрибнула з автівки під час розбійного нападу
13:02
ремонт вулиці Шевченка
Так і не зняли бруківки: на вул. Шевченка неспішно ремонтують нову ділянку. Фото
12:45
На Львівщині жінка отримала "довічне" за жорстоке вбивство трьох людей, серед яких 8-річна дитина
12:30
просідання полотна
Не минуло й двох діб: у Чернівецькій області знову утворилося провалля під залізничною колією
12:15
трамвай №2
У Львівському трамваї читатимуть вірші чеського поета
12:09
Руслан Стефанчук
Рада вирішила продовжити робочий день, допоки не схвалять законопроєкт про олігархів
11:57
сміттєпереробний завод
Будівництво сміттєпереробного заводу на Львівщині почнуть уже в жовтні
11:40
коронавірус
5-річна дівчинка з Львівщини у вкрай важкому стані через COVID-19
11:25
Cоломія Крушельницька
Від Солюні до великої Меи
11:10
Марк Савчук
"Ризикуємо залишитися без газу цієї зими", − Марк Савчук про загрози зимового сезону
10:59
Mason Lemberg
Mason Lemberg. От чого не забереш в Зеленського - так це бажання похайпувати
10:43
ДТП на Львівщині
На Яворівщині у ДТП травмувались троє людей
10:12
коронавірус
COVID-19 на Львівщині: за добу ще майже 700 людей інфікувались, 11 померли від ускладнень
09:52
епіцентр землетрусу
На Тернопільщині стався землетрус
09:33
ООС
На Донбасі окупанти поранили двох українських бійців
09:24
Віктор Бобиренко
"Шефір не мав якихось надзавдань, а радше виконував функцію "таємного посла", − політолог Віктор Бобиренко
Більше новин