Далекобійнику з Івано-Франківська, який рік чекав на донорське серце, виконали пересадку у Львові
37-річному Роману, який півтора року жив з механічним серцем, у ніч на святого Миколая пересадили донорський орган у центрі трансплантології Першого медоб’єднання Львова
Про це повідомила пресслужба медоб’єднання, передає "Еспресо.Захід".
Іванофранківцю Роману 37 років, він працював далекобійником. Чоловіку раптово стало зле під час рейсу минулого року.
"Відчувалось таке печіння наче в мене печія. Почалась задишка, та самопочуття було не з найкращих. Так було десь із тиждень. І ось в один день за кермом стало зовсім погано. Мене забрали в лікарню в місті Бергамо (Італія)", — переповідає Роман.
Роману в Італії встановили "штучне серце"
Італійські медики сказали, що стан чоловіка критичний — стався гострий інфаркт, який далекобійник фактично переніс на ногах. Наслідок: кардіогенний шок, тобто порушення помпової функції серця, орган не справлявся зі своєю роботою. Іноземні спеціалісти встановили Роману так зване "штучне серце".
Апарат механічної підтримки лівого шлуночка (LVAD) — це механізм, що застосовується в кардіохірургії з метою підтримки помпової функції шлуночка серця при серцевій недостатності, як "міст" до трансплантації. Це тимчасове рішення, аби пацієнт міг дожити до пересадки донорського органу. Після встановлення механізму, щойно стан Романа вдалося стабілізувати, італійські медики зв'язалися з львівськими кардіохірургами.
"Наш реанімобіль з підготовленою бригадою вирушив в Італію, аби забрати Івана у Львів та поставити на лист очікування донорського серця. А також, щоб продовжувати лікування", — розповідає Роман Домашич, керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова.
Чоловік рік чекав на новий орган
Тут в Україні Роман рік чекав на свій рятівний орган. Ввечері 5 грудня йому зателефонували з центру трансплантології і повідомили, що донор є.
Про складність цієї трансплантації розповідає кардіохірург Богдан Гель: "Серце пацієнта було вже неодноразово опероване. Утворилися спайки. Крім того, в самому серці стояв механічний мотор, який треба було делікатно вилучити та пересадити здорове серце. На щастя, нам все вдалось".
Медики кажуть, що Роман уже готується до виписки.
У медоб’єднанні також висловили співчуття і вдячність родині донора.
- У Львові вперше виконали донорську трансплантацію кісткового мозку військовому.
- Актуальне
- Важливе