Археологи досліджують підземні кімнати римо-католицького Собору Святої Трійці в Луцьку
Волинські археологи розпочали наукові дослідження нововідкритих крипт Кафедрального Собору Святої Трійці римо-католицької церкви
Про це повідомив керівник Волинської археологічної експедиції, науковий співробітник Охоронної археологічної служби Віктор Баюк, передає "Еспресо.Захід".
Наразі археологи працюють над розчисткою підземних кімнат. Раніше це приміщення було замуроване.
За словами Баюка, Кафедральний Собор Святої Трійці римсько-католицької церкви в Луцьку був збудований в межах Луцького Окольного замку луцьким єпископом Юрієм Фальчевським у 1545-1552 роках на місці попереднього храму. Розібрали його після великої пожежі 1781 року. Об’єкт був величною спорудою у пізньосередньовічному Луцьку та мав титул "Матері костелів".
Фото: Віктор Баюк/ facebook
"Роботи проводяться Охоронною археологічною службою України Інституту археології НАН України у співпраці з Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку, Волинським національним університетом імені Лесі Українки та Спілкою археологів України за клопотанням Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви та Кафедральної парафії Святих Апостолів Петра і Павла згідно наявних кваліфікаційних та дозвільних документів", - зазначив він.
Фото: Віктор Баюк/ facebook
- До слова, раніше в історичній частині Володимира студенти-історики знайшли унікальну річ – стилізований герб міста XVI-XVII ст. Він є найдавнішим міським гербом в Україні.
- Також у місті Дубно на Рівненщині, на території колишнього жіночого монастиря, археологи виявили 300-літнє поховання монахинь, а на Тернопільщині - стародавній межовий стовп.
- В Ужгородському замку під час археологічних досліджень руїн церкви святого Юрія виявили цінний єзуїтський медальйон.
- Актуальне
- Важливе