У львівській лікарні св. Пантелеймона вперше провели операцію з трансплантації кісткового мозку

У львівській лікарні св. Пантелеймона провели першу трансплантацію кісткового мозку 57-річному мешканцю Тернополя, у якого діагностували надважку онкологічну недугу

Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова, передає "Еспресо.Захід". 

"Перша трансплантація кісткового мозку (ТКМ) у Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова минула успішно. Наразі пацієнт в ремісії", – йдеться у повідомленні. 

Історія 57-річного Олега Рогожинського з Тернополя

Торік чоловік почав відчувати біль у кістках, легку слабкість та помітно схуд. Рівень гемоглобіну був низьким, а пункція кісткового мозку тоді показала надважку онкологічну недугу – множинну мієлому.

Як розповідають медики, множинна мієлома – це злоякісне захворювання кровотворної системи, за якого в кістковому мозку утворюється надлишкова кількість плазмоцитів, патологічний білок руйнує кістки в організмі людини.

Лікування складається з кількох етапів – хіміотерапії, аби досягнути ремісії хвороби, потім – ТКМ. Курси хімії пан Олег пройшов у Тернополі. На трансплантацію кісткового мозку приїхав до Львова.

У лікарні св. Пантелеймона тернополянину провели операцію з трансплантації кісткового мозку

"Ми виконали пацієнту аутологічну трансплантацію кісткового мозку. Тобто, пересадили йому власні клітини - не донорські. Спершу ми забрали його власні клітини кісткового мозку, далі дали високодозову хіміотерапію та влили ці клітини назад. Мета аутологічої трансплантації при мієломі – утримання якомога тривалішої ремісії", – розповіла Соломія Глуховська, заввідділення гематології Лікарні Святого Пантелеймона Першого медобʼєднання Львова.

Три тижні після трансплантації пан Олег провів в спеціальному боксі – ізольованій стерильній палат, адже через ослаблений імунітет будь-який вірус в буквальному сенсі міг його вбити.

У лікарні наголошують, що це один із найважчих етапів лікування – вберегти пацієнта від інфекцій у перші тижні після трансплантації

Уже на 21-й день пан Олег поїхав додому.

Трансплантації у Львові

У Першому медоб’єднанні Львова запрацювало відділення гематології та трансплантації кісткового мозку. Протягом першого року там планують пролікувати 250-300 пацієнтів та виконати 10-15 трансплантацій. Спершу дорослим, згодом – і дітям.

Наприкінці січня у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі успішно провели першу цього року аутологічну трансплантацію стовбурових клітин кісткового мозку.  Пацієнткою стала 11-річна Софія з Донеччини, яка бореться із важким злоякісним захворюванням - рабдоміосаркомою нижньої щелепи.

А вже 3 квітня у Львові медики провели другу трансплантацію кісткового мозку 3-річному хлопчику. З нейробластомою у Яреми медики боролися майже півтора року. Хлопчику довелося пережити 10 блоків хіміотерапії, оперативне видалення новоутвору та пересадки кісткового мозку.