"Зараз сили тероборони мають не ремонти робити, а тренуватися", – генерал Кривонос

Головним на сьогодні є налагодження в кожному регіоні співпраці між цивільними адміністраціями, теробороною та силовими органами й відпрацювання спільних дій у разі війни.

Про це в етері програми "Еспресо" "Борковський&Балюк. Політика" зазначив генерал ЗСУ, колишній заступник секретаря РНБО та перший заступник командувача ССО ЗСУ Сергій Кривонос, передає "Еспресо.Захід".

 

"Не треба самих себе заколисувати й надто вірити у спроможність сил територіальної оборони на нинішньому етапі. Питання про здатність цивільних організувати оборону в тилу поки не стоїть. Хоча в законі це прописано. Але ж більшість керівників областей і районів не читали його і не хочуть допомагати військовим. Тож наразі Збройні сили сприймають тероборону як третій оперативний резерв для поповнення втрат на фронті. І не більше", – зазначив військовий.

Читайте також: "Місцева влада без допомоги Києва не зможе організувати тероборону", – Роман Лозинський

Тому треба чітко дивитися на цю проблему, і завдання номер один – щоб ці підрозділи були сформовані і почали тренування.

"Зараз, коли спитати, чим займаються командири тероборони в регіонах, почуємо відповідь: ремонтами приміщень, які їм виділили. Хоча моя точка зору, зважаючи на досвід 2014 року, – не ремонтами треба займатись, а виводити тих людей, які є, "в поля", на тренувальні майданчики, проводити вишколи. Бо на війні рівень твоїх бажань зводиться до рівня тренованості. А найкраща академія солдата – це "поле", тренувальні й навчальні заняття. Тому завдання – не ремонтами займатись, а готувати людей до виконання функціональних обов'язків у тих районах, де вони розміщені", – наголосив генерал Кривонос.

На його переконання, не менш важливим для тероборони є виконання закону з боку цивільних адміністрацій і налагодження якісної співпраці з місцевими адміністраціями та силовими структурами.

Читайте також: Відключення світла й обмеження тиску газу: Кучеренко розповів, до чого готуватись українцям

"Військові мають нагадати органам місцевого самоврядування і про їхній функціонал згідно з новим законом про національний спротив. А їхнє завдання – розібратися, скільки хліба зможуть вони випікати і де це робитимуть у разі, якщо пекарні будуть виведені з ладу. Як буде здійснюватися постачання води, якщо не працюватимуть основні мережі. Також – яким чином працюють лікарні і як буде здійснюватись евакуація. Де будуть запаси продуктів і паливно-мастильних матеріалів. Поки це все не пропрацьовано. Я вже не кажу про повну відсутність системи управління і повну неспроможність зв'язку між СБУ, поліцією, Нацгвардією. Адже за часи Незалежності питання спецзв'язку пустили на самотік, і це призвело до того, що в разі військових дій різні силові структури не зможуть почути один одного. Тож лише у взаємодії цивільних і військових ми зможемо зробити себе сильними. Час ще є, але треба кожен день проводити з користю – менше балаканини і більше тренувань. Основне правило війни: що більше поту солдат проллє на тренувальному полі, то менше крові – в бою. І ще важливе: не треба чекати, нападе Росія чи ні. Треба готуватись і це спростить нашу реакцію на будь яку непередбачувану ситуацію", – пояснив легендарний командир.

Усі попередні програми "Політика" можна переглянути тут.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.