Звільнення ставлеників Камельчука на "Львіввугіллі" – продовження розслідування "Еспресо"

Розпочато службове розслідування діяльності підприємства "Львіввугілля" й перевірку вугільних складів. Перші результати аудиту показали розкрадання не 8, а вже майже 40 мільйонів гривень.

Про це йдеться у продовженні спецрозслідування журналістів програми "Вечір з Миколою Княжицьким".

Керівництво Міненергетики зазначає, що нестача за два місці роботи ставлеників Камельчука становить 17 585 тонн. Якщо ж оцінити зникле вугілля за ринковими цінами на сьогодні, то недостача становить близько 40 мільйонів гривень.

"Ми звернулися до правоохоронних органів, щоб виявити й притягнути до відповідальності винних", – зауважив Олексій Кураков, заступник міністра енергетики України.

Читайте також: "Камельчук підставив міністра енергетики", – Михайло Волинець про скандал на "Львіввугіллі"

Проте недостача на складах, вивезення металобрухту, економічно необґрунтовані закупівлі – це лише поверхнева й очевидна корупція. Шукати треба глибше, переконує голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Він зазначає, що договір був так умисне складений, що при перевищенні нормативу зольності й вологості ціна на вугілля суттєво падала. Відтак штучно збільшували зольність, вологість – і знижували ціну на вугілля.

"Тепер слідчі органи мають дослідити, куди реалізували зникле вугілля. Проте в мене немає великої впевненості, що на місці, у Львівській області силові структури добровільно спроможні об'єктивно провести розслідування", – додав Михайло Волинець.

Окрім цього, на "Львіввугіллі" після розслідування журналістів розпочалися суттєві кадрові зміни. Одразу після публікації розслідування було звільнено Павла Прокопика, який мав статус т.в.о. гендиректора "Львіввугілля". Заступника гендиректора Богдана Голінчак звільнили за прогули. Дмитро Даренський, начальник Служби безпеки Львіввугілля, який до всього є помічником нардепа Камельчука та депутатом від "Слуги народу" в Червоноградській міськраді, написав заяву на звільнення за власним бажанням. Так само вчинив експомічник Камельчука, ще один депутат від "слуг" Червоноградської районної ради, Геннадій Воловенко, уповноважений з антикорупційної діяльності на "Львіввугіллі". 

Наразі всю зібрану інформацію журналісти планують передати до Служби безпеки України, аби вже там розібралися, що стало причиною призначення неефективних управителів на ключові посади у "Львіввугілля", яке забезпечує роботою 7,5 тисячі мешканців Червоноградського району. 

Докладніше читайте в матеріалі: Мільйонні збитки за два місяці: ставленики Камельчука заробляють на державних шахтах. Розслідування

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.