Художник зі Львова створив афішу першої в Україні постановки опери "Родинний альбом"

Афішу до першої в Україні постановки опери "Родинний альбом" поляка Єжи Корновіча, спільно втіленої філармоніями Києва та Львова, створив художник зі Львова Ярко Філевич

Про це розповіли у прес-службі Львівської філармонії, інформує Еспресо.Захід 

8 грудня у Національній філармонії України у Києві та 10 грудня у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика вперше в Україні прозвучить опера "Родинний альбом" відомого польського композитора Єжи Корновіча , перекладена українською мовою. Афішу цього масштабного проєкту, що є результатом співпраці двох найбільших філармоній України - київської та львівської, розробив та втілив ілюстратор зі Львова, художник-коміксист, фахівець з графічного дизайну та плакатного мистецтва Ярко Філевич. 

"Не уявляєте мого здивування, коли в балачці з бразильським художником я довідався, що джерелом його натхнення є польська школа плакату, - поділився думками художник. - Адже де Бразилія, а де Польща. Дивним було бачити спроби наслідувати польський плакат у оформлювачів з іспанських видавництв, які на стіни приліпили репродукцію "Громадянина Кейна" Томашевського. Цікаво спостерігати, як об польських плакатистів ламається штучний інтелект, коли з його дивовижних образів народжується все, що завгодно, але тільки не ідеї". 

Як відзначив художник, що навчався у Польщі, йому "надзвичайно радісно повертатися до роботи над плакатами, керуючись настановами варшавських викладачів, усвідомлювати, який глибокий зміст криється в самій техніці – коли креативний пошук ідеї триває через вирізання з паперу, і як багато зайвого у цій ідеї відпадає, залишаючи найважливіше. Парадокс польської школи плакату полягає у тому, що вона давно перестала бути плакатом і польським. Але чи для бразильських, чи іспанських, чи українських митців (так-так, і для штучного інтелекту теж) польський плакат – це явище, до якого хочеться бути дотичним".