Жертви децентралізації: Глиняни залишилися без лікарні

Глинянська громада вже два місяці безуспішно намагається отримати ліцензію на новий медичний заклад.

У час пандемії жителі містечка Глиняни і довколишніх сіл залишилися без медичної допомоги. 9 березня Глинянську районну лікарню закрили, натомість міська лікарня, яку зібралися створити замість районної, досі не запрацювала – у МОЗ "загубилися" документи, які подали на отримання ліцензії. Про це "Еспресо.Захід" розповів голова Глинянської міської громади Володимир Чорнопис.

"Глинянська районна лікарня була підрозділом Золочівської ЦРЛ. І саме в Золочівській ЦРЛ ухвалили рішення про вивільнення працівників Глинянської лікарні, – каже Володимир Чорнопис. – Річ у тому, що внаслідок реформи Глиняни перестали належати до Золочівського району, а увійшли до Львівського. Відтак ми прийняли рішення створити КНП "Глинянська міська лікарня", в якій надаватимуть послуги сімейні лікарі, терапевти. Заклали в бюджет громади кошти на електроенергію, на захищені статті. Сподіваємось отримати фінансування від НСЗУ. Однак для цього новостворений медичний заклад має отримати ліцензію від МОЗ. Документи на отримання ліцензії ми скерували ще 26 лютого, але подальша доля їх невідома. А без ліцензії лікарня працювати не може".

За словами головної лікарки Глинянської лікарні Мар'яни Антонишин, МОЗ отримало пакет документів, але чомусь не зареєструвало. 

"Ми не можемо більше чекати, тож подали документи вдруге. Сподіваємося, що отримаємо ліцензію найближчим часом", – каже головна лікарка.

Відтак, поки лікарня закрита, майже сотня медичних працівників залишається без роботи, серед них і сімейні лікарі, які мали декларації з місцевими мешканцями. А саме скерування від сімейного лікаря тепер є "перепусткою" до профільного спеціаліста. Якщо ж людина, скажімо, захворіла на COVID-19, то саме сімейний лікар є першою ланкою, куди звертається хворий. За потреби він також має надати скерування на госпіталізацію і навіть домовитися з "ковідним" медзакладом про те, що там приймуть пацієнта.

"Ми попереджали пацієнтів лікарні про те, наскільки зараз є важливою декларація з сімейним лікарем і просили переукласти її з лікарем з будь-якої іншої амбулаторії – чи то в Золочеві, чи то в Красному. Але важливо, аби декларація була".    

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал