
Підсвічує пухлини іншим кольором: львівські лікарі отримали перший в Україні мікроскоп для операцій
У лікарні святого Луки Першого медоб’єднання Львова з'явилась нейрохірургічна платформа Arveo 8 GLOW 400 – наразі єдина в Україні. Вартість обладнання – 960 тисяч доларів
Про це повідомили у Львівській міській раді, передає "Еспресо.Захід".
Нейрохірургічна платформа Arveo 8 GLOW 400, яка тепер працює в лікарні свято Луки Першого медоб’єднання Львова, - це мікроскоп, що має кілька унікальних опцій для лікування пацієнтів з онкологією, травмами хребта і мозку, недугами судин.
Як пояснює завідувач відділення нейрохірургії лікарні святого Луки Остап Грищук, лікарі давно чекали на це обладнання. Адже з його допомогою можна оперувати як військових, так і цивільних, які прибувають сюди на подальші етапи операцій на хребті, спинному і головному мозку, що вимагають більшої точності й делікатності. В умовах, близьких до лінії фронту, такі операції робити важко. Це видалення осколків, операції після мінно-вибухових травм, кульових поранень. Також важливо те, що цей мікроскоп має дуже важливу опцію лікування злоякісних пухлин – гліом, які не мають чітких меж, тому їх складно повністю забрати. А мікроскоп дає змогу чіткіше бачити межі пухлини та її розміри, а відтак якісно їх видаляти.
"Ми тільки на початку минулого тижня ввели в дію цей апарат, і уже зробили з його допомогою три операції. Двоє пацієнтів з пухлинами головного мозку, і один пацієнт з патологією хребта. Усі три операції минули успішно, пацієнти задоволені, команда нейрохірургів – неймовірно задоволена. Зі слів постачальників і спонсорів, це перший апарат в Україні такого рівня і комплектації. Десь найближчим часом, можливо, ще один з’явиться у Києві", - каже завідувач відділення нейрохірургії лікарні святого Луки.
У ЛМР пишуть, що мікроскоп має спеціальні флуоресцентні лампи, які разом з контрастом повністю виділяють пухлину зеленим кольором. Тому лікар чітко бачить, що він може забрати. Це дає змогу провести радикальніше видалення пухлини. Тож після такої у пацієнта буде якісніше післяопераційне життя.
Спеціальне лікування щодо гліом в Україні отримують 63% пацієнтів, а хірургічне – лише 20%. Завдяки цій нейрохірургічній платформі буде змога надавати допомогу більшій кількості пацієнтів.
Також мікроскоп має потужніші можливості оптики, завдяки якій лікар бачить розташування уламків точніше під різними кутами, і може їх забрати максимально безпечно, аби не травмувати нервові структури. А це дає пацієнту вищі шанси на якісніше відновлення.
Третя унікальна опція мікроскопа – це ангіопрограма для відкритих операцій на судинах. Коли хірург кліпує аневризму, він може під час операції ввести хворому контраст і переконатися, що в ту аневризму не потрапляє кров і що вона не порветься. Відповідно, не витрачається час, поки пацієнту потрібно зробити ангіографію, а потім за умови, що виникли проблеми, брати на повторну операцію. З цим апаратом лікар впродовж 2-3 хвилини під час операції може переконатись, чи все пройшло добре, а за потреби – одразу все виправити.
Нейрохірургічну платформу для лікарні придбали благодійники. Вартість обладнання – 960 тисяч доларів.
- Троє медиків з Івано-Франківщини пройшли в Японії навчання з реабілітації пацієнтів з травмами спинного мозку.



- Актуальне
- Важливе




